кърмене и зъболечение

  • 1 017
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 439
Здравейте, имам въпроси свързан с упойките и медикаментите, които могат да се използват от кърмещата майка. Бебето ми е на месец и половина и тъй като за съжаление кърмата ми е недостатъчна, го дохранвам с изкуствено мляко. Опасно ли е при това положение да ми се прилага локална упойка и арсен при лечение на зъб? Трябва ли да спра да кърмя за известно време? Опасявам се, че тогава кърмата ми съвсем ще спре.
Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 893
Наложи се да ми правят коронка, но не са ми слагали арсен - нерва беше умъртвен отдавна. Не съм ползвала упойка, но ми слагаха лекарства, които стоят с дни в зъба. Кърмих през цялото време.

Мисля, че зъболекарят трябва да знае, какво слага и дали може да кърмиш. Аз поне 100 пъти казах, че кърмя. Даже накрая се бъзикахме със зъболекарката - защото кърмя...

# 2
  • Мнения: 6 243
Докато кърмих, ми се наложи да направя няколко стоматологични процедури - вадене на зъб, лечение на кариес, и козметични - зъбен камък и избелване. Само при ваденето на зъб се наложи да ми слагат по-специална упойка - с кратко действие, така че до времето на следващото кърмене да няма ефект върху бебето.

За арсена зъболекаря ти ще прецени най-добре.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 788
И на мен ми вадиха зъб, когато малката беше на около 1,5 мес., с упойка. Предупредих, че кърмя, доктора каза да не се притеснявам, нямало проблем. Все пак той не е случаен, ходя редовно при него.

# 4
  • Мнения: 1 341
След като родих веднага отидох да си оправя зъбите.  Преди това бях питала педиатърката дали може да използвам локална упойка при зъболечение. Тя каза, че с локалните упойки няма никакъв проблем и мога да кърмя без да се притеснявам

Общи условия

Активация на акаунт