Има ли за какво да се ядосвам

  • 4 925
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 153
Днес си купихме хладилник от Техномаркет и при доставката видях че са го транспорирали в легнало положение,а до колкото видях на опаковката имаше знак да се транспортира в изправено положение,сега се притеснявам че може нещо да му стане ConfusedЯдосах се и за това че момчето което беше с буса ми каза че мога да го отпаковам след като го сне от буса за да видя дали има надраскване при транспорта,а аз го помолих да се качи горе за да мога там да го отпаковам,а той ми каза ,че трябвало тук на място,а все пак бяхме пред входа на блока и нямаше как,предположение ,че валеше дъжд #Cussing out,нищо не му казах ooooh!и все пак ми се ще да се оплача някъде.Беше ми обяснено,че трябва да се види тук(пред блока)или по нататък той не отговарял за щетите,е на едно място е леко вдлъбнато,съсем малко,но го има #2gunfireИнтересно ми е да науча при вас доставките на хладилниците така ли стават-в легнало положение и дали все пак не ви изчакват да се качите горе и тогава да разгледате за транспортни щети Thinking

# 1
  • Мнения: 1 866
И аз знам, че хладилникът трябва да се транспортира в изправено положение. Ако е бил в легнало, не го включвай веднага, а изчакай поне 24 часа, мисля че правилото беше даже 48 часа.

# 2
Мисля че има защо да се ядосваш. Когато си купихме фризера момчетата го качиха до 6 етаж и в къщи го разопаковах ме заедно с тях, не беше доставен в легнало положение. Те не си тръгнаха докато не го включихме.
Може би момчето е искало да искара нещо отгоре. newsm78

# 3
  • Мнения: 1 153
Да така ми каза момчето че след 12 часа трябва да се включи,аз като видях как ми го донесе легнал му казах ,че не е правилно ,но той ми обясни,че така ги пренасяли всички и че днешните са защитени и аз си замълчах,защото аз му обяснявам,че на етикета си пише,а той ми обяснява неговата си,не сме си повишавали тон,но после се ядосах #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 4
  • Мнения: 448
По принцип мисля, че нищо не може да му стане на хладилника, ако го транспортират легнал.Единственото, което трябва да направиш е да го оставиш за известно време прав без да го включваш, за да може фреона вътре да се разпредели равномерно в компресора.А относно това, че не са се качили до вас по принцип политиката в тези фирми е такава, че не им разрешават да напускат камионите, за да няма кражби.Все пак шофьорите носят отговорност и за стоката вътре и за самия камион.

# 5
  • Мнения: 4 053
мисля,че няма място за тревоги Thinking
нашия хладилник беше докаран по същия начин и е ОК
а за включването в тока,да,трябва да почакате поне 24 часа

# 6
  • Мнения: 781
Има един едниствен начин за транспортиране в легнало положение и той е описан и показан в книжката или на самата опаковка.Т.е. хладилника е транспортиран правилно.  А за това, че са те накарали да го прегледаш пред входа- такава е практиката им. Няма за какво да се ядосваш. Обикновено, трябва след нивелиране да престои до 6ч. и може да се влкючи. Честито  Peace

# 7
  • Мнения: 2 047
  А на нас ни го докараха в 8 вечерта по тъмно  Mr. Green Мисля, че редно при снемане от буса да се оглежда, защото после при пренасянето какво чудо беше (двуметров хладилник доста щети може да получи до качването си до 5 етаж).

# 8
  • Мнения: 6 874
Не знам как трябва да се носят, но и моят има вдлъбнато от пренасянето. Е той отдавна е носен, не знам дали се е разправяла майка ми тогава Tired

# 9
  • Мнения: 1 153
То беше само едно момче а не 2 за да ми го качат,че се наложи да ми помагат  #Cussing out добре че все пак не разчитах изцяло на тях,ама как в дъжда да го разопаковам пък после до 7 етаж как се носи #Cussing outв смисъл,че като се махне найлона и после по трудно се носи ,че те по този начин всичкия стиропор  няма как да се задържи #Cussing out

Последна редакция: ср, 07 юни 2006, 17:16 от Ифа

# 10
  • Мнения: 1 153
Има един едниствен начин за транспортиране в легнало положение и той е описан и показан в книжката или на самата опаковка.Т.е. хладилника е транспортиран правилно.  А за това, че са те накарали да го прегледаш пред входа- такава е практиката им. Няма за какво да се ядосваш. Обикновено, трябва след нивелиране да престои до 6ч. и може да се влкючи. Честито  Peace
Дано да е така,аз сега разгледах книжките но не видях да има картинка с това как да се транспортира  Thinkingа е написано на неразбираем за мен език

# 11
  • Мнения: 4 546
еее 24 часа да чакаш  newsm78
ами нали ако има до 3 дни дефект ти го сменят, а ако е сле д3 дни - в сервиза?или това не нажи за хладилниците?

# 12
  • Мнения: 1 153
еее 24 часа да чакаш  newsm78
ами нали ако има до 3 дни дефект ти го сменят, а ако е сле д3 дни - в сервиза?или това не нажи за хладилниците?
Това пък изобщо не са ми го споменавали Confused

# 13
  • София
  • Мнения: 3 421
еее 24 часа да чакаш  newsm78
ами нали ако има до 3 дни дефект ти го сменят, а ако е сле д3 дни - в сервиза?или това не нажи за хладилниците?

Изпревари ме -и аз това исках да кажа - до 72 часа ги сменят, иначе после се започват мъките по сервизи. Аз бих изчакала най-много 12 часа за да има време да се реагира ако нещо не е наред.

# 14
  • Мнения: 46 438
От "Технополис" ни го докараха изправен, но след това се местихме 3 пъти и го слагахме легнал в колата- за сега нищо му няма Grinning

Общи условия

Активация на акаунт