Черни акита

  • 899
  • 4
  •   1
Отговори
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
От няколко дни изпражненията на бебока са черни. Кото ги размачкам отвътре са с цвета на пюрето - оранжеви или жълтеникави, но отвън са като намазани със сажди. В началото мислех че е от новата храна, въведох телешко и прясно мляко, но трябваше за два -три дни да се исчисти като спра да ги давам. Но и днес бяха черни. Някой имал ли е подобен проблем, че вече почвам да се притеснявам.

# 1
  • Мнения: 3 760
Доколкото си спомням за изчистване от кравешки белтъци е необходима поне седмица...

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А да си давала железни добавки напоследък? Допълнителния прием на желязо прави аките черни.

# 3
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
На него не, но аз започнах да пия фолиева киселина и матерна, заради новото бебе. Може ли да е от това newsm78

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А някакви билкови таблетки да вземаш също - те също може да се отразят по подобен начин. Едва ли е от матерната - макар че не е съвсем изключено. Но щом детето е добре и аките са черни само на повърхността, явно става въпрос само за някаква оксидация и едва ли има по-сериозен проблем. Спомени обаче на педиатърката ти - и мисля, че си направила добре със спирането на прясното мляко. По принцип при алергична реакция е възможно да се образуват зони на микроскопично кървене в червата - и тогава може или да се появят следи от кръв, или аките да се оцветят в черно (но ми се струва, че в тези случаи целите аки са черни, а не само на повърхността, пък и за да стане толкова сериозна реакция, тя обикновено е придружена и от други симптоми).
Затова не бързай да се притесняваш - говори и с докторката да чуеш тя какво мисли.
И всичко най-прекрасно по случай новото бебе  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт