Бебе на 19 дни - кръв в изпражненията!

  • 1 449
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 069
Здравейте!
Имам спешна нужда от мненията ви.
Сина ми е на 19 дни и днес имаше доста кръв в изпражненията.Обадихме се на педиатърката и тя каза, че можело да бъде от запек (той няма такъв) или да има алергия от белтъка в хуманизираното мляко.
Каза, че засега ще сме в изчаквателна позиция до следващото изхождане....
Моля ви, ако има мами които са били с подобен проблем нека ми драснат някой ред със съвет Praynig

# 1
  • Мнения: 1 655
Какво количество беше кръвта, смесена или по края беше с изхождането, ако изобщо това може да се определи при едно 19 дневно бебе.
Има вероятност да е алергия към белтъка на кравето мляко, но изчакайте до следващото изхождане. Това последното може да се докаже с кръвно изследване, но точно какъв показател се изследваше, не се сещам в момента.

# 2
  • Мнения: 3 069
Svetla1  , в началото на изхождането акото му беше златисто а след това имаше кръв по края, в смисъл кръвта не беше смесена напълно с акото а беше по края.

# 3
  • Мнения: 1 655
Щом не е смесена кръвта а е по края е възможно да се е пукнало някое кръвоносно съдче по пътя, не е опасно. Следи го, ако се повтори, тогава обсъдете с педиатъра вероятностите.

# 4
  • Мнения: 2 804
Кърмиш ли или сте на изкуствено хранене?
 Съветвам да не чакаш за да ти е по спокойно отидете на лекар в дежурен кабинет!
Аз също имах този проблем указа се че тъй като бях яла люто при изхождането на детето се беше раздразнила кожата на беба.
Сега само мога да сънувам лютичко.
Огледай му добре ануса на бебето като леко придърпаш бузките на дупето навън.
Аз тогава ходих до бърза помощ.
Дадоха ми крем да я мажа 3 дни и после на 4-тия ден  ме посъветваха да направя преглед при педиатъра.
Лека вечер и спокойно ще му мине е нормално при децата виж си и зърната ако отделяш кръв при кърменето пак се получава кръв в изпражненията ние и тая я минахме !

# 5
  • Мнения: 997
Кърмиш ли или сте на изкуствено хранене?
 Съветвам да не чакаш за да ти е по спокойно отидете на лекар в дежурен кабинет!


Абсолютно съм съгласна. Това е бебе на 19 дни. Как така ще предполага. Не мисля, че е алергия към белтък. Доколкото знам, при такъв проблем в повечето случай има и други, придружаващи симптоми - например обриви. Но все пак не съм лекар Wink
Може и вероятно е нещо безобидно - но при толкова малко бебе просто е задължително да се изкаже лекар, който го е прегледал....

# 6
  • Мнения: 2 804
Ами има ли къде да го заведете при някой педиатър?
Ако ли не се върнете в родилното където си родила там със сигурност трябва да имат дежурен децки лекар
.

# 7
  • Мнения: 1 942
Ей я не шашкайте момичето. Къде ще носиш бебето посред нощ? Прави са момичетата за това, че ако има проблем през нощта отиди не в спешна помощ, а в родилен дом /там има дежурни неонтолизи/.
Айде сега кажи кърмиш ли? Ако да - какво яде напоследък, но възможно най-подробно. Колко често кърмиш? Дохранваш ли? С какво? Възможно е да е алергия и не е задължително да има обрив. Имаше ли слуз в акото? Детенцето имаше ли диария? А миризмата стори ли ти се по-особена? Казваш, че са били изпражненията златисти, но всичките ли? Вие сте на 19 дни - значи акате повече от 1 път на ден. Кръвта алена ли беше или тъмна?

# 8
  • Мнения: 346
Predi 6 godini sina mi imashe kryv , togava beshe na 4 meseca...okaza se stafilokokowa infekciq.
Skoro beba mi napravi sastia nomer, no pri neq se okaza alergichna reakciq.

# 9
  • Мнения: 3 069
Благодаря ви мами за бързите отговори  bouquet
Не кърмя, започнаха да ми спират кърмата още от родилното с бромокриптин, на Аптамил сме.
Снощи към 24.00 часа, преди храненето беше акал и нямаше никаква кръв но беше зеленикаво, а тази сутрин акото си беше златисто.
Вчера в паниката си бях забравила да напиша , че пием Инфакол за коликите а докторката 2 дни преди това ни каза да му дадем профилактично 1 ампулка витамин С.
Друг лекар с който се консултирахме вчера, каза да спрем Инфакола за да се види как ще бъдат нещата и ако има 2-ри път кръв в изпражненията да отиваме веднага в Александровса б-ца.
Слава Богу, оказва се, че не е нещо страшно, бебан е спокоен и засега добре, само аз не мога още да се поотпусна и съм на тръни....
Благодаря ви отново!!!

# 10
  • Мнения: 2 804
Радвам се че вече сте добре  целувки на бебчето !   bouquet

# 11
  • Петрич
  • Мнения: 321
Браво,Емоли за страхотната новина.Аз не съм имала такъв проблем и не знаех какво да ти пиша,но следях темата.Сега вече трябва да се успокоиш,щом са ти казали,че няма нищо страшно.Целувки на бебчо.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт