Пишат ли ви се детски книжки?

  • 1 445
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 491
Институтът по детска литература:

http://www.writingforchildren.com/e7611/

предлага безплатен тест (на английски само обаче) на творческия потенциал, и куп сладкодумни съвети.

На когото му е интересно, може да опита. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 405
На мен да Grinning Дори започнах една за момченце и кученце, но историята малко се разводни и я зарязах Wink

# 2
  • Мнения: 5 877
Simple Smile Познай. А на теб?

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Ми, писах преди време за домашна консумация, но....нещо напоследък музата ме е забравила Wink

# 4
  • Мнения: 1 413
Аз точа едни истории за катеричката Жоро, обаче все не ми се сяда да ги запиша, та карам по фолклорному - чиста словесност.

# 5
  • Мнения: 3 740
Аха. Ама криза, криза. Викат й творческа, макар че всъщност е НЕтворческа.

# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Всеки ден имам поне по една причина да се ядосвам, че навремето не наблегнах на английския!!!   #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 7
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Да бе, и аз така се излъгах преди десетина години, от една ей такава статия в едно американско списание.  Mr. Green Там пишеше, че на, имало страшен глад за детска литература и каквото и да напишеш (звучи утешително  hahaha), веднага става бестелър. И аз така, реших да стана богата по лесния начин. smile3508 Добре, че мога да свиря на хармоника, иначе да съм умряла от глад.  smile3506 Моля, по-имотните майки, като минавате по Орлов мост, да не се стискате, а да пускате в шапката (пари, не копчета), че дете храня, ей!  newsm08

# 8
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Пише ми се, да. Ама...

# 9
  • В офиса
  • Мнения: 3 995
Василисо-моме, веднага да си премериш температурата и да кажеш аааа пред огледалото. Нещо си дезориентирана и не преценяваш реално сподобностите си Twisted Evil Ама ти да не искаш пак да изклинчиш от училище. Няма начин Naughty Сядай и си пиши домашното, че чакаме и други приказки.

Иначе и на мене ми се пише, ама друг път, когато тати ми купи колело. Всъщност напоследък въображението ми е на кота нула и продъкжава да пада.

ПП Я кажете, тези дето я разкрихте, на Цвета книжката от къде си я намерихте. Момичета, много съм горда, че ви познавам.

# 10
  • Мнения: 7 106
ПП Я кажете, тези дето я разкрихте, на Цвета книжката от къде си я намерихте.

оооо, Цвета си трае и скромничи, обаче аз се позагледах в имената на авторите и на другите книжки от поредицата "Във вълшебната гора" и какво се оказва - тя е написала почти 1/3 от тях  Grinning.

Ето ти списък точно кои са  Wink :
http://catalog.libvar.bg/show_avt_data.pl?id=6994&SRV=&LANG=

А ето тук можеш да видиш някои от тях, даже да си поръчаш ( почти в края на страницата са). Иначе ги има във всички книжарници, но не всички имат налични цялата поредица.

Моята дъщеря от скоро проявява вече активен интерес към четенето на книжки и тази поредица и е най-интересна за сега. Още малко остава и ще събера целия комплект.

Иначе колкото до темата за писането, хич не ме бива за съжаление  Sad. Едно време що любовни стихове изписах... ooooh!, ама и моята муза май е излетяла на някъде...

# 11
  • Мнения: 3 740
Зори, да не би фамилията ти да е Холмс? А малкото име Шерлок?   bouquet!

# 12
  • Мнения: 7 106
Зори, да не би фамилията ти да е Холмс? А малкото име Шерлок?   bouquet!

Абе не, ама успешно го конкурирам, нали  Mr. Green?

# 13
  • Мнения: 148
Страхотна тема! Всъщност от доста време ме вълнува този проблем. От около година ми се иска да напиша книжка как детето или някое животно се учи да ходи на гърне. Четох, че в развитите страни имало такива книжки и мисля, че ще свърши работа с моя инатливко. За сега все не ми остава време. Ако някой е попадал на такава книжка ще съм благодарна да ми каже  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 7 242
Василиске, ей Grinning Бая зор видях докато я намеря.
Моето Гугуле пита кога ще има нови приказки за Гугълското семейство. Без майтап, ама и тя, а и ние й викаме Гугуле Wink  /дали пък се сещаш защо newsm78/


Цвета, не мога да спра да ти се възхищавам...  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт