Солариум и плаж

  • 2 065
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 103
Днеска съм на вълна плажове, та да питам, защо всяка година след  като имам тен от солариума изгарям от слънцето??
И  как да не изгоря??

# 1
  • Мнения: 9 092
Мажеш ли се с нещо преди плажа?
Това си е задължително, без значение дали имаш или нямаш тен Simple Smile
Ако слагаш добра защита, с подходящ фактор, не би трябвало да изгаряш.

# 2
  • Мнения: 7 186
Аз пък съм обратно- откакто ходя на солариум си реших проблема с дискомфорта от изгарянето и беленето след печене на плажа. Мажа се с масло или мляко с не много висок фактор и ставам направо черна Hug, а преди бях ужас, като отидех на море ставах първо червена и докато стана черна тя почивката свърши и станало време да се прибирам. #Cussing out Crossing Arms
Може би трябва да направиш още няколко солариума, за да се подготвиш добре за слънцето. Вземи си и слънцезащитен продукт с по- висок фактор. Избягвай и горещините по обяд и не прекалявай с висенето на слънце, под чадъра също се почернява.

# 3
az otidoh za pryv pyt na solarium dnes... pusnaha me na 5 minuti,po princip byrzo izgarqm i ne se namazah s nqkakyv krem protiv izgarqne...po korema  i gyrba imam malki syvsem sitni to4ici - 4erveni...4udq se tova dali 6te se opravi...namazah se vednaga s krem za sled plaj,no se pritesnqvam..sledva6tia pyt 6et se namaja predisolariuma..no dali 6te mi minat ili solariuma koito sym izbrala ne e dobyr?molq da me izvinite 4e pi6a na latinica!blagodarq vi mnogo!

# 4
  • Мнения: 5 103
Червените точици ще изчезнат, но се мажи с продукти ЗА СОЛАРИУМ, не с такива за слънце.

# 5
  • Мнения: 739
ходила съм доста по солариуми, но сега за първи път изгорях  #Cussing out. Явно са заредили някакви по-мощни, въпреки подготовката (2 х 5мин.), изгорях. Не се мажа с нищо, и преди не съм.
НО, т.к. е пълно вече със солариуми на всеки ъгъл има значение и лампите. Не всички студиа ги сменят навреме и когато се изтощят не почернявате.
Така колежката взе карта и като свърши смени солариума. От първия път взе 10 мин и изгоря червена като рак! Предишният явно е бил слаб, и само взимат парите на хората. Видимо също си беше бяла, само малко по корема имаше тен.
Доколкото знам, като стане време за смяна на лампите, собствениците продават солариумите, защото цената на лампите е 1/2 от тази на самата машина и нямат изгода да ги подменят.
Исках да кажа, че ако сте ходили на солариум с изтощени лампи, нямате достатъчен тен за излагане на слънце без подходяща защита.

# 6
  • Мнения: 7 186
Лампите наистина са много важни. Лошото е, че продават и лампи- ментета, които не вършат хубава работа, но някои студиа ги купуват, защото са евтини. Оригиналните наистина са доста скъпи. Затова предпочитам да ходя по по- скъпи и хубави студиа, където поне лампите са хубави и ефекта е видим след всяко влизане, а не само да си давам парите, а да не виждам добър ефект.

# 7
iskah da vi popitam dali 6te ima nqkakyv problem ako se maja sys slynceza6titen krem?moqt e na AVON 30ti faktor...mislq 4e 6et stane v po-golemi koli4estva?kak mislite?

# 8
  • Мнения: 739
iskah da vi popitam dali 6te ima nqkakyv problem ako se maja sys slynceza6titen krem?moqt e na AVON 30ti faktor...mislq 4e 6et stane v po-golemi koli4estva?kak mislite?
за солариум не бива да се мажеш със слънцезащитни продукти. Има специални такива, но и да не ползваш, не е проблем. Ходила съм доста и нищо не съм ползвала. Важно е да спазваш простите правила:
- ако си със светла кожа първите пъти х 5мин. и постепенно увеличаваш
- добре е да се направят 10 процедури за 2-3 седмици, после може 1 седмично за поддържане на тена. Най-добре да се съчетае със слънчеви бани /лятото на басейн/
- 60мин след това не се къпеш и мажеш с нищо
- не слагай парфюм преди това и за плаж, защото има опасност от пигментация на кожата

# 9
много благодаря за отговора!  Simple Smile но все пак моята кожа наистина е чувствителна...една позната сподели че било много опасно да не се използват никакви продукти...тя ми каза че всеки път си копува някякво кремче за 5-6 лв еднократна употреба...твърде скъпо ми се струва...

# 10
  • Мнения: 7 186
много благодаря за отговора!  Simple Smile но все пак моята кожа наистина е чувствителна...една позната сподели че било много опасно да не се използват никакви продукти...тя ми каза че всеки път си копува някякво кремче за 5-6 лв еднократна употреба...твърде скъпо ми се струва...

Не е скъпо, защото освен че си пазиш кожата овлажнена почерняваш двойно повече и така си спестяваш 1- 2 ходения. Peace
Ако искаш разгледай продуктите на Tannymax, добри са.

# 11
  • Мнения: 9 092
Лейди, можеш ли да ми препоръчаш добър солариум в Пловдив? Не съм наясно хич, досега не съм ходила, ама се змислям...и за какви парички си приказваме тука? Ако искаш, може и на лични Blush

# 12
  • Мнения: 7 186
.:.Stef.:., писах ти ЛС. Wink

Общи условия

Активация на акаунт