Не иска да яде, и се разболя

  • 578
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
ОХ! Какво да правя моя син не иска да яде нищо. Никакво ядене, никакви плодови  пюрета
само сухи неща не отказва като- хляб, бисквити, кроасан и банани и мляко пие това е повече от седмица а сега се и разболя и продължава по същия начин. Има температура , хрема.
Водих го на лекар казах и , но той продължава да не се храни притеснявам се и незнам какво да направя.
Мисля си да купя Санустол или някави други витамини за да получава нещо поне и евентуално за повишаване на  апетита.
Вие как сте се справяли с подобен проблем?

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Според мен децата си имат пероди на безапетитие, поне с моят син е така. Понякога се храни повече, друг път цял ден да го гоня с лъжицата - не иска да хапне и толкоз. Mr. Green Е, реших., че е по-разумно да се съобразявам с неговите желания и нещата са определено по-добре.
Чела съм, че ако детето се насилва да се храни то си изгражда неправилно отношение лкъм храната и ми се иска да не създавам излишни комплекси на моя малчоган. Naughty
Освен това, всеки човек щом е болен не му е много до хранене - същото е и за децата.
Реших, че е по-добре да е по-слабичък, отколкото - дебел.
За витамините се консултирай с лекар. Успех. Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 3 679
И Таня е имала един такъв период горе-долу на вашата възраст, който трая 3-4 месеца.
Никакви витамини не помогнаха. Единственото нещо което не отказваше бяха течните каши на Нестле - гледах поне едното ядене да е от тях, за да знам, че не е гладна.
Изведнъж почна да хапва много добре и досега си има голям апетит.
Пробвай да привлечеш вниманието му с разни красоти за ядене - може пък да се излъже.
Давай му пресни сокове /предполагам, че пие/ и не само плодови, а и зеленчукови.

# 3
  • Мнения: 3 760
Ти продължавай да му предлагаш разнообразна храна, пък то ако иска да си хапне детето. Не го насилвай!
Бързо оздравяване!!!

# 4
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Ти продължавай да му предлагаш разнообразна храна, пък то ако иска да си хапне детето. Не го насилвай!
Бързо оздравяване!!!
Peace
Така процедирам аз - предлагам, пък той ако ще! Mr. Green

# 5
  • Мнения: 3 447
ОХ! Какво да правя моя син не иска да яде нищо. Никакво ядене, никакви плодови  пюрета
само сухи неща не отказва като- хляб, бисквити, кроасан и банани и мляко пие това е повече от седмица

При нас е вече 2 месеца Rolling Eyes Значи, храненето насила със сигурност ще предизвика обратния ефект, така че недей. Едното нещо, което правя: пасирам храната, надробявам я и му я оставям да яде сам с ръце (нали е хляб, яде охотно). Страшно мазало става и не е "педагогично", но поне изяжда нещо. Другото, което обича, е овесени ядки с плод и пасирани плодове с извара - съответно всеки ден му приготвям нещо такова. Наблюдавай го да видиш какво обича, дали ще иска намазана с нещо филия например, или парченца сварено месо, или нещо, което се яде с пръсти...

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Какви плодови пюрета на година и половина!?
Я си му дай на детето да яде пресни плодове (без ягоди там - да няма нещо алергии)

На година и половина вече трябва да яде обща храна, но без пържено и силни подправки.
Предпочитанията му към хляб, бисквити и подобни си покзват, че иска да дъвче детето.

Сега като е болно не го насилвай, а като оздравее, предлагай различни неща.
Нарежи на парченца и дай да си яде сам с ръчичка, може така  да потръгне.

# 7
При нас ситуацията е следната:няколко дена преди да се разболее Жорко отказва да яде и общо взето отвреме на време проявява интерес към храна. След този период и след оздравяването яде лакомо и всичко, не проявява кой знае какви капризи към храната. Предполагам след оздравяването апетита ще се върне.

# 8
  • Мнения: 723
Ти продължавай да му предлагаш разнообразна храна, пък то ако иска да си хапне детето. Не го насилвай!
Бързо оздравяване!!!
Peace
Така процедирам аз - предлагам, пък той ако ще! Mr. Green

И аз  thumbsup Моята дъщеря имаше същия период. Нищо не беше в сила да я накара да яде готвено, но й отмина за около два месеца.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
Както вече са ти писали и другите - най-важното е да не го насилваш! Сега, докато боледува е нормално да няма апетит. После предлагай разнообразна храна, пък дори да трябва да я хвърлиш. Аз що храна съм изхвърлила покрай Калина, защото тя не е злояда, но е много капризна. За повишаване на апетита давах наскоро Мулти - Витамол на д-р Тайс и имаше ефект определено. Сега давам Мултисаностол, но сякаш не е толкова ефикасен, специално за апетита.

# 10
  • Мнения: 4 806
никога не карам моята да яде насила, ако иска,,,
Особено като е болно детенцето, може изобщо да няма апетит.

В последния уикенд беше така при нас - сутринта нищо не хапна, на обяд пак нищо, затова пък  при нближаване време да си ляга ме хвана за ръка и ме заведе до столчето за хранене и ми го показа. После си хапна доста добре.

# 11
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Да вдигнат ръка всички, които имат апетит, когато са болни.
Децата също са хора:) Периодът на неядене го имат всички. Той минава...важното е да не го насилваш.
Както казва един мнооого готин педиатър "Няма дете доброволно умряло от глад. Спокойно може да се живее три дена само на течности" Simple Smile

Саностола е готин. Пробвай с него и паралелно предлагай плодчета...

# 12
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Да вдигнат ръка всички, които имат апетит, когато са болни.
Децата също са хора:) Периодът на неядене го имат всички. Той минава...важното е да не го насилваш.
Както казва един мнооого готин педиатър "Няма дете доброволно умряло от глад. Спокойно може да се живее три дена само на течности" Simple Smile

Саностола е готин. Пробвай с него и паралелно предлагай плодчета...
Peace

# 13
  • Мнения: 7 091
При нас неяденето е показател че нещо не му е наред на детето( топло му е, зъби, разболява се и т.н.).
Давай витамини ако приема, но наистина хубаво са ти казали почвай да даваш и обща храна ( без подправки и твърде много пържено ), детето сигурно вече иска да хапва неща с ръце. Ти оставяш ли го да се храни само? Моя син е супер независим от много малък Simple Smile. Може да не може едно нещо да го направи сам, обаче никой не може да го накара да му помогнеш Simple Smile. Той от годинката да не кажа малко по-рано въобще не ми разрешава да го храня. Маже се, кое пада по земята, кое в устата не е ясно, но човека яде сам  Laughing. Сега вече се е усъвършенствал и не се цапа толкова, дори ядем с нож и вилица ( пластмасови) и му е интересно.
Не се притеснявай и не насилвай детето, подбирай за менюто му неща, които обича и предлагай да се храни сам.
Никое дете не е умряло от глад ако има пред себе си предложена храна. То си знае в момента дали му е до ядене или не. Peace

# 14
  • Мнения: 38
Благодаря на всички ви!
Аз много добре знам, че не се насилва детето а то е и безмислено като не иска  и не си отваря устата, бута лъжицата дори, как да го насилвам.
А иначе той се храни предимно сам и всичко си хапваше и обща храна, разбира се купувам за да ми е по лесно и бурканчета.
Но това което ме притеснява е че не хапва нищо полезно не иска зеленчуци  под никаква форма, нито месо просто нищо нормално за ядене не хапва .
От плодовете яде предимно банан и по малко ябълка затова му давам пюрета, кисело мляко обича но вчера и него не изяде и млякото сутрин от време на време не иска да го пие.
Знам че сега е болен и затова няма апетит, но въпреки това се притеснявам защото сега има най много нужда но както писах това започна от по отдавна.
Дано да премине скоро и да е жив и здрав.

Общи условия

Активация на акаунт