дали ще свикне с яслата?

  • 1 664
  • 23
  •   1
Отговори
мами с опит,кажете ми има ли деца които не се адаптират?моят син е на 1,6 и от 5 дни е на ясла.много пла4е и отказва да яде.и ето 4е ве4е е болен.как да постапя,да го спра ли нацяло или да му давам по4ивки и после пак да го водя?!стана много неспокоен и дори не спи спокойно,все ме търси.дайте съвет,предварително мерси! Cry

# 1
  • Мнения: 356
Според мен щом детето не се чувства добре по-добре го спри от яслата.Стига да имаш възможност да го гледаш или някой друг да го гледа.
Има деца , които свикват и ходят с желание, а други си ревят и се измъчват.
Ако се случи на мен аз бих я водила и другата седмица, но щях да си я взимам на обяд.Ако не потръгне, не го измъчвай повече, защото може да се травмира.
Успех и пиши как се справяте  bouquet Hug 

# 2
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Има дечица, които трудно свикват, но все пак свикват. Да, много е травмиращо и за детенцето и за майката, ама ако нямаш избор... Ще свикне малкото юначе, не му се притеснявай! Най-важното според мен е да не показваш истинските си чувства пред него, тези, които изпитваш, когато го оставяш /страх, притеснение, безсилие/, проявявай повече твърдост, обяснявай му, че го обичаш, че ще го вземеш следобяд и т.н. Но най-важното е да не плачеш пред него, защото детето ще си помисли, че да стой в яслата е нещо много, много лошо и затова майка му плаче /но ти сигурно си го знаеш!/
А за боледуването - така си е. Можеш да взимаш мерки, има доста майки тук, които са споделили какви хранителни добавки дават на децата си за подпомагане работата на имунната система. Прочети и реши за себе си, консултирай се с личния доктор на детето.
Най-важното е да решиш ТИ дали искаш детето ти да бъде в яслата. Иначе няма как да свикне!

Успех, tonelia! Дано ти бях от помощ!

# 3
  • Мнения: 3 367
според педиатрите тук се дава срок от 2-3 седмици за да свикне детето;тази възраст е доста сложна,тук препоръчват да се даде преди1 година или след 2 ако може да се избира..аз лично бих му дала повече време,ако може да седи по 1/2 ден само в началото и ще свикне,а ползите от ясла/градина за мен за неизменно повече от вредите..
но е промяна,свързана с изисквания и пр=не е лесно,и за нас и за тях,но ще свикне..

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Какви са ползите от яслата?  newsm78

# 5
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Пет дни изобщо не са достатъчен срок за да можеш да прецениш дали детето ще се адаптира или не. Трябва да мине поне месец за да можеш да си направиш някакви изводи. Много малко деца свикват от 1-вия ден. Така че, спокойно и не драматизирай излишно  Wink.
Ако имаш възможност да си гледаш за сега детето най-добрия вариант, според мен, е да го даваш на ясла и да го спираш щом се поразболее за по-дълго време. Така и детето ще свикне постепенно, а и с болестите ще имаш възможност да реагираш.
Въоръжи се с търпение, децата плачат и боледуват.
Успех в избора.
Какви са ползите от яслата?  newsm78
За ползите и вредите има изписани доста теми, пусни една търсачка  Wink.

# 6
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Какви са ползите от яслата?  newsm78

Ползи, според мен, е силно казано! По скоро детето се научава да общува с връстници, става отговорно. Ивчо там се научи да говори, преди това казваше само елементарни думички. Педагога на яслата ги учи да лепят, да рисуват, да казват стихчета, песнички. Но най-важното е общуването...
Някой ще каже, че и в къщи може да общува, да учи стихчета, песнички и т.н., ама не е същото...

# 7
  • Мнения: 356
          За свикване - ще свикне, къде ще ходи, ако нямаш избор? На моя син му се наложи да свикне за 5 седмици, това беше времето,  през което можеха да ме викат от яслата защото плаче, защото не спи и събужда другите деца и неща от този род... Но се върнах на работа и няма накъде ...
          Ние започнахме така - първата седмица по 2часа, много плачеше и си го взимах, втората седмица - до обяд, без да се храни там, в края на втората седмица се бяха опитали да го нахранят неуспешно. В края на третата - го оставих да преспи, но ми се обадиха да си го прибирам , че много плачел. На 4тата вече оставяше до 4ч там без да спи следобяд?! На 5тата вече спеше и дори си изяждаше следобедната закуска  Grinning
          Ако си решила да си пускаш детето на ясла, просто му дай време. А за ползата - по-скоро ще подчертая единствения недостатък -  боледуването.

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Искате да кажете, че детенцето реве цял месец.......и  от това полза  newsm78

# 9
  • Мнения: 3 367
ползи не е хич силно казано в нашия случаи! иначе не биха ходили на ясла ,това е избор наш,не  нужда;
има доста книги и статии по темата,ако се интересувате
за нас-учат езика на страната,учат котекста(които и на нас ни липсва на моменти),учат много социални умения,има ред и режим, учат ги специалисти на неща които аз не бих се сетила, започват да усещат къде са спрямо другите деца и пр...според мен това е много по-плавния начин да пораства един човек отколкото след като 5 години го е гледала мама изведнъж да го пуснем в голямата вода..

# 10
  • Мнения: 1 866
Искате да кажете, че детенцето реве цял месец.......и  от това полза  newsm78
Аз не виждам някой тук да е казал нещо такова, изместваш темата. За ползата и вредите от яслата има други теми и там вече достатъчно се е спорило. Така или иначе за съжаление на повечето деца родителите трябва да работят, за да се изхранва семейството и въпросът не е в това искаме или не искаме, а просто как да направим така, че адаптацията на децата ни да е възможно най-безболезнена.

Тонелия, ако имаш възможност бих те посъветвала да спираш детето като се разболее, за да се възстанови добре и да го водиш колкото се може по-дълго време само по половин ден докато свикне. Успех!

# 11
Моят син ходи на ясла, и след това на градина, от деня, в който навърши 10 месеца. Свикна без никакъв проблем. Но едно лято се наложи да ходи в друга градина, сборна група. Плака миличкия цял месец. Мислех, че се лигави, но след това се оказа, че лелките в групата се държат ужасно /поне според моите критерии/. Сега ми е много жал като се сетя как не му вярвах. След това пак си тръгна в неговата си градина без проблем. Така че, първо виж как са лелките в яслата. Ако са ОК, прекарай един-два дни с хлапето в яслата и му дай още малко време за адаптация. Ако обаче то не се чувства добре прието в групичката, потърси друга ясла докато не е станало късно и то не се е травмирало завинаги от градината.

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
за нас-учат езика на страната,учат котекста(които и на нас ни липсва на моменти),учат много социални умения,има ред и режим, учат ги специалисти на неща които аз не бих се сетила, започват да усещат къде са спрямо другите деца и пр...според мен това е много по-плавния начин да пораства един човек отколкото след като 5 години го е гледала мама изведнъж да го пуснем в голямата вода..

Да, за родители в чужбина разбирам....децата трябва да научат езика и неща, които вие няма как да ги знаете, ако не сте от там................Пък и предполагам , че педагозите са педагози, а не като нашите " лелки".......онзи ден като минавах покрай яслата, една лелка беше строила децата и ги удряше с една дрънкалка по главите, подред....голям смях падаше и от лелката и от децата...... #Crazy
това е  то педагогически подход и отношение към децата...........После предполагам майките се чудят откъде децата се учат да се удрят по главите и разни от сорта..

# 13
дадохте ми надежда,мерси.но наистина ми трябва търпение.ама като го гледам сега как му те4е носа...само се обвинявам

# 14
  • Мнения: 928
matoni според мен е предложила добър вариант. Така постепенно ще свикне, а и лелите ще са съпричастни с теб, а и с него.
На нас това ни предстои през септември и отсега ми е притеснено  Tired . Решила съм, ако за месец не свикне на бабин дом да ходи, ама и там едва ли ще му е по-гот.
За методите на възпитание - аз не го удрям по главата с дрънкалка, но той мен да и също се смее Crazy . На година и пет е. Чудя се само кой го е научил като, ни баби, ни дядовци, ни лели е виждал  Wink .
Стискам ти палци tonelia и ще чакаме да се похвалиш като свикне   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт