Отговори
  • Мнения: 2 220
Нали си търсим квартира  ooooh! и сега ни предлагат една - със съмнително изгоден наем. Обяснението е, че е в много лошо състояние - мръсно и стените имали нужда от мазане, някакъв шкаф висял в кухнята. Тъй като за мен това не е достоверно обяснение за ниския наем реших да питам и тук. Възможно ли е да ни създадат някакви проблеми? Ние ще подпишем договор и всичко, но все пак?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Говори със съседи, разпитай за наемодателите и предходните наематели.
Всякакви ги има - както наематели, така и наемодатели.
Предпоследният ни наемател уж щеше да е баба самотна, като подписахме договора, се оказа, че още синът й, снахата и немската овчарка, която за разкош се изхождаше на терасата... Ама договор имаше вече, къде да идеш.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 421
  Поразпитай съседите.
 Само не разбрах - Вие не сте ли виждали апартамента? Ако е в много трагично състояние може да Ви го предлагат за по-нисък наем с идеята да им направите ремонт. Само да не Ви изгонят след това за да си намерят други и да взимат по-висок наем.


 

# 3
  • Мнения: 2 220
  Поразпитай съседите.
 Само не разбрах - Вие не сте ли виждали апартамента? Ако е в много трагично състояние може да Ви го предлагат за по-нисък наем с идеята да им направите ремонт. Само да не Ви изгонят след това за да си намерят други и да взимат по-висок наем.


 

Днес ще ходим да го видим. Каза да направим ремонта, ако ние искаме. Т.е. ако на нас ни пречи. И точно това ми е опасението - да не ни изгонят след няколко месеца, защото не искам постоянно да се местим с бебето.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 105
  Поразпитай съседите.
 Само не разбрах - Вие не сте ли виждали апартамента? Ако е в много трагично състояние може да Ви го предлагат за по-нисък наем с идеята да им направите ремонт. Само да не Ви изгонят след това за да си намерят други и да взимат по-висок наем.


 

Днес ще ходим да го видим. Каза да направим ремонта, ако ние искаме. Т.е. ако на нас ни пречи. И точно това ми е опасението - да не ни изгонят след няколко месеца, защото не искам постоянно да се местим с бебето.

Е как така вие? Аз доколкото знам вече по закон не може да се дава жилище под наем, което не е годно за човешки условия на живот т. е. мизерия.

# 5
  • Мнения: 2 220


Е как така вие? Аз доколкото знам вече по закон не може да се дава жилище под наем, което не е годно за човешки условия на живот т. е. мизерия.

Наистина звучи добре това, но ако е в идеален вид наема ще е доста по-висок... Ние си преценяваме дали сме склонни да живеем там. А поне както го описа тя е просто мръсно и с неизмазани стени, което не е болка за умиране, защото ще се изчисти...

# 6
  • София
  • Мнения: 802
Ако работите с брокер - негово задължение е да ви представи информация (документирана) за собствеността - че собственик е наистина лицето, което се представя за наемодател. Това става на подписването на договора (естествено, е първа точка в процедурата!) с представяне на нотариален акт С ОРИГИНАЛЕН ПЕЧАТ от негова страна. Хубаво прочетете акта, уверете се, че той се отнася именно за имота, за който проявявате интерес, вижте от колко време е собственик лицето. Обикновено някаква сигурност дава факта, че собствеността не е придобита наскоро. Недейте да подписвате договор с пълномощник - това също е вариация на подобен вид измами.

Ако пък сте си намерили имота без съдействието на брокери, процедурата е същата - собственикът просто е длъжен да ви покаже оригиналния си нотариален акт.

Най-сигурният начин е да заверите договора при нотариус - и за вас, и за собственика, особено щом става въпрос за ремонт на имота.

Иначе, няма нищо странно в това, че цената е ниска, процедурата обикновено е следната: собственикът дава под наем или на символична цена, или с много дълъг гратисен период, през който наемателят влага пазарната цена на имота в ремонт и подобрения.

Бих казала, че в подобен род сделки най-опасното нещо е да се подпише договор с някой темерут, дето все е недоволен, така че наблюдавайте хубаво и човека - да се харесате взаимно е от огромно значение!

Успех!

# 7
  • Мнения: 2 220

Ако пък сте си намерили имота без съдействието на брокери, процедурата е същата - собственикът просто е длъжен да ви покаже оригиналния си нотариален акт.

Най-сигурният начин е да заверите договора при нотариус - и за вас, и за собственика, особено щом става въпрос за ремонт на имота.



Благодаря ти, точно това ми трябваше! Така и ще направим!  newsm51

# 8
  • София
  • Мнения: 3 421
  Поразпитай съседите.
 Само не разбрах - Вие не сте ли виждали апартамента? Ако е в много трагично състояние може да Ви го предлагат за по-нисък наем с идеята да им направите ремонт. Само да не Ви изгонят след това за да си намерят други и да взимат по-висок наем.


 

Днес ще ходим да го видим. Каза да направим ремонта, ако ние искаме. Т.е. ако на нас ни пречи. И точно това ми е опасението - да не ни изгонят след няколко месеца, защото не искам постоянно да се местим с бебето.

Е как така вие? Аз доколкото знам вече по закон не може да се дава жилище под наем, което не е годно за човешки условия на живот т. е. мизерия.

Направо ме разсмя - ако знаеш в какви апартаменти ходих на оглед-бедна ти е фантазията дори да си представиш мизерията. Обаче наема не го сваляха. Изрично питах преди да отида дали са в поне поносимо състояние за да не си губя времето и ми обясняваха, че било горе-долу добре Shocked.
Хората са на принципа "за всеки влак си има пътници".

# 9
  • Мнения: 46 436
М/у това да освежиш един апартамент и да му направиш основен ремонт, разликата е голяма, зависи от какво се нуждае този, възможно е наистина да е много зле.
Първо го вижте и тогава мисли, най-вероятно като влезете ще разбереш защо е на такава цена.

За гоненето, може да ви изгонят от всеки апартамент, не тръгвай с тая мисъл ...

# 10
  • Мнения: 251
Само бих искала да добавя, че може към договора за наем да направите приемо-предавателен протокол за състоянието, в което получавате жилището като наематели. така че ако по-късно направите ремонт и Ви изгонят(дано не се случва) да си имате  документ, подписан и от двете страни в какво състояние е било жилището, когато сте го наемали. В договора за наем може да се уговори и срок за предизвестие за напускане, който е приемлив и за двете страни. Пожелавам Ви успех в търсенето на подходяща квартира. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт