започнала е да ми отговаря

  • 731
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 544
И аз се мъча сда се оправя с бебешкия пубертет на дъщеря ми(2г2м). Понякога успявам, друг път - не, абе мъча се.
Започнала е обаче да ми отговаря. И ми става смешно, и не зная как да действам newsm78

Примерно:
Докопва се до чантата ми, взима червилото и за секунда го изтърбушва с пръстче и се омазва цялата - като `и се скарвам ми казва, че "Намазах да стана малко грозничка" Crazy
Изсипа си сока върху килима и пляка с ръчичка - "Мамо, малко правих свинщина там"
Унищожава ми всички кремове и мокри кърпички, ако откажа да и дам се тръшка, реве и ме уговаря - "Последно и край и после - пак" Mr. Green
След като 5 пъти съм я повикала да си измие ръцете, след като сме се прибрали, накрая се скарвам и ми казва "Сега не искам."
Половин час тича из апартамента, а аз се мъча да я нахраня. Казвам и да седне да закуси, за да може да излезем на вън. Отговаря:" Сега ще излезем, ще ям после."

# 1
  • Мнения: 2 978
Незнам как би се справила, идея дори си нямам..освен и ти да почнеш да и отговаряш по съшият начин Mr. Green
Обаче пък е страшна Heart Eyes..как само хитро ти отговаря..направо ме кефи Hug

# 2
  • Мнения: 2 700
Единствено строгост и непоколебимост от твоя страна могат да парират това поведение. Децата пробват до къде могат да стигнат и ако номерът им мине, повтарят. Обясни й, че не позволяваш да ти отговаря и опонира и й предложи ИЗБОР - или спазва правилата и всичко става мирно и тихо, или не се подчинява и получава наказание /мълчание от твоя страна, не излизане в градинка, не купуване на нещо и т.н./. Въпросът е да не се отметнеш от думата си - това е най-сложното, но поне се постарай да си праволинейна.

# 3
  • В офиса
  • Мнения: 3 997
тя не ти 'отговаря' в смисъла, в който го разбираме. тя сега учи, имитирайки. Видяла е как реагираш, какво казваш и си мисли, че това е правилната реакция в аналогични случаи. Не го казва на пук, или с лошо чувство, напротив, старае се да реагира по 'правилния начин', така както тя е разбрала, че е правилно. И се радва, че е използвала 'верните' думи.

В такива случаи работят нормални, простички обяснения, защо нещото трябва, или нетрябва да се прави, например "измий си ръцете, защото по тях има микроби, ако лапнеш микробите, могат да те разболеят. За това винаги след като сме били навън задължително си мием ръцете." Или "червилото ми струва пари, сега няма да мога да ти купя играчка, защото трябва да си дам парите за друго червило" (може да следва кратка лекция за финансите, напр Simple Smile )
В случая със сока - "малките бебета разливат соковете си, защото още не могат да държат добре чашките и шишетата. От теб, понеже си голяма, не очаквам да правиш такива неща. Следващия път внимавай и се държ не като бебе, а като голяма"
А какво ще стане, ако наистина първо излезете и тогава закусва? За такива неща аз лично се съобразявам с нея, не мо се вижда кой знае колко нередно.

Иначе съм впечатлена от начинът, по който говори толкова малко дете. Моята на тази възраст беше ужасно далеч от такива сложни изречения.

# 4
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  И Борянка е така,а на всичкото отгоре все гледа да е опозиция  Close.Примерно слагам и супа,тя се сърди,че първо иска крем после супа.След дълги препирни обещава,че ще яде супа ако първо изяде крема-давам и го,тя изведнъж започва да го бута и да реве,че иска супа  #Cussing out Sick.
  Става и започва да плаче,че иска навън,а в момента,в който реша да я облека започва да се тръшка.Обяснявам,че се обличаме да излезем навън,а тя с пълно гърло реве,че не иска навън.Вече не я разбирам,а и нервите ми не издържат май Sick

# 5
  • Мнения: 12
ОООХХХХХХХ, 
значи не сме единствените  newsm78
пък аз си мислех, че Цветето е твърде капризна и доста се глези.
Но, в интерес на истината установявам, че когато проявя твърдост, тя все пак отстъпва и след кратко разяснение на ситуацията, прави каквото трябва  Wink
Проблемът е, че това ми коства доста енергия и понякога  Embarassed си изпускам нервите.
Абе, хич не ни е лесно с тези умни и хитрички дечицаР  Joy

# 6
  • Мнения: 22 530
Единствено строгост и непоколебимост от твоя страна могат да парират това поведение. Децата пробват до къде могат да стигнат и ако номерът им мине, повтарят. Обясни й, че не позволяваш да ти отговаря и опонира и й предложи ИЗБОР - или спазва правилата и всичко става мирно и тихо, или не се подчинява и получава наказание /мълчание от твоя страна, не излизане в градинка, не купуване на нещо и т.н./. Въпросът е да не се отметнеш от думата си - това е най-сложното, но поне се постарай да си праволинейна.
PeaceТова помага,знам от опит.

Последна редакция: чт, 08 юни 2006, 17:55 от МамаДеси

# 7
  • София
  • Мнения: 2 835
Моята дъщеря е на 2 г. и 3 месеца. Установявам, че разбира изумително много неща. Обикновено обясненията защо трябва или не трябва да се направи нещо са достатъчни, за да наложа волята си над нея. Ако се наложи, обаче, проявявам абсолютна твърдост и тя не е в състояние да надделее дори и да се тръшка. За радост го прави рядко. Забелязала съм, че много се впечатлява, когато й се разсърдя.

Не искам да кажа, че децата нямат право на мнения или да изказват някакви предпочитания, но все пак не трябва да се забравя, че възрастните определят основно какво и кога да се прави. В крайна сметка децата още дълго време няма да могат да преценяват, кое е добро за тях и кое не. Прекалените отстъпки аз приемам като снемане на отговорност и не мисля, че правят малчуганите щастливи.

Смятам, че мама трябва да бъде неоспорим авторитет, на когото децата имат пълно доверие.

Впрочем за храна никога не я насилвам. Като не ще да яде - ако ще. Rolling Eyes

# 8
Радвай се на детето колко е умничко. Гледай от положителната страна, не се ядосвай. Всички сме в твоето положението. Просто сега децата се раждат с образование. Успех!

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Поставяш някакви правила и ги спазвате без изключение.
Обясняваш с прости думи в кратки изречения какво може, какво не и защо а когато се налага - аз например пускам в действие сделка или не"Simple Smile Т.е. давам и право на избор между две неща, като обикновено се опитвам да я изманимулирам да избере желаното от мен, защото избора на другото е съпроводен с неприятности (трябва да си ляга рано, да пише писмо на феите или разни такива гадории) Simple Smile

В извънредни ситуации броя до три:)
На три си отива в стаята с някаква задачка (да си облече пижамата най-често) и да ми се представи, когато е готова.

И мноооооого търпение и говорене...
В един момент стават послушни съвсем неочаквано:))

# 10
  • Мнения: 953
Единствено строгост и непоколебимост от твоя страна могат да парират това поведение. Децата пробват до къде могат да стигнат и ако номерът им мине, повтарят. Обясни й, че не позволяваш да ти отговаря и опонира и й предложи ИЗБОР - или спазва правилата и всичко става мирно и тихо, или не се подчинява и получава наказание /мълчание от твоя страна, не излизане в градинка, не купуване на нещо и т.н./. Въпросът е да не се отметнеш от думата си - това е най-сложното, но поне се постарай да си праволинейна.
Peace Peace Peace

# 11
  • Мнения: 219
Наистина много говори за възрастта си, радвай се. Вече са написани правилните решения - Тинкърбел и Реза, аз така добре не мога да ги опиша.
Децата са уникални, индивидуални и все пак едно чудо - нека им се радваме.
При нас залагам на дисциплина и много обяснения - разбира се с кратки изречения, за да ме разбере правилно. Сега сме на 2г. и 9мес. и да не те плаша, но стават все по интересни разговорите - да се смееш ли да плачеш ли. При отговор от моя страна, че нямаме излишни пари за мокри кърпички, примерно/вече не ги изважда безпричинно/, ми се казва "Ама тати ще ти донесеее". А увещанията "Последно и край", нямат все още край...
Хубав ден

# 12
  • Мнения: 8 917
Незнам как би се справила, идея дори си нямам..освен и ти да почнеш да и отговаряш по съшият начин Mr. Green
Обаче пък е страшна Heart Eyes..как само хитро ти отговаря..направо ме кефи Hug
newsm10 newsm53 Мноооого готина Mr. Green По въпроса - не знам какво е решението Wink

Общи условия

Активация на акаунт