сраствания и секцио?

  • 1 981
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 718
Моля да ме извините за глупавия въпрос по тази широко дискутирана тема, но търсих мнения и така и не открих точно това, което ме вълнува - чувала съм, че има опасност от сраствания след секцио. НО - кое страства?! Нали всеки слой - матка, мускули, кожа си се зашива поотделно?! Ако има някаква статия или нещо подобно, ще съм благодарна да ми пуснете линк и да я прочета!
И също - има ли някоя от вас подобни оплаквания, вследствие ва този тип операция?
Благодаря!   bouquet

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Няма опасност- срастванията са сигурни. След всяка операция стават.
Оплаквания след 2 броя секцио нямам.

# 2
  • Мнения: 5 103
Срастванията са нормални, оплаквания след секциото нямам Hug

# 3
  • Мнения: 8 917
Срастванията са нормални, оплаквания след секциото нямам Hug
Peace

# 4
  • Габрово
  • Мнения: 336
Няма опасност- срастванията са сигурни. След всяка операция стават.
Оплаквания след 2 броя секцио нямам.

И аз така. Ама кое точно сраства -   33uu не знам.

# 5
  • Мнения: 5 790
Срастванията са нормални, оплаквания след секциото нямам Hug

И аз така! Нямам никакви оплаквания.

# 6
  • Мнения: 200
Срастванията са вътрешни. Но няма какво да те притеснява. Аз родих секцио. Имам предишна гинекологична операция преди 1,5 години - разрезът е на същото място. Докторът каза, че като ме е отворил е видял много сраствания и трябваше да ги оправя. Неизбежно е след операция. За да минимизираш този риск трябва да станеш възможно най-бързо след операцията и да ходиш възможно най-изправена, но и това не е гаранция. ГАРАНИЦЯ - ФРАНЦИЯ.  Grinning

# 7
  • Мнения: 4 621
Срастванията са нормални, оплаквания след секциото нямам Hug
Peace

# 8
  • Мнения: 468
Срастват подлежащите си тъкани в процеса на възстановяване /зарастване/. Нямам оплаквания в следствие на тази операция.

# 9
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
    Срастванията са неизбежни при всяка операция,но няма страшно,най-много леко да те опъва при полов акт.

# 10
  • Мнения: X
И аз незнам кое сраства, но нямам грижи със секциото.

# 11
  • Мнения: 69
Първия път родих нормално , сега секцио по спешност и по време на операцията докторката се тюхкаше , че имам много сраствания, които явно стават и след възпалителни процеси , така , че споко! След операцията нямам някакви проблеми. Леко раждане и здраво бебче!

# 12
  • Русе
  • Мнения: 111
Уви, каквато съм си "късметлийка", след първото секцо си натресох такива сраствания, че втората ми бременност стана чак след 11 години! Абе, неприятна работа - и досега си чувствам придърпване и като че ли мравчици ми лазят по тръбите!
Обаче хич не се шашкай излишно - след раждането / дано всичко мине чудесно/ ходи редовно на прегледи /колкото и да ни е неприятно.... трябва!/

# 13
  • София
  • Мнения: 5 718
Благодаря ви, мамчета!   bouquet  Heart Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 35 814
Срастванията (или т.н адхезии) се получават, когато има наранена повърхност. При операции се получават често. При допиране на наранена повърхност с друга-те се срастват.
Ето ти една картинка.

Аз съм със Секцио и нямам симптоми на сраствания.
Усещането е за разпъване (това най-общо казано),разтягане, все едно че ти опъва нещо.

Общи условия

Активация на акаунт