"Това бебе иска да ме убие!"

  • 1 596
  • 18
  •   1
Отговори
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ха сега де.  Thinking
Пазарувам в квартално магазинче, а Самуил се мотае наоколо и общува с всичко живо и неживо, както си му е редът.  LaughingВлиза една майка с малко момиченце, на около две години. Момиченцето дръпна доста грубо моя маймун, той се отдръпна и продължи да обикаля. Реших, че момиченцето иска да си играе, закача се, може би. На излизането момиченцето се засили и се опита да ритне Самуил, ама доста насочено и с една изкривена физиономийка. Не успя, но Самуил много се ядоса (все пак, с нищо не беше предизвикал такава реакция) и на излизане викна: "Това бебе иска да ме убие!".  Joy
Майката измънка нещо на детето си - от рода на "Защо така, бе, маме".  Whistling
Нищо не казах, тръгнахме си. Чудя се, как се постъпва в подобна ситуация? Трябваше ли да направя забележка на майката?  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 143
Здравей и аз сьм попадала в подабни ситуации но,дати кажа когато майката не обрьща внимание аз се обрьщам кьм детето.Немога да ги разбера такива родители моят син нееправил още така но ако посегне бих го смьмрила жестоко и си мисля че децата копират много точно всьщност своите родители. newsm78

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не бих направила забележка на майката. Все пак, тя си решава как да възпитава детето си.
По-скоро бих пазила своето, ако има от какво Simple Smile))))

# 3
  • Мнения: 6 243
Умнице,
на тая възраст доста деца почват да стават безпричинно агресивни. Поведението на двегодишното момиченце ми звучи много познато, защото моето слънце налита на всичко, що се движи, в това число и на доста по-големи деца. Понякога си отнася боя, понякога й се разминава.

Няма смисъл да се обръщаш към майката и към детето. Аз съм в положението на майката и ми е крайно неудобно от поведението на Ирина, но поне това научих - да разпознавам етапите, през които минават децата и знам, че това не е от глезотия, а е поредния, доста безумен етап. Със сигурност една забележка от друга майка би че накарала да потъна в земята от срам, защото полагам сериозни грижи за възпитанието на детето си, но то е в кофти възраст.

На твое място бих използвала повода, за да поговоря със Самуил по въпроси като самоотбрана, кавалерство, джентълменство и пр. - според това, каква муза имам в момента.

# 4
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ми аз и това направих, Хапчице. Ние винаги обсъждаме случилите се неща и гледаме да извлечем поуката. На него му направи впечатление това, че майката не се е скарала на детето си...

# 5
  • Мнения: 6 243
Ми аз и това направих, Хапчице. Ние винаги обсъждаме случилите се неща и гледаме да извлечем поуката. На него му направи впечатление това, че майката не се е скарала на детето си...
И аз като Самуил доста разсъждавам по тоя въпрос: дали като един привързан родител (такъв, дето практикура attachment parenting Wink) кротко да я попитам защо се бие с деца, които са два пъти по-големи от нея или по стар български обичай да й зашия една мекица по малкото дупе, че да помни какво не трябва да се прави.

И двете не помагат, да ти споделя.

# 6
  • Мнения: 5 299
Аз вчера за 1 път се сблъсках с ''този проблем'' Rolling Eyes Където и да отидехме с Викториа, все имаше дечица, които и издърпваха със сила играчките от ръцете, или я блъскаха. И в двата случая майките, си стояха и пийваха кафенце без никакви притеснения. Не знаех как да реагирам. Едното детенце щъкаше постоянно и ровеше по количките, но беше на същата възраст като Викториа, и какво точно да му обесня? newsm78

Обаче репликата на Самуил направо ме разби Joy

# 7
  • В офиса
  • Мнения: 3 995
Кажи на Самуил следващия път като му минат такива мисли през главата, директно да пита майката: "Извинете, Вашето бебе защо иска да ме убие?". Предполагам, ще я накара доста да се замисли. Иначе, щом не е станал реален инцидент, не виждам причина ти да правиш забележка. Едно че следващия път Самуил отново ще очаква реакция от теб, и второ че не ми се вижда редно да се месим в чуждото възпитание, щом то не заплашва околните.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 718
И аз не бих направила забележка на майката. Све пак е чула репликата на Самуил, направила си е изводите.

# 9
  • Мнения: 1 866
Ами той Самуил е направил каквото трябва с това което е казал и твоята намеса е била излишна. Много ми стана смешно. Grinning Аз не бих направила забележка на майката, бих си пазила детето и това е.

# 10
  • Мнения: 5 877
Вероятно не е реагирала, защото е видяла, че Сами е по-силен от нейната щерка и ще може сам да се справи със ситуацията. Все пак той е на 4, а другото дете е на 2...Трудно би й минало през главата, че вчерашното й "бебе" може да се справи с такъв голям батко.
Надявам се поне това да е причината. Това бих казала и на Сами - ти виждаш, че то е бебе и си по-силен от него.

# 11
  • Мнения: 217
Ами той Самуил е направил каквото трябва с това което е казал и твоята намеса е била излишна. Много ми стана смешно. Grinning Аз не бих направила забележка на майката, бих си пазила детето и това е.
[/quo Peace Peace

# 12
  • Мнения: 5 647
Аз вчера за 1 път се сблъсках с ''този проблем'' Rolling Eyes Където и да отидехме с Викториа, все имаше дечица, които и издърпваха със сила играчките от ръцете, или я блъскаха. И в двата случая майките, си стояха и пийваха кафенце без никакви притеснения. Не знаех как да реагирам. Едното детенце щъкаше постоянно и ровеше по количките, но беше на същата възраст като Викториа, и какво точно да му обесня? newsm78

И аз имах подобни случки като беше Калина на възрастта на Викориа. Едната беше особено гадна, защото малката пиеше вода, а в това време едно по-голямо дете я блъсна с топка по корема, докато майка му седеше на пейката и люпеше семки. Тя се задави и плака в продължение на 1 час. А майката на другото дете дори не му направи забележка. Тая жена и до днешен като я видя в градинката ми се повдига от нея. Сега вече е по-трудно някой да й посегне, защото самата тя се пази много, а и не си дава играчките. Станала е голяма егист. Наистина е трудно да обясниш на едно две годишно дете кое е правилно и кое не, особено ако детето е чуждо.
По повод репликата "Това бебе иска да ме убие", Калина преди около месец ми зададе въпроса: "Мамо, ти кога ще умреш?" В първия момент не знаех как да реагирам, защото ми се стори доста странно от едно дете, което няма 4 години да пита за такива нещо, но после й обясних, че никой не знае кога ще му дойде времето. А тя ми каза "Ама аз не искам никога да умираш."  Crazy

# 13
  • Мнения: 7 263
Абе не е лесно!
Аз не харесвам агресията въобще, но пък малкия ми син е голяма драка  Embarassed Embarassed Embarassed
И понякога изпадам в положението на майката, която си описала. И аз така пред хората само лекичко го смъмрям и после му говоря насаме.
Все чаках около 3-тата година да се поукроти, ама вече и 4-тата я преполовихме и няма такава тенденция newsm78 newsm78 #Crazy #Crazy #Crazy
Така, че може би пък не е нужно да правиш забележка на майката. Виж, ако тя се прави че не вижда или пък демонстрира, че това не я притеснява - може би.

# 14
  • Мнения: 3 331
В тази ситуация бих приклекнала до момиченцето и бих и казала: "Здравей, буболечке! Искаш да си играеш с моето момченце ли? А ти имаш ли си батко?"
Въобще бих опитала да отвлека вниманието на момиченцето от това да осакати детето ми съвсем целенасочено Joy
А после бих и казала малко по-високо/я, майката дали чу?.../, че батковците не се удрят Naughty, но ако иска и позволявам да го хване за ръчичката  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт