Авиокомпания

  • 1 797
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 567
Здравейте момичета,
на съпругът ми му предстои пътуване до Германия и имам един въпрос към вас.
Тъй като имам ужасна фобия от летене, искам да пътува със сигурна фирма. Разбира се сто процента сигурно никога няма, но все пак....
Реших, че Луфтханза са надежна компания макар и малко по скъпичка. Предлагат му обаче по евтин билет от някаква за мене измислена компания - скай травел.
Та питането ми е коя компания мислите, че е по надежна и може да и се доверим?

Благодаря ви предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 927
А Скай Травел авиокомпания ли е или тур. фирма? Аз и с БГ линиите съм пътувала много пъти и съм била доволна . Според мен е по-важно да си изберете линия, чиито разсписание отговаря на вашето желание за ден и час-да ви е удобно на вас

# 2
  • Мнения: 2 567
Ами разбрах, че са авиокампания. Една от българските компании са. Ама никога не съм я чувала и много ме притесняват. А шефа му едва ли не настоява да иде с тази компания, защото по евтин бил билета от на Луфтханза.
А на Луфтханза и разписанието се вързва перфектно с желанието му. Имат удобен полен точно до Франкфурт.
Въпроса е че в случая се гледа цената, а не разписанието и сигурноста. А за мене сигурноста е от значение и дори не искам да тръгва ако ще е с авиокомпания дето никой не я е и чувал.

Така, че посъветвайте ме да се запъвам ли на всека цена за Луфтханза или не са чак толкова сигурни и може да се заложи и на друга фирма.
Шефа на съпругът ми, който е немец само тях ползва и аз от там също си вадя изводи, че може да им се има доверие, ама като нямам опит и съм объркана.

# 3
  • Мнения: 7 091
Скай травел са туристическа агенция. Те могат да предлагат билети  за други авиокомпании ( вкл. за Луфтханза. ). Това, че ще си купите от агенция билета не означава, че ще летите с авиокомпания с това име. Аз съм купувала от тях последните няколко пъти билетите ни за насам.
Ето адрес и телефон:
Скай Травел    
Самолетни билети за всички авиокомпании.
адрес: 9000 Варна,  ул. Братя Миладинови No.24 , тел.: +359 52 612030, тел./факс: +359 52 607381    

P.S:  Доколкото знам в БГ има само една българска авиокомпания и тя е България Еър.  newsm78

# 4
  • Мнения: 2 567
Благодаря зи информацията. Не знам обаче, защо човека, който урежда билета на съпруга ми казва, че е авиокомпания и дори казва колко струвал билета им до Франкфурт. И дума не е казвал, че е туристическа агенция, нито че билета, който иска да му запази е на някаква друга компания  newsm78

Аз също като разглеждах разписанието на полетите на сайта на софийското летище видях, че България еър освен Луфтханза предлага тази дестинация и се изненадах като разбрах за тази Скай Травел.
Явно този човек не е много добре се информирал. Най - вероятно е ставало дума за България Еър.

А България Еър добра и надежна компания ли са?

# 5
  • Мнения: 7 091
Благодаря зи информацията. Не знам обаче, защо човека, който урежда билета на съпруга ми казва, че е авиокомпания и дори казва колко струвал билета им до Франкфурт. И дума не е казвал, че е туристическа агенция, нито че билета, който иска да му запази е на някаква друга компания  newsm78

Предполагам нещо не са се разбрали, но както казах, те могат да си имат цена до Франкфурт ,  но превозвача е друг, не Скай травел. Туристическите агенции имат преференциални цени за полетите на различните авиокомпании( те от това печелят) и всяка си има сключен договор с тях. Т.е примерно туристическа агенция Х има цена до Франкфурт 400$, тур. атгенция Y има цена 450$, а Луфтханза ( авиокомпаниите и сами си продават билетите) има 425$. И в трите случаи обаче превозвач е Луфтханза.
Не знам дали го обясних ясно Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 178
вие може да се обадите в скай травел и да попитате с коя авиокомпания е полета. луфтханза се е прочула с редовните си контроли, но и другите немски авиокомпании не са за изхвърляне.
Хемус еър не е ли също бг авиокомпания newsm78

# 7
  • Мнения: 7 091
вие може да се обадите в скай травел и да попитате с коя авиокомпания е полета. луфтханза се е прочула с редовните си контроли, но и другите немски авиокомпании не са за изхвърляне.
Хемус еър не е ли също бг авиокомпания newsm78

Аз лично имам кофти впечатления от Луфтханза, ама то това се дължи на факта, че ми загубиха багажа и не ми възстановиха нищо Simple Smile.  Иначе точно до Франкфурт пътувах с тях, иначе Лауда Еър ( те са австрийска) са също много добри. За  България Еър не знам понеже не сме пътували с тях.
Хемус Еър е българска авиокомпания, но за вътрешни полети.

# 8
  • Мнения: 1 329
За какъв период ще е пътуването?

Принципно Луфтханза имат полети last minute , за които можете да купите билет три дена преди полета.НО, давността на билета е две седмици, това значи че до 2 седмици , съпругът ти трябва да се прибере в Бг.
Единствената компания, която лети директно до Германия е Луфтханза, със всички останали съпруга ти ще трябва да се прекачи някъде.
Може и с чартърен полет от Варна или Бургас да пътува директно до Германия.

Попитайте каква е разликата в цената , с билета който му предлагат.
Аз съм летяла с над 5 компании последните година и половина, и компромиси с цените съм правила, но по-добри от Луфтханза няма.Според мен.

лека вечер и дано да решите проблема!

# 9
  • Мнения: 3 491
Летисия, и за мене 100% сигурност няма. Къде ли я има ... newsm78 Ето черния списък на общо 92 рискови компании за 2006 г., на които е забранено да кацат на летищата в ЕС.

http://www.infoplease.com/ipa/A0933529.html

Вероятността да улучиш някоя от тях е малка, като се има предвид, че 50 от тях са на Конго.

# 10
  • Мнения: 2 567
Момичета, много ви благодаря за отговорите. Може да се каже, че вече съм много по ориентирана  Simple Smile

Пътуването ще е в рамките 19-24 юни. Цената, която му се предлагат като ниска е 270 евро отиване от неизвестната ни компания.
Днеска говорихме с офиса на Луфтханза и те ни предлагат цена от 529 евро отиване и връщане. Само отиване имали единствено бизнес класа, което е страшно скъпо и не става. Мисля си, че тази цена от 529 евро в двете посоки не е чак много  Thinking Щом тази неизвестна компания предлага само едната посока 270 евро. А и ако има прикачване съвсем кофти става. Наши познати летяха преди две седмици до Франкфурт и понеже беше пак различна от Луфтханза компания имаха прекачване в Будапеща и престой там почти цял ден.

Явно Луфтханза ще трябва да е едно заради идеалното разписание и директния полет, друго заради добрите отзиви. Само дано не го накарат да избере другото.

# 11
  • Мнения: 2 567
Ох, имам и един малко смешен въпрос  Simple Smile
Дали в самолета е разрешена и има мобилна връзка? Каквато съм паника много ми се иска по време на полета да можем да се чуем, ама не съм сигурна че има начин.

# 12
  • Мнения: 3 880
Мисля си, че тази цена от 529 евро в двете посоки не е чак много  Thinking

Ами че малко ли е? Ти направо ми раzби всички представи zа "евтино" Wink
И аz "рева", че не мога да намеря двупосочен билет под 199 ? с Кондор  newsm78
Няма ли въzможност да "хвръкне" от морето (Бургас или Варна)? Много по_тънко Ще минете, а Кондор е дъЩерна фирма на ЛуфтханЗа и съЩо минава zа сигурна.
С българските летях последно преди 3 години, но не бяха zле (като иzключим надутите стюардеси Wink)

# 13
  • Мнения: 3 880
Ох, имам и един малко смешен въпрос  Simple Smile
Дали в самолета е разрешена и има мобилна връзка? Каквато съм паника много ми се иска по време на полета да можем да се чуем, ама не съм сигурна че има начин.
Не, специално предупреждават при иzлитане и кацане да се иzключват всички  уреди, а телефоните да останат иzключени преz целия полет.
Не се паникьосвай де (всъЩност кой го е страх повече_ теб или него Wink) полета е два часа и като слеzе веднага Ще се чуете, не е чак толкова сраШно Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3 423
Ох, имам и един малко смешен въпрос  Simple Smile
Дали в самолета е разрешена и има мобилна връзка? Каквато съм паника много ми се иска по време на полета да можем да се чуем, ама не съм сигурна че има начин.
Не, специално предупреждават при иzлитане и кацане да се иzключват всички  уреди, а телефоните да останат иzключени преz целия полет.
Не се паникьосвай де (всъЩност кой го е страх повече_ теб или него Wink) полета е два часа и като слеzе веднага Ще се чуете, не е чак толкова сраШно Simple Smile

... и ще е хапнал, че и пийнал, и доволен, доволен.
Kажи му да си вземе дъвка за при излитане и кацане, та да не му
заглъхнат ушите. Ако пътува за първи път, ще му е от полза.
И да се усмихва!

Общи условия

Активация на акаунт