Важно за майките на деца с диабет

  • 2 431
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 710
Надявам се да прочетете това. С помоща на Силвето Васева успяхме да осъществим връзка с единствената докторка в България, която за сега поставя инсулинови помпи на децата с диабет. Жената е отворена да говори с нас и всички, които се интересуват от това. Ще имаме среща с нея - тази събота на 10.06 от 12 часа - отново в Ресурсния център. Моля ви, ако имате възможност да дойдете, за да можете лично да говорите с нея и да и зададете въпроси, които ви интересуват. Надявам се да можем да разберем подробности за инсулиновите помпи, както и да търсим възможности да ги доставим. Моля ви да дойдете, защото определено това не е моята област и имам нужда от помощта ви, за да можем да направим най-доброто за децата.

# 1
  • Мнения: 3 743
Мая, има ли някаква възможност да изместим часът на срещата в 11.30, защото повечето дечица с диабет обядват и слагат инсулин около 12.30 -13.00. А ако може и по-рано още по-добре, но не знам колко ще продължи обучението с картинки.

# 2
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
МАя - Светле да ме имате в предвид - ще довеад една мама на мъник с диабет
къде ще е срещата? в центъра ли?

# 3
  • Мнения: 3 743
МАя - Светле да ме имате в предвид - ще довеад една мама на мъник с диабет
къде ще е срещата? в центъра ли?
Да в Ресурсния център - Младост1, бл.63.

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Силве, Силве... прости ми за "Светлето" нещо като се разсея и си те кръщавам на Светла и туй то.
То вярно, че си светъл и весел човек, ама моята простотия граници няма...

# 5
  • Мнения: 3 743
Силве, Силве... прости ми за "Светлето" нещо като се разсея и си те кръщавам на Светла и туй то.
То вярно, че си светъл и весел човек, ама моята простотия граници няма...
Hug
Ще ми ставаш кръстница  bouquet, без това доста хора ми казват Светла Laughing

# 6
  • Мнения: 78
Здравейте ! Много ми се иска да дойдем с Мария , но ще разполагаме с повече време ако срещата е в по-ранен час - между 12,30 и  13 ч най-късно децата трябва да обядват , т. е. по-удобно е около 10-11 часа. Ще ми помогнете ли малко с ориентир за блок 63 - гледах една карта , но не ми стана достатъчно ясно .

# 7
  • Мнения: 417
За съжаление ние със Зари не можем да дойдем на 10-ти, но ще кажа на майките от детската градина /особено на едно от децата, което е с много лабилен диабет и силно се интересува от помпите/. После да разкажете как в минало

# 8
  • Мнения: 1 710
момичета - за съжаление няма как да преместим срещата по-рано - май трябваше да ви питам, защото гледай сега като не разбирам какви ги свърших. Просто няма как по-рано, защото обучението с картинки ще е от 10 часа и продължава около 2 часа, просто се притеснявам да не стане лудница и да не попречим пък на родителите, които искат да присъстват на обучението. Кажете как да го направим?

# 9
  • София
  • Мнения: 1 677
Ех,аз толкова исках да дойда...,но ни е нападнал един вирус ooooh!
Анди има разтройство,а вчера ние с Мони повръщахме #CrazyОще не сме никак добре за такова дълго излизане.Ако Ваньо(който също има оплаквания)реши да не пътува-ще дойда.Но в противен случай-май няма да мога.А толкова исках да присъствам SadОще повече,че октакто сменихме инсулина,не можем да се похвалим с нищо хубаво като стойности на кр.захар.
Майче,ако едното помещение е свободно,може майките на деца с диабет да се съберат там.

# 10
  • Мнения: 1 710
Теди, да по принцип е свободно, но пък логопедката, която води обучението има бебе - и то ще "заема" едната стая - та не знам - ами както стане - ще се спревим. дан оуспееш да дойдеш -много исках....  Cry

# 11
  • София
  • Мнения: 1 677
Е,аз за съжаление не дойдох.Анди още не е спрял да ходи по голяма нужда ,не както трябва. CryСутринта си помислих,че му е минало вече,но уви-не е.

Как мина срещата?Какво обсъждахте с д-р Константинова?

# 12
  • Мнения: 3 743
Здравей, дано бързо се оправите Praynig
Обсъдихме лечението с инсулиновите помпи и възможностите за поставянето им в България. До 1-2 месеца ще бъде сложена помпа у нас. Идеята е да се търсят източници за финансиране, за да се купят повече помпи.  Да се представят резултатите (и да се съпоставят) от изследвания, които ще покажат предимствата на този вид лечение и да искаме поемането на помпата (или част от цената й) и консумативите от Здравната каса. Лекарите също подкрепят идеята и ще помогнат за осъществяването й.
Коментирахме и това, че за лечението с инсулинови помпи се налага обучение на пациентите (и родителите). Самото настройване на помпата (базалния инсулин) се прави от лекарите, но след това пациентите трябва да знаят как да работят с нея. Мен например са ме питали дали ако си сложат такава помпа и едва ли не ще забравят за диабета. Не, няма, но ще имат много по-добър контрол на захарта и по-свободен режим (на хранене), в крайна сметка най-важно за децата (а и на всички с диабет) е добрия контрол и нормалната кръвна захар, което им гарантира предпазване от усложненията на диабета.
В общи линии е това, ако нещо съм пропуснала моля някои от присъствалите да ме допълни.

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Силрве дали пита от каква възраст се слагат?
Колко ще струва тук в Бг?
Кога е плана да се почне?

# 14
  • Мнения: 3 743
Силрве дали пита от каква възраст се слагат?
Колко ще струва тук в Бг?
Кога е плана да се почне?

Няма определена възраст нито "противопоказания".
Цената е 3600 евро.  Вече са поръчани помпи и се очаква скоро да пристигнат (до 1 месец).

Общи условия

Активация на акаунт