Относно преглед при мамолог?!

  • 1 009
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 951
Днес,ходих на редовен гинекологичен преглед.Без проблеми лекарката ми даде направление за мамолог.Обаче!-можело да ми направят снимка на съответната апаратура,а ехографския преглед бил срещу заплащане.Аз знам ,че на жени до 40 г. е забранено ,да се извършва рентгеновото облъчване.При предишният преглед преди около 6 месеца,лекарят каза"само с ехограф"Вярно ли е ,че в 25 п-ка в Младост,вече няма ехографска апаратура?Та,направлението ми е за мамограф,къде да отида??

# 1
  • Мнения: 45
Моята мамоложка ми е казвала, че снимка на се прави на жени под 37 г. не толкова заради евентуалната вреда, колкото поради това че гърдите са много плътни и от снимката няма никаква полза. Аз така от незнание се сдобих с една чисто бяла снимка, за която платих 30 лв. в частен кабинет и малко ме е яд, че ги послушах да си я направя.
Така че - най-добре ехограф. За съжаление нямам сведение за клиниката в Младост, но според мен е най-добре да си се прегледаш в Онкологията.

# 2
  • Мнения: 10 570
Pregleda s ехограф беше безплатен до скоро, снимка само ако видчт проблем с ехографа. Аз ходя при Лора Дойчева-мамолог и рентгенолог, много е мила и добра. Работи в 5 градска, тел.9268212, 0888 319 322. Може би има и друг кабинет. Преди 1 г. прегледът без направление струваше 10лв.

# 3
  • Мнения: 9 077
Ако можеш, мини на ехограф. Той обаче се заплаща. Мамографа го остави засега.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 951
Днес,ходих на мамолог.Аз не съм разбрала ,а именно само в петък не приемат.Минах с ехограф.Добре съм.До следващият път!

# 5
  • Мнения: 58
Само с ехограф. Най- добре иди или в Св. София. Има мамолог на първия етаж.

# 6
  • Мнения: 19
аз съм на  34 и до сега имам три мамографии.мамологът ще ти каже дали се налага мамография,но мисля че това е по-малкото зло.желая ти всичко да е наред при теб!

Общи условия

Активация на акаунт