Да поговорим за живота извън града

  • 6 133
  • 115
  •   1
Отговори
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Напоследък се замислих над живота в панелните кутийки.
Смога и шума на натовареното движение ти е постоянен спътник!
Отваряш прозореца,блъсва те миризма на кръчма от комшийския купон!
Простреш прането,а бабата от горе полива цветята....
Детето иска домашен любимец, а то у дома за вас трудно се намира място, камо ли за коте или куче.

Та се замислих дали пък да не си спретнем една къщурка, на село близо до града, на около 20 км (път по магистрала)
Така ще има стаи за всички,ще имаме домашен любимец. Ще има двор за беснеене. Тишина и спокойствие.
Моторизирани сме.  Апартамента в града ще остане.
Така на децата няма да се налага някой ден да ползват обществения транспорт, за да се приберат на село  Sunglasses
А като пораснат, имат къде да си правят купони, далеч от дъртите. Могат и да поживеят самостоятелно...

Ей такива щурави мисли са ми в главата. Ма на жена без работа, кво да прай???

Вие сте на ход!

# 1
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Проблема е с училището на децата. Бих живяла, ако децата ми са достатъчно големи, за да се грижат сами за себе си и си имат собствен транспорт. Другия вариант е до като не са тръгнали на училище. Иначе ангажимента е много голям. Аз си мечтая за къщичка за уикенда.

# 2
  • Мнения: 1 202
Не ми се живее на село!Аз съм от тези на които им харесва да живеят в града.Само си помисли какво е на село само бабки с кой или пък къде можеш да излезеш?Всички приятели познати ще са в града а и как ще ти идват на гости ако нямат кола примерно.Хубаво е да имаш къщичка близко до града но да идеш за събота и неделя да си починеш,да направите някой купон с приятели вие или децата.Абе аз на село бих си отишла някой щастлив ден като стана пенсионерка.

# 3
  • София
  • Мнения: 223
Живот на село,не ,поскоро бягство от лудница през уикенда!Има скопойствие и тишина,чист въздух,но я си помисли за всичко останало - детска градина,у-ще,лекари(недай си боже),мазазини,аптеки,контакти и прочие!Живяла съм две години близо в малък град и не бих го причинила на детето си,честно!Но все пак е въпрос на лично мнение и нагласа Flutter

# 4
  • Мнения: 431
Aз си мечтая за живот далеч от града... Искам двор, искам градинка, искам децата ми да растат на чисто и свободни докато тръгнат на училище. Без телевизор, радио, вестници - градът не ми понася. Confused

# 5
  • Мнения: 4 965
Моят отговор е "Не" - просто не бих могла да живея така.
Ние дори я имаме въпросната къща (с всички удобства - т.е. не е "къщичка", а е "къщище" - с голям двор, лятна кухня, отделен гараж, 3 етажа, 8 стаи, вътрешна и външна баня, 2 "работилници" и т.н.), но аз не бих отишла да живея там никога. На 25 км. от София е - 20 км. по магистралата + 5 км. "селски път".
Дори и за уикенда се чувствам вързана там. Децата наистина могат да играят спокойно - тичат, въргалят се в тревата, няма "кучешки подаръци", няма коли - като отвързани са направо. Че и 2 песа има на двора.
Обаче... Хубавото е само дотук.
Приятелите са далеч. Магазините и заведенията се свеждат до 2-3 селски кръчменца, които работят само следобед. Няма разни познати за приказка (освен роднините на мъжа ми и то, ако са отишли и те - лелите и братовчедите му имат вили на същата улица, но ходят само събота и неделя + отпуските). В една къща винаги си има работа (най-малкото, докато я изчистиш и подредиш, а да не говорим за двор и градина, дори и да има само рай-грас, пак трябва да я поддържаш). Ако ти дотрябва нещо, трябва да пътуваш с колата до София, а пазаруването за там става с кашони - не можеш просто да идеш до магазина зад блока.
За да идеш на работа и да се върнеш, трябва да си постоянно зад волана. Ами детската градина, училището, личният лекар (не дай Боже да ти дотрябва спешно).
Ами зимата - дори и с местно парно или камина - трябват дърва за огрев...
Мога да пиша против цяла седмица.

Обаче... Бих отишла да живея в по-малък град, за да ми е по-спокойно.

Абе, много си ми е добре в мръсния и шумен град и с комшии-чалгаджии. Дори и на по-тясно и без двор.
Супер ми е сутрин да стана, да се облека и да отида на кафе в парка с приятелки; на обед, докато шушулките спят, да ида да се разходя по магазините; следобед - на кино или на сладкарница; вечер с мъжа ми на ресторант и т.н.
Тези неща на село просто ги няма...

А и аз не обичам да шофирам.
Пътят от апартамента ни до къщата е около 30 мин, ако ни хванат всички светофари по пътя (живеем в Западен парк, а къщата е във Вакарел). До центъра на София е 20 мин., но идеята да съм винаги зависима от кола не ми допада. Обичам да се прибирам пеша от работа и да се разхождам из града.

Ще отида да живея там, само ако като онези американци "третото" ни дете някой ден се окажат 6-знаци Wink.

Последна редакция: ср, 07 юни 2006, 14:55 от azaf

# 6
  • Мнения: 4 621
Да. Аз живея в къща в Панчарево и се чувствам много добре Grinning
И двамата с мъжа ми сме с коли, до работата ми е 15 минути (работя на летището), а до центъра на София стигам за 20 - 25 минути. Всяка седмица поне по 2 пъти излизаме вечер, обикновено уикендите, като или някой от двамата шофира или ползваме такси. Що се отнася до гости...ами имаме почти всека седмица, та чак ми идва в повечко Grinning
Детето ми няма да ходи в местната градина и училище, ще ходи в такива в София, както на повечето от хората, кото нас, които не са местни, а са си закупили парцели и дошли в последствие.
За мен е прекрасно, но всеки разсъждава по различен начин Grinning

# 7
  • Мнения: 1 210
Проблема е с училището на децата. Бих живяла, ако децата ми са достатъчно големи, за да се грижат сами за себе си и си имат собствен транспорт. Другия вариант е до като не са тръгнали на училище. Иначе ангажимента е много голям. Аз си мечтая за къщичка за уикенда.

 Peace Peace Peace

# 8
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Явно аз не съм се изразила правилно.
Децата ще посещават детска градина и училище в града.Денем ще ползват апартамента в града. Вечер всички заедно на село. Пътя е евентуално 15 мин.
 Ние работим в града. Нямам намерение да ползвам селскя хоремаг, а магазините на града.
А  кво му е на ходенето по кръчми? Качиш се на колата и си при приятелите?Нас ни кефи да шофираме.

# 9
  • Мнения: 446
Мимито, сега го разработвам и аз този вариант - в края на месеца почвам да строя. Магазините няма да ми липсват - работя в града, на връщане към къщи пазарувам в попътното Пикадили. А пък кръчмите, дори като съм в града посещавам на трите месеца веднъж - мога и с такси да се върна, ако толкоз я закъсам за кръчма. Децата и сега ги водим и връщаме от училище и ДГ в друг квартал, така че няма да се смая.
Иначе след съседките, които мият и тупат на главата ми, съседите дето си цепят дървата над дневната ми, боклука през балкона и тъпкания паркинг, кучетата, дето ги извеждат да ги изпикават от 5 сутринта, та до 12 през нощта, последната екстра на апартамента ми е мишки зад гипс-картона, които се качват от мазетата.

# 10
  • Мнения: 46 492
Никога  Naughty
Обичам удобствата на големия град, въпреки всички недостатъци Peace

Живяла съм в къща и да ти кажа хич не е приятно да се събудиш в студена зимна утрин и да търчиш да палиш парното  cold

# 11
  • Мнения: 2 978
Ако има вариант в покрайнините на града да..но извън него не Naughty

Имаме вила на 30мин от София...много си я харесвам..особено за лятото е супер..но до там Naughty
 
Виж иначе бих искала да се преместя в Пловдив..много ми харесва, хората са много по- спокойни...много по- различно е от София.

Последна редакция: ср, 07 юни 2006, 13:50 от Вини

# 12
  • Мнения: 2 161
Близо до Варна има едно село Приселци и никак не бих се противила да живея там.Много приятно и китно селце.В по-голямата част от годината живея в къща извън града и действително се чувствам по-спокойна.

# 13
  • Мнения: 3 091
да, бих. с удоволствие. това е една от мечтите ми, но скоро няма да се осъществи...

# 14
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Мимито, сега го разработвам и аз този вариант - в края на месеца почвам да строя. Магазините няма да ми липсват - работя в града, на връщане към къщи пазарувам в попътното Пикадили. А пък кръчмите, дори като съм в града посещавам на трите месеца веднъж - мога и с такси да се върна, ако толкоз я закъсам за кръчма. Децата и сега ги водим и връщаме от училище и ДГ в друг квартал, така че няма да се смая.
Иначе след съседките, които мият и тупат на главата ми, съседите дето си цепят дървата над дневната ми, боклука през балкона и тъпкания паркинг, кучетата, дето ги извеждат да ги изпикават от 5 сутринта, та до 12 през нощта, последната екстра на апартамента ми е мишки зад гипс-картона, които се качват от мазетата.

Все едно живеем врата до врата, само дето у нас липсват мишките и по - добре!
И ние водим баткото на другия край на града на градина  Laughing
Селото което ми допада е кипричко. Братя сиган няма. Има няколко къщи на Англичани.
Има и хобава гледка Grinning
Но умуваме още!

Общи условия

Активация на акаунт