Ще я пращам на лагер

  • 1 109
  • 13
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
И какво да приготвям, кажете?

С какво може да ме изненада неподготвена?
Да кажа само, че лагерът е морски.

Споделете опит, моля, за пръв път ни е.

# 1
  • Мнения: 214
 1 джобни пари
2 плажна кърпа
3 плажно масло
4 шпрей против комари
5 шапка
6 течен сапун и шампоан
7храна за път
8 на кака и дават и дам.превръзки
9лекарства ама с консултация от мед.сестра
10 игла и конец за всеки случай
това са съвети от мен 10г. Ива

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
Благодаря, Иве.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Мира и аз моята я пращам в края на месеца на Зелено училище и от сега ми се е свило сърцето... Виждам, че момичетата ни са на една възраст. Ще следя с интерес и ще чакам отзиви.
Не са ли малки за джобни? Моята май хич не се оправя. И за мобилни май са малки... Чувала съм, че някои родители разпределят дрешките по дни в отделни пликове... Спомням си на един лагер ми беше много мъчно за наще - може би снимка, нещо нарисувано от вас двете, любима играчка.
Сещам си и за ластици и фиби за коса /ако е дълга/, джапанки, сандали, обувки, хавлийка...

# 4
  • Мнения: 1 073
Понеже мойте деца от 2 год. насам ходят на лагер с детскат градина - списъка стои на комп. и ти го копнах. дано ти свърши работа.

Списък на вещите на .................
 адрес: ........................., тел. .............; моб. .............
1.   Джапанки – 1 бр.;
2.   Сандали   -  1бр.;
3.   Маратонки-   1 бр.;
4.   Яке –шушлеково                                                  – 1 бр.;
5.   Белъо – слипове – 9 бр.; Тениски – 10бр.; чорапи – 10 чифта;
6.   Кърпи – за лице -1 бр.; за плаж – 1 бр.;за баня – 1 бр.; Пижами – 1 бр.;
7.   Бански – 2 бр.; Летни шапки – 1 бр.;
8.   Панталони дълги – 3 бр.; къси – 5 бр.                       
9.   Блузи с дълъг ръкав – 3 бр.
10.   Син суитчер;
11.   Шампоан, сапун, паста и четка за зъби, крем за плаж
12.   Лекарства – калпол,  сироп за кашлица, витамин С, ;
13.   Малка чанта за плаж– 1бр.

ЗАБЕЛЕЖКА:  Да пие повече вода.
 

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Аз също ходя на лагер , едновременно с моите деца и като ръководител на останалите. Опитът ми е следният : 7 дни на море - 7 торбички . Във всяка торбичка има гащички , чорапки , блузка и панталонки за деня . Плюс връхна дреха и долнище , бански , шампоан , сапун , пижама , кърпи . Относно джобните , според мен е хубаво да се дадат на някой от ръководителите в надписано пликче  с името на детето и молба по колко лева на ден да му се дават / повярвайте ми ако им дадете 50 лв . за целия лагер , парите се харчат максимум до втория ден / .
Не се притеснявай , детските лагери са страхотно изживяване .

# 6
  • Мнения: 2 792
  Аз нямам опит в такива преживявания, така че се набутвам не съвсем адекватно в темата, да пожелая на Елора весело изкарване на морето  Laughing.

 Идеята с торбичките звучи много добре, според мен трябва да сложиш и една осма торбичка с резервни дрехи извън предвидения брой дни. Поне два пуловера, освен връхната дреха и обувки за дъжд.
  Аз много се дърпах от мобилните телефони в началото на ученичеството на Димана, но всъщност се оказаха страхотно удобство, при такива дълги и без директен контрол раздели, така че ако имаш някой стар апарат, купи една прима и й го дай, така и тя ще бъде по спокойна  Laughing.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Те момичетата са ти казали, но и аз искам да споделя моя опит, за да му е удобно на детенце и да не се лута из багажа най-добре приготви за 10 дена дрешки в смисъл в отделни пликчета слагаш гащички, потник, тениска, панталонки /поличка/, чорапи и така 10 броя пликчета, като връхните дрехи могат да са 2-3 и да са отделно. Казваш и в края на деня мръсните дрешки да си ги слага в пликчето и на дъното на багажа. Аз като пращам дъщеря ми на лагер, така процедирам, защото като им е на едно багажа почват да правят едни свободни съчинения и все се мотат по 1 час решавайки какво ще обличат.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
Благодаря ви много за ценните съвети.

За джобните май наистина ще ги дадем на госпожата с точни указания, защото иначе знам какво ще стане, въпреки че къде ще ги харчат? - на разходки в селото ли?

За дневните пликчета ми харесва идеята, обаче въобще не виждам как ще и допадне на моята кокона. Освен това тя носи предимно рокли и поли и се преоблича по три пъти в къщи - как да и преценя предварително мераците за деня. Да не говорим като е лошо времето - тогава цялата система ще иде на кино.

Аз си мислех за друго, но май не е практика...Да вземем да им купим общо плажно мазило, а и за след слънце също, защото с индивидуалните си представям омазването, а те сами няма да могат така или иначе. Ще го предложа, пък ще видим - утре сме на родителска среща по случая.

Ще ви държа в течение за някакви специални изисквания - виждам, че и на други им предстои подобно изпитание Hug

# 9
  • Мнения: 945
Не мисля, че на детето му трябват птделни пликчета zа всеки ден. Дай му малко свобода, то само ще се справи. Нека само са си иzбира дрешките zа деня, да преценява дали е топло или студено, дали дрехата е мръсна или не. И учителките ще контролират, няма да го ставят напълно само.

Колкото до парите, дай му ги също почти всичките. Все някога трябва да се научи да се справя само. Дай zа всеки случай 20 лева на учителката, ако случайно детето ти остане съвсем беz пари, но не му каzвай. И на zабравяй, че на 10 години не е нужно още да ги храним с лъжичка в устата.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 242
Гери, ама нейното е на 5 г. и 4 м, не на 10 г. /моята е с няколко месеца по-голяма/.

Моята поне не се оправя хич с пари. Мисля да й дам малко еднолевки, а на учителката - известна сума, но.... На тази възраст ми се струва, че им е рано да боравят с пари. Много се колебая дали да и дам стария ми мобилен, ама какъвто е заплес ще го загуби още първия ден. Някой давал ли е таквоз нещо на 5 годишно newsm78. И друго се чудя - моята е с дълга коса, а ще ходят всеки ден на басейн. Дали някой ще се сети да ги изсуши? Сешоар не бих и дала, а тя няма да ми даде да я подстрижа Confused

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
Лекси, това с косата ще си е проблем и при нас. Ще сложа ластици и шноли, но съм сигурна., че ще се мокрят. Не знам как ще се сушат - тъкмо утре ще попитам.

За мобилен и е рано, мисля. Съвсем съзнателно не съм я учила да борави с истински. Пък нали и учителките имат, няма да откажат да си говорим с нея - като набирам аз, естествено.

А с пари и моята не може да се оправя, така че ще дам на госпожите на дребно да им отпускат там някакви за сладолед и не знам още какво.

# 12
  • Мнения: 244
И моята дъщеря заминава на лагер на море. На 8 г. е, за първи път отива някъде сама. И аз и мъжът ми сме привърженици на лагерите , ама сега като наближи (остават само 2 дни) и нещо ми се свило сърцето Embarassed Джобните ще ги дадем на госпожата с указание по колко лв на ден да и дава. Дъщеря ми ще знае дневните си джобни, но няма да знае, че има допълнително 20 лв общо (за всеки случай). Ще и дадем и мобилен, ама тя е толкова разсеяна, че ще го загуби (има го от скоро и до сега не е излизал от вкъщи). Госпожата каза, че в такива случаи на плажа носи мобилните на децата в своята чанта.
Лагерът щеше да е от 20.06., но са го изместили ... Притеснявам се, че дъщеря ми там ще посрещне 8-ия си РД, незная как ще се чувства далеч от нас точно в този ден. Ще дадем пари на госпожата за торта и почерпка на децата,  ще и дадем и подаръкът от нас да и го подари (ще е изненада). Ще и сложа балони, гирлянди и карнавални шапки. Уж за всичко съм помислила, ама пак ми е едно такова...
Притеснявам се, че и времето хич, ама хич не е за плаж и го дават такова поне до средата на  другата седмица, т.е. половината лагер. И си мисля, че ако не ходят на плаж, съвсем ще и домъчнее за нас.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385


въпреки че къде ще ги харчат? - на разходки в селото ли?


Има къде да се харчат.В самите лагери има барчета , а и вечер има аниматори и детска дискотека , също и разходки в селото . Незнам къде ще бъде вашия лагер , но там където ние сме ходили тези неща ги има.

Общи условия

Активация на акаунт