зъбки

  • 1 215
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 241
На каква възраст бяха дечицата ви като им излязоха първите зъбки?
Йоан от няколко седмици е неспокоен и се събужда списък,отказва да яде и си иска само биберона залъгалка.Много се плюнчи.Всички включително и д-та казаха че било рано за зъбки.Но защо след като му дам Калпол или му намажа вечеца с Калгел се успокоява и заспива,макар и за кратко.Като му пипна венеца и нещо ми е грабаво и леко поцка.Какво ли е? Рано ли ни е за зъбки,това само подготовка ли е или?Незнам какво да правя идва ми да ревна с него,толкова прочувствено плаче милия  Cry

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Ами според мен и моят опит е малко раничко.

На Ади първите 2 долни зъбчета пробиха на края на 8-смия месец.

Обаче нали се сещаш, че има бебета, които се раждат със зъби, така че.........тук пак опираме до индивидуалност. Neutral Face

# 2
  • Мнения: 6 029
при нас първият зъб се появи на 9 месеца и половина. а от три месеца се лигавеше и си чешеше венците с каквото попадне.

# 3
  • Мнения: 928
Ние сме почти на 8 месеца и още сме беззъби,докато бебето на моя приятелка е само на3,5м. ивече има избил зъб.Така че всичко е  индивидуално.

# 4
  • Мнения: 1 366
Radi , rano Vi e be mila. Po- skoro koremche da go mxchi. Ne mislq, che predi 5-6 -iq mesec shte poniknat...
Nashite  pxrvi dve zxbcheta se poqviha v sredata na shestiq......

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 123
възможно е да е подготовка за зъбчетата, щом се успокоява като намажеш венеца - мажи го. При нас първите зъбчета(две наведнъж) се появиха малко преди Дидко да стане на 5 месеца, но доста преди това се лигавеше и беше неспокоен.

# 6
  • Мнения: 5 241
Благодаря ви момичета   Hands Clap
Ама ми става много мъчно като започне да плаче,а неможе да ми каже какво му има  cry

# 7
  • Варна
  • Мнения: 311
Здравей Grinning
 И ние като бяхме на вашата възраст така много лиги, много нещо , направо цял водопад Sick
 И аз виках  newsm78  зъби , ама другите ми викаха рано ви е.
 И така на 4 м и 20 дена отдоло ни се показаха два зъбара newsm47
 Така , че всичко си строго индивидуално и скоро и вие може да се похвалите newsm62

# 8
  • Мнения: 1 809
Цитат на: maikata
Radi , rano Vi e be mila. Po- skoro koremche da go mxchi. Ne mislq, che predi 5-6 -iq mesec shte poniknat...
Nashite  pxrvi dve zxbcheta se poqviha v sredata na shestiq......

A защо мислиш, че е рано за зъбчета Rolling Eyes То ясно,че насвякъде по книгите пише едно...ама дали има такова дете, което всичко да му се е случило "като по книга"  Wink
Нашите първи зъбчета избиха на  9 1/2 месеца и то само забележи -първия и втория резец от дясно Shocked , а знаете, че първи се показват тези отдолу Confused И така за 3 седмици избиха общо 6 зъба , а още един е тръгнал...а е неспокойна от горе-долу 4-тия месец Bulb
Та , помислете че не на всички деца им поникват зъбите когато в книгите пише, че трябва да стане Wink
Имам приятелка , на чието дете зъбите му започнаха да избиват на 4 месеца...в момента е с 7 зъба, а е с 14 дни по-малък от моята щерка Laughing
Пък и да ви кажа- има  бебета, родени със зъбки... tooth  за колко рано говорим въобще Confused:  Sign Exclamation
 newsm53

# 9
  • Мнения: 272
На нас на 5 и половина ни се показа първото зъбче а след седмица и второто. Simple Smile
Но от 3 месечен се лигавеше и свекърва ми казваше, че може да е зъбче понеже на баща му изкарали на 3 месеца и половина зъбките. Така че е възможно.
А иначе наистина има бебета, които се раждат със зъбки, така че не е рано!!!

# 10
  • Мнения: 343
Цитат на: zvetizvetkova

A защо мислиш, че е рано за зъбчета Rolling Eyes То ясно,че насвякъде по книгите пише едно...ама дали има такова дете, което всичко да му се е случило "като по книга"  Wink
Пък и да ви кажа- има  бебета, родени със зъбки... tooth  за колко рано говорим въобще Confused:  Sign Exclamation
 newsm53


Напълно съм съгласна. На моя приятелка на сина й на 3 месеца точно му се показаха първите 2 зъба. На братовчед ми момченцето е на 1г. 10м. и е само с 2 зъба и то кътници, които пораснаха преди 2-3 месеца.

Така че това със зъбите е доста относително.

# 11
# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: mishka
На братовчед ми момченцето е на 1г. 10м. и е само с 2 зъба и то кътници, които пораснаха преди 2-3 месеца.


е това не мога да се съглася, че е нормално.

# 13
  • Мнения: 343
Цитат на: Liorena
Цитат на: mishka
На братовчед ми момченцето е на 1г. 10м. и е само с 2 зъба и то кътници, които пораснаха преди 2-3 месеца.


е това не мога да се съглася, че е нормално.


Съгласна съм, че не е нормално, по-скоро го давам за пример, че и такива случаи има.

# 14
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: mishka
Цитат на: Liorena
Цитат на: mishka
На братовчед ми момченцето е на 1г. 10м. и е само с 2 зъба и то кътници, които пораснаха преди 2-3 месеца.


е това не мога да се съглася, че е нормално.


Съгласна съм, че не е нормално, по-скоро го давам за пример, че и такива случаи има.



ясно, разбирам.

Общи условия

Активация на акаунт