Настоящи мами - има ли кой да Ви помага?

  • 3 471
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте!
Като настояща майка бих искала да Ви попитам дали имате ли помощ от страна на ваши майки или свекърви? Преди да ми се роди детенцето, то е съвсем мъничко /на 24.05.2006г.се роди/имах много обещания от страна на майка и свекърва, а сега дори не мога да изляза до магазина за покупки, просто няма кой да се ангажира да стои край детето. Незнам дали това е нормално и дали и при Вас е така. В момента в който ми е необходим човек, просто се оказва, че няма свободен такъв. Може би другите си мислят, че на който е детето сам трябва си го гледа, независимо че и той има нужда да подиша глътка въздух. Почвам да се чудя дали това е нормално явление или проблема е в другите /близки/ ?
Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 723
Моите много се натискаха да помагат, ама аз не им давах отначало. Сега свекърва ми помага, майка ми има здравословни проблеми и й е невъзможно. Да не би твоите да са наистина заети с работа или нещо неотложно? Поговори с тях, обясни им нуждите си...Едва ли нямат желание да гледат внучето си.  Peace

# 2
  • Мнения: 445
Моята майка ми помага до 40 ден. Но и двете семейства не живеят в нашия град. Моите родители идват по-често да ни видят и съответно да ни отменят с каквото може.

# 3
  • Мнения: 2 381
По принцип ми помага свекърва ми( понеже все още живеем при тях).В началото повече, но вече и тя си има своите ангажименти.Напоследък оставяме Паолина при нея, докато се навечеряме и това е.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Честито бебче,
Бързо възстановяване ти желая!
Майка ми беше вкъщи две седмици, но само готвеше и чистеше, аз се оправях с бебето като си тръгна ходехме на пазар вечер мъжа ми като се върне от работа. По добре е че сте сами скоро ще свикнеш с бебето и ще си организираш времето, като му свикнеш на режима. А и сега е топло и е по лесно като тръгнете на разходка.

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Свекито не живее в нашия град и идвам само да ни видят отвреме навреме, а майка ми гледа дядо и така....справяме се сами с мъж ми.  Laughing
Ами, какво да ти кажа - мисля, че е нормално, ако са заети.

# 6
  • на село
  • Мнения: 3 898
Свекърва ми помага, но аз ходя на работа - на смени и когато се наложи я гледа.
Но когато беше съвсем мъничка си я гледах предимно аз, само ако имах някакъв ангажимент виках свекърва ми, или пък я оставях при баща й, или кака й / то в нас помощници да търсиш  Simple Smile/.

Ако твоите баби ходят на работа ще е малко по -трудно, няма да може нон стоп да са ти на разположение, пък и дори да не са на работа неможе веднага щом се обадиш да дотърчат, уговаряйте се предварително - поне 1-2 дни по -рано и така ще е по -лесо и за 2 страни.

# 7
  • Мнения: 46 491
В София нямам никакви близки и роднини, освен съпруга ми.
Няма глътка чист въздух с една дума  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 2 047
  Първите дни е трудно всеки да си напасне режима към новопоявилият се човек. За пазар и подобни излизания - навсякъде съм с бебето.
 След предварителна уговорка може да ме заместят за час-два майка или свекърва.

# 9
  • Мнения: 1 006
И аз съм в същото положение.Майка ми и баща ми си живеят на село,а пък свекърва ми все има работа на вилата.Даже в момента мъжа ми работи в друг град и съм си сам самичка.

# 10
  • софия
  • Мнения: 495
Аз също сама си гледам детето.Мъжа ми е цял ден на работа и въпреки ,че живеем със свеки(то със нея като без нея)няма кой да го гледа.Затова си хода навсякъде с него.И като слушам около мене майките,май повечето сме така.Какво да правиш,съдба!
А при теб може просто още да ги е страх да го гледат,защото е много малко newsm78

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 926
Първите две седмици беше майка ми , следващите - свекървата. Честно да ти кажа ми помогнаха , но и се изнервях доста Sad Сега си се гледаме самички и ни е много добре Wink Може би защото съм свикнала да съм самостоятелна и затова newsm78
А да пазарувам ходя с дребната - слагам я в количката или кенгуруто Peace

# 12
  • Мнения: 4 806
в началото беше майка ми - две седмици.
после - не бях сама, имаше кой да помага.

Сигурно вариантите са най-различни. Всяко семейство различно се устройва и има различни възможности.

# 13
  • Мнения: 1 117
Здравейте момичета - мами!
В началото и майка ми и свекърва ми се струпваха заедно, което ме изнервяше.Все не можеха да се напаснат и да идват поотделно, когато са ми нужни. Изтраях ги около две седмици и след това започнахме да се гледаме самички и си ни беше много добре  LaughingНо да ви споделя само че имах късмет - сина ми беше голям кротушко като бебе  Mr. Green

# 14
  • на североизток
  • Мнения: 285
Майка ми беше при нас първите 40 дни.После си тръгна - тя живее при сестра ми в друг град.Свекърва ми също не живее в нашия град, а и има здравословни проблеми Sad.Така, че гледаме се сами!И двамата с мъжа ми сме полусираци - нямаме бащи Cry.
Разчитаме най - вече един на друг.Майките ни идват да ни видят веднъж месечно /и по - рядко/ за по няколко дена.
Единствено помолих майка ми да гледа малкия за три - четири месеца през зимата, защото трябваше да се върна на работа есента и така.Пуснах го на ясла през март и отново се справяме сами.Не е лесно на моменти, но по - добре така - всичко си правиш сам.Животът те прави по - силен, а и усмивката на детето ти носи огромно удовлетворение , а погледът на детските очи ти дава сила и те зарежда с любов  bouquet.Знаеш, че има смисъл това, което правиш!При нас таткото ни помага много и се справяме засега!Във всяко семейство е различно!Сигурна съм, че ще се организирате и вие!Ще свикнете!Успех!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт