Tова ли е тапата?

  • 1 252
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 784
След като докторката ми каза,че едва ли ще дочакам термина и ще родя най-много до седмица,съм в постоянно напрежение и много внимавам за признаците.Въпреки,че жената каза,че досега не се било случвало някоя да роди и да не забележи :D
Та днес в тоалета,нещо жълтеникаво изтече от мен,но нямаше кървави нишки,както писаха мамите наскоро в една подобна тема.А и като количество беше малко,максимум чаена лъжичка.Дали това е тапата,или просто ми се е лепнало някакво течение(напоследък съм малко настинала,но пък съм чувала и че при някои жени пурвите признаци били малко като при грип-болка в ставите,отпадналост...)

# 1
  • Мнения: 390
цвети, днес ми се случи същото и аз си зададах въпроса на ум "Настинала ли съм?" (моят термин е утре по принцип та за това и аз се сетих за тапата)
кажете мами, може ли да няма кръв?

# 2
  • Мнения: 46 437
Тапата ми изтече точно както си я представях- с кървави нишки, на два три пъти, не веднъж. А това, което описвате по-скоро на околоплодни води ми прилича, но не съм много компетентна, защото бях със запазен мехур, не се спука.
Пожелавам ви леко раждане! Grinning

# 3
  • Мнения: 2 784
И аз се сетих за водите,но е много малко и е такова слузесто като сопол,извинете за сравнението,и горе-долу със същия цвят.
2 в 1,леко раждане и красиво бебче ти желая!!!

# 4
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Последният месец, може да има и по обилен секрет, жълто -зелен, но това не е     ''тапата ''.  Незнам.  Пожелавам ви леко раждане!

# 5
  • Мнения: 834
Предполагам, че е тапата поне при мен беше точно така. Слуз без никаква кръв, много малко количество и изтичаше в продължение на три дни. Накрая реших да отида на преглед и се оказа, че съм с 2 см разкритие, така че успех майчета! Grinning

# 6
  • Мнения: 126
Tapata e
Vchera biah pri moiata lekarka i ja pitah kakvo predstavliava tapata i tia mi go obiasni tochno taka - kato sopol. ne e zadylzitelno da ima kryv.

# 7
  • Мнения: 390
ей цвети, леко раждане и здраво бебче и на теб
май ще пишем двете в нова тема "Октомврийски бебета"

# 8
  • Мнения: 3 200
Никаква тапа не видях при мене, сви ме корема в контракции, изтекоха ми водите и докато се усетя бях родила вече  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 948
Ей, мамчета! Леко раждане!
Как ме развълнувахте и ме хвана шубето....сигурно ще полудея, като ми се случи. Успех!
Скоро да разказвате Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 90
Цитат на: evpraksia
Никаква тапа не видях при мене, сви ме корема в контракции, изтекоха ми водите и докато се усетя бях родила вече  Simple Smile


Ейййй, evpraksia, искам и аз като тебе  newsm68  newsm32  И без това вече нямам търпение, но пък за сметка на това нямам и никакви признаци... нито контракции, нито тапа, ни води... нищичко  newsm45

Стискам палци на Тsvety и 2 в 1 и дано тези дни да се похвалят с прекрасни бебочета  newsm30

Успех и целувки!

# 11
  • Мнения: 2 784
Мерси,момичета!Аз и без това вече нямам търпение,така че даже ще се радвам,ако наистина започва вече.Късмет на бъдещите мами,а на настоящите-чакайте ме,скоро и аз ще се присъединя към вас:))))))

# 12
  • Мнения: 645
успех момичета!

най-хубавото предстои.
Стискам палци.

# 13
  • Мнения: 1 187
Успех и от мен!
Чакаме новини. newsm10  newsm32  Misc Baby Bottle

Общи условия

Активация на акаунт