С деца на море без посока

  • 1 493
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 001
Привет,
От 24.06 мислим (Съпругата и аз) да отидем до морето, но поне за сега нямаме никаква цел.
Има ли друг, тръгвал с две деца (по долу пише килко са големи) без идея къде?
А някъде, където по-спокойно и ще има свободни места?

От 20.07 мислим да отидем на Камчия на бунгала (миналата година бяхме там и много ни хареса.

Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 1 001
к'во, никой ли не е авантюрист или аз съм много ЛУД?!?

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Това ми хареса hahaha
Ами, аз бих го направила /с едно момиченце на 5,5 г. съм/, но Съпругът със сигурност ще се "съпротиви". Той и докато нямахме дете не мърдаше от София без резервация.
Но впечетленията ми са, че на място се намират много по-хубави хотелчета, къщички и т.н. на много по-прилични цени. Защо не мръднете на юг - Варвара, Синеморец, Резеово... Аз в момента "прокарвам" идеята за почивка на Варвара - скалите са невероятни - точно за авантюристи Wink

# 3
  • Мнения: 1 001
До сега два пъти сме ходили без предварителна резервация - на Созопол и Балчик. И двата пъти сме си изкарвали супер. Идвата пъти сме тругвали с Александра - Никола още не беше роден. Надявам се, че късмета и този път няма да ни изневери.
Но к'во пък, колата не е малка (Passat 93г., комби), и преди сме спали за по нощ в автомобил (вярно, че не и с двете деца).
А за Варавара - бил съм там само за посрещане на Нова година (а тогава за море не се мисли) след като от Коледа до Нова година обикаляхме с едни приятели из Турция и се чудехме къде да празнуваме - изобщо АВАНТЮРИСТИ (е, поне бяхме без малките).

# 4
  • София
  • Мнения: 3 421
 И ние сме ходили две-три години без резервация, но бяхме само с едно дете.
Мъжа ми сега не иска и да чуе да тръгнем с двамата без резервация. Не дай боже да не намерим бързо - тези деца като се изнервят, като им писне и замрънкат не е истина.
 

# 5
  • Мнения: 1 001
И ние сме ходили две-три години без резервация, но бяхме само с едно дете.
Мъжа ми сега не иска и да чуе да тръгнем с двамата без резервация. Не дай боже да не намерим бързо - тези деца като се изнервят, като им писне и замрънкат не е истина.
 



Стига де, нали сте на почивка. Децата ще си играят, а докато обядвате или пътьом може да потърсите нещо. А и на децата, особено на Александра също ще й е интересно да "търси". Все пак, това също може да се превърне в игра.

# 6
  • Мнения: 7 106
Ако децата са на възрастта на твоята голямата (или около тази възраст), може би щях да се навия да тръгна без цел и посока  Grinning. Но като знам, че пътят ни до морето е около 9-10 часа и как дъщеря ми и прилошава в колата и се изнервя вързана толкова време в столчето, на този етап тази идея ми е направо абсурдна.
Но ти най-добре си познаваш децата и ако понасят добре пътуването и са спокойни, защо не?

Миналата година моята приятелка със децата (каката на 10 г. а малкия на почти 5г.) тръгнаха така за Равда без предварителна резервация. Намерили са хубава квартира почти веднага (средата на август месец), но чак когато са се настанили са разбрали, че има режим на водата. това го казвам в случай че сте включили и Равда в списъка, да имате предвид да проверите все още ли е такова положението с водата  Simple Smile.

# 7
  • Мнения: 1 001
Ако децата са на възрастта на твоята голямата (или около тази възраст), може би щях да се навия да тръгна без цел и посока  Grinning. Но като знам, че пътят ни до морето е около 9-10 часа и как дъщеря ми и прилошава в колата и се изнервя вързана толкова време в столчето, на този етап тази идея ми е направо абсурдна.
Но ти най-добре си познаваш децата и ако понасят добре пътуването и са спокойни, защо не?

Миналата година моята приятелка със децата (каката на 10 г. а малкия на почти 5г.) тръгнаха така за Равда без предварителна резервация. Намерили са хубава квартира почти веднага (средата на август месец), но чак когато са се настанили са разбрали, че има режим на водата. това го казвам в случай че сте включили и Равда в списъка, да имате предвид да проверите все още ли е такова положението с водата  Simple Smile.

За инфото 10х.
Малкия е по-малък от Ева.
И двете деца са със столчета, но обикновенно тръгваме късно вечер и шофирам нощем. Така на другият ден само аз не съм си отспал, но съпругата ми също шофира.

# 8
  • Мнения: 1 001
Интересно колко от форумките са авантюристи. Аз познавам доста такива, но май са без деца.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 242
Ми много.. Ама са с ремаркета... и озъптители Mr. Green

# 10
  • Мнения: 7 106
 klisurov, май децата в повечето случай променят правилата  Wink.

Само исках да споделя относно нощното пътуване. Всяко по-далечно пътуване винаги сме го правили нощем, включително и ходенето на море. Така се избягват жегите и натовареното движение през деня. но една случка от последното ни лятно пътешествие без дете промени всичко. Обикновено тръгвахме малко след 12,00 през нощта, та сутринта да сме пристигнали. Сигурно си слушал и ти по новините, за идиотите дето обират нощем туристи и чужденци. Е, ето на такива се натресохме и ние една нощ и благодарение на моето желание да изпуша една цигара и врънкането ми да спрем за малко, избегнахме 2-3 греди поставени на пътя с цел, да изкарат колата от строя и да ни оберат до шушка (не ми се мисли за друго). Мъжа ми намали за да спре и в последния момент видяхме дънера, а малко след него и някъкъв дето се правеше на умрял ли, на пиян ли, легнал на пътя. И слава Богу избегнахме удъра и успяхме да се измъкнем без последствия. От тогава не смея да пътувам нощем с детето.
Да пази Господ!

# 11
  • Мнения: 1 001
klisurov, май децата в повечето случай променят правилата  Wink.

Само исках да споделя относно нощното пътуване. Всяко по-далечно пътуване винаги сме го правили нощем, включително и ходенето на море. Така се избягват жегите и натовареното движение през деня. но една случка от последното ни лятно пътешествие без дете промени всичко. Обикновено тръгвахме малко след 12,00 през нощта, та сутринта да сме пристигнали. Сигурно си слушал и ти по новините, за идиотите дето обират нощем туристи и чужденци. Е, ето на такива се натресохме и ние една нощ и благодарение на моето желание да изпуша една цигара и врънкането ми да спрем за малко, избегнахме 2-3 греди поставени на пътя с цел, да изкарат колата от строя и да ни оберат до шушка (не ми се мисли за друго). Мъжа ми намали за да спре и в последния момент видяхме дънера, а малко след него и някъкъв дето се правеше на умрял ли, на пиян ли, легнал на пътя. И слава Богу избегнахме удъра и успяхме да се измъкнем без последствия. От тогава не смея да пътувам нощем с детето.
Да пази Господ!

Не съм чел, но ще вземеш да ме разколебаеш за нощно пътуване. Ужас. Къде ви се случи това.

# 12
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 192
Ние сме ходили така на Равда с големия, който тогава беше на 1г. и 3м. НО това беше 2001г, началото на септември. Намерихме много бързо квартира и беше много евтино. Сега специално на Равда не бих отишла даже и с резервация Confused
Миналата година, с бебе на 2 месеца ходихме в Шипково. Не бяхме решили къде отиваме - дали Шипково или Чифлик. Спряхме в Шипково, имаше места в хотела, в който попитахме и останахме 3 дни Simple Smile

Иначе ние тръгваме обикновено към 4-5 сутринта и пак се избягват жегите.

# 13
  • Мнения: 1 001
Иначе ние тръгваме обикновено към 4-5 сутринта и пак се избягват жегите.

Това, съчетано с поста на Зори май е по-добрия вариант. Само как ще качим спящите деца в колата  newsm78 (не че знам аз как ще се събудя Embarassed)

# 14
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 192
Ами като беше малък Ради, баща му го пренася до колата. Тази година дръпна доста и предполагам, че от еуфория ще скочи и ще се оправи за отрицателно време. Т.е. със събуждане и ако искат - да спят после пак в колата Peace

Общи условия

Активация на акаунт