Колко грама да яде бебето?

  • 23 862
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 200
Как се определя колко грама на хранене трябва да яде бебето?
В родилния дом казаха на всеки ден по 10 г до 10-я ден, т.е
ден 1-ви - 10 г
ден 2-ри - 20 г
ден 3-ти - 30 г
.......................
ден 10-ти -100 г

и после как??

# 1
  • Мнения: 3 379
Ако сте на адаптирано мляко - има указания на кутиите. Ако сте на кърма - колкото му се яде  Wink

По принцип има една формула - умножаваш килограмите на бебчо x 150 и делиш на броя на храненията. Например: тежи 5 кг x 150 гр = 750 гр / 6 хранения = 125 гр на хранене. Това е ориентир, но до годинката бебето не трябва да яде повече от 1 л. на ден.

# 2
  • Мнения: 3 200
Благдаря ти, SZA.
Само на кърма сме, но все пак се чудех как се смятат тези неща!!

# 3
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
1 месец - 110
2 месец - 110 + 10  = 120
3 месец - 110 + 20 =  130 и т.н , всеки месец с 10 грама > от предишния.

# 4
  • Мнения: 3 200
Цитат на: jakinik
1 месец - 110
2 месец - 110 + 10  = 120
3 месец - 110 + 20 =  130 и т.н , всеки месец с 10 грама > от предишния.


Ами то различни грамажи ми излизат по твоя метод и по метода на SZA, защо така!?

# 5
  • Мнения: 928
Щом сте на кърма няма какво да смяташ.Кърмиш бебчо на 3 часа,а той си знае най-добре колко да изцока.Като му дойде времето ще си смяташ.Сега се наслаждавай на хубавите мигове заедно с отрочето си,защото те са незабравими !

# 6
  • Мнения: 3 379
Цитат на: evpraksia
Цитат на: jakinik
1 месец - 110
2 месец - 110 + 10  = 120
3 месец - 110 + 20 =  130 и т.н , всеки месец с 10 грама > от предишния.


Ами то различни грамажи ми излизат по твоя метод и по метода на SZA, защо така!?


Този принцип, който ти цитира jakinik е обикновено указание от кутия с адаптирано мляко. Но за мен не е много точен, дори и да е на адаптирано мляко бебчето, тъй като вкясо бебе е различно и яде различно. Също така мисля, че едно бебе, което е 5 кг на 3 месеца и такова, което е 5 кг на 4 месеца ще се хранят различно, нали така?  Wink

Затова ти писах за принципа с теглото - прочетох го в една книга за кърменето. Иначе като сте на кърма, няма голямо значение, тъй като на всяко ядене бебето изяжда различно количество.

# 7
  • Мнения: 3 200
Цитат на: SZA

Този принцип, който ти цитира jakinik е обикновено указание от кутия с адаптирано мляко. Но за мен не е много точен, дори и да е на адаптирано мляко бебчето, тъй като вкясо бебе е различно и яде различно. Също така мисля, че едно бебе, което е 5 кг на 3 месеца и такова, което е 5 кг на 4 месеца ще се хранят различно, нали така?  Wink

Затова ти писах за принципа с теглото - прочетох го в една книга за кърменето. Иначе като сте на кърма, няма голямо значение, тъй като на всяко ядене бебето изяжда различно количество.


Разбрах, мерси!!

Общи условия

Активация на акаунт