Какъв е този страх.......

  • 956
  • 8
  •   1
Отговори
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Чудя се и си мисля, какъв е този страх от тази 3та сливица?
Какво може да се случи и защо е тази паника, когато се стигне до отстраняването и, та преди много са ги махали и като гледам всички са си наред, защо сега е този страх.
Наистина не разбирам за какво иде реч, пропускам ли нещо или.......
Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 7 375
                      Не зная на какво се базира  страха от махането на трета сливица,но и преди се препоръчваше само при силно възпаление и постоянни проблеми с нея.Малката ми дъщеря беше с постоянно запушен нос и похъркваше докато спи.Какво ли не изследвахме,алергии,нос,уши и т.н. и нищо.Един млад лекар каза 3-та сливици.Аз репликирах,че тя никога не е боледувала от гърло или ангина.Тогава той ни каза ,че не е необходимо да се оперира щом това не създава тежки проблеми ,в пуберитета ще закърнее.Така и стана,не си спомняме за подобни проблеми.На племенника я извадиха на 3 год и на 5 се наложи отново защото регенерира и пак създаваше проблеми.Така,че се маха само при необходимост,а не като мярка за предпазване от заболяване.

# 2
  • Мнения: 4 414
ще изкажа може би малко крайно мнение на неспециалист...
в човешкият организъм излишества няма. природата не създава неща, които да пречат и следователно към премахването на каквото и да е трябва да се подхожда с изключително внимание и да се прави само в краен случай.

аз до към 12-13 год. възраст спях с отворена уста и хърках. 100 доктора казаха да ми се махне третата сливица. един каза, че нещата ще се оправят без оперативна намеса. този един се оказа прав. оказа се, че майка ми е взела правилното решение тогава. педиатърката на дъщеря ми казва, че до 12 год. възраст има шанс сливиците да се преиберат и не препоръчва махането им преди тази възраст, ОСВЕН в изключителни случаи. не става въпрос за страх, а за разумно отношение Wink

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
ще изкажа може би малко крайно мнение на неспециалист...
в човешкият организъм излишества няма. природата не създава неща, които да пречат и следователно към премахването на каквото и да е трябва да се подхожда с изключително внимание и да се прави само в краен случай.

Щях да напиша същото... В човешкият организъм няма нищо излишно и всеки орган си има своята функция. На въпросната сливица тя е защитна.

# 4
  • Мнения: 46 488
Аз съм с 2 ръце за ваденето, още при първите проблеми!
Заради това, че се забавиха с ваденето на 3-тата ми сливица, а пробваха с алтернативни методи, сега почти нямам обоняние и не мога да дишам през носа.
Не знам за излишните неща, но апендисита например е излишен, 3-тата сливица също.
На 11 години ми извадиха и другите 2 сливици и станах човек. От тогава- 1989 г., до сега не съм пила нищо по-силно от Парацетамол, ако въобще се разболея.
Никой не може да ме убеди, че сливиците са ми били необходими ...

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Апандиситът също не е излишен. Това е погрешно и остаряло мнение.

# 6
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
И аз до колкото знам, даже в USA махат апендикса по желание, но може и да греша, просто имам някакви бегли спомени, че съм чувала или чела.....
Да, разбирам за разумния отговор на нещата, но все пак някак си ми се струва не чак толкова проблемно едно махане, както казах по-горе преди са го правили често.Да, знам, че и медицината се развива и много неща от преди са се променили коренно, но някак си не мога да си обесня този необоснован страх и той е не само за сливиците, но както и да е, сега си обясних горе долу за какво иде реч - просто този въпрос ми се зароди в тиквата след като чета много често да се вайкат "Трета сливица"/има много теми по въпроса/.
Мен например мисля, пу пу пу да не ни застига, че по-скоро би ме било страх, че нещо ще му правят и така....
Благодаря!

# 7
  • Мнения: 46 488
Апандиситът също не е излишен. Това е погрешно и остаряло мнение.

Може, но аз съм му се радвала само през първите 3 години от живота си и не усещам липсата му.
А за какво служи?

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За далака също се е смятало, че е излишен... Това са все органи, в които се намират лимфни възли и са част от имунната система. Не че не може да се живее без тях, но не са и излишни.

Общи условия

Активация на акаунт