кофти ама какво ще кажете эа клиэмата преди раждане

  • 3 944
  • 132
  •   1
Отговори
  • pomorie
  • Мнения: 848
предстои ми раждане другия месец и една поэната ми препоръча да искам клиэма  #Crazy #Crazyсигурно няма да е приятно Whistling Whistling Whistlingвие какво ще ме посъветвате Embarassed

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Аз сега ще ти кажа моят опит.
Първо раждене без клизма е по време  на раждането доста  срам брах и се чуствах некомфортно няма да изпадам в подробности.
Второ раждане с клизма,която е нещо съвсем елементарно и е бърза процедура и всичко беше супер нямаше срам и безпокойство при следващата контракция какво ще стане.
Така че аз съм за.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Толкова се бях наплашила с тая клизма, а то нищо работа било, не се притеснявай въобще за нея, все едно те е прерязал стомаха без болката обаче и трябва да стискаш докато стигнеш до 00.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 537
Не е страшна клизмата,по-добре с нея и изобщо не боли.Неприятно е ако ти правят клизма по време на силни контракции както стана при мен.

# 4
  • Мнения: 2 171
Абе не беше приятно, ама в Шейново няма опция БЕЗ. Но и да имаше, сигурно щях да стисна зъби и да я изтърпя, защото и аз не бих искала да се притеснявам в такъв момент.

# 5
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
В Шейново я правят без да я искаш

# 6
  • Мнения: 46 430
Не са ми правили и не съм изпитала необходимост  newsm78
В повечето държави не се прави Peace

# 7
  • Мнения: 601
и аз за пръв път чувам, че някъде е по желание newsm78! Задължително е според мен, не си представям какво може да е първото впечатление на бебето от външния свят ако нещо се изтърве положението /това къде на шега- къде наистина/

# 8
  • Мнения: 14 654
аз не знам да предоставят право на избор - клизмата е задължителна . не е приятно,но не е кой знае какво , не боли

# 9
  • софия
  • Мнения: 495
Няма нищо страшно в клизмата,може би по-скоро е малко унизително.Но си мисля ,че е по-добре да ти я направят отколкото да стане гаф, нали се сещаш LaughingА в Шейново наистина е задължителна

# 10
  • Мнения: 46 430
... не си представям какво може да е първото впечатление на бебето от външния свят ако нещо се изтърве положението /това къде на шега- къде наистина/

Много майки се изпускат и след клизма, това казаха акушерките, когато раждах, клизмата не е гаранция за нищо, не е ясно точно за какво я правят.

# 11
  • Мнения: 7 474
Те май не питат дали искаш.  newsm78   Не боли ,ако това те притеснява.

# 12
  • Мнения: 14 654
ако ще раждаш секцио - със сигурност ще ти направят .

# 13
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Клизмата е едно от най-безболезнените неща в цялото раждане; не знам какво толкова има, а и е по-хигиенично Peace

# 14
  • Мнения: 7 091
Клизмата с нищо не е по-страшна от това да си измиеш зъбите. Обикновена хигиенна процедура. Просто след изпразването на иригатора с вода ( което въобще не е болезнено) изпитваш дискомфорт и усещане, че ти се ходи до тоалетната. След като посетиш тоалетната обаче ще видиш, че даже ще се почувстваш по-добре и определено ще си спестиш притесненията по време за раждане, а ще фокусираш мислите си в по-полезна посока. Аз лично не мисля, че има нещо унизително в това, при положение, че никой не ти свети над главата в тоалетната. Все пак всички използваме тоалетна през живота си, нали? Peace

Общи условия

Активация на акаунт