въпрос, свързан с кръщене

  • 1 368
  • 22
  •   1
Отговори
мами, моля ви, тези от вас, които вече са кръстили дечицата си,

кажете, родителите на бебето (т.е. ние) трябва ли да дарим с нещо кръстника? попът ни каза, че кръстникът купува дрешки на детето, бели, за предпочитане, но се чудя дали ние трябва също нещо да му подарим?

благодаря предварително  Hug

# 1
  • Мнения: 229
Когато кръщавахме малката, ние бяхме приготвили подарък за кръсниците, след това ние станахме кръсници на детенцето на наши приятели и те също ни бяха приготвили подарък.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 723
Аз не бях подготвила, де да знам, че трябва. Само Дияна намаза с подаръците на кръщенето си Simple Smile
Купете нещо на кръстника Simple Smile

# 3
  • Мнения: 748
по принцип не трябва. или поне не се очаква да подарявате. само кръстника подарява.
но ако имате желание няма нищо лошо да подарите и вие.  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 922
И аз знам, че не се дарява. И това го знам от нашия кръстник (кръстника на децата ни, де)...

# 5
  • Мнения: 5 790
по принцип не трябва. или поне не се очаква да подарявате. само кръстника подарява.
но ако имате желание няма нищо лошо да подарите и вие.  Simple Smile

И аз така смятам. Ние подарихме на кръсника на Виктория икона. Просто преценихме, че това е доста добър вариант за подарък.

# 6
  • Мнения: 57
Ние кръстихме малката миналия месец. Подарихме на кръстницата комплект сребърни бижута. Хубаво е да има нещо, което да остане за спомен на този, който кръщава детенцето!

# 7
  • Мнения: 1 416
Да, подарихме, за да има за спомен... Независимо, че традицията не повелява. Peace

# 8
  • Мнения: 5 299
Не сме подарявали нищо. Blush

# 9
  • Мнения: 308
ние също не сме подарявали нищо, но и сами купихме всичко за кръщавката  осен хавлията, за да не товарим излишно кумовете тъй като няколко месеца преди това беше сватбата ни и щеше да им дойде множко.

# 10
  • Мнения: 1 313
икона като подарък ми звучи много добре

# 11
  • Мнения: 4 629
Никой не може да те задължи да правиш подаръци. Ако имаш жение го направи, ако не недей  Peace

На кръстницата на сина ми подарихме часовник. А аз на скоро бях кръстница и кръщелничката ми подари колие  Grinning.

# 12
  • Мнения: 1 190
Ние направихме подарък на Кръстниците.
Най-добре е, да е нещо, което ще им остане като спомен и след време да си спомнят от кога и от кой е.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 046
Аз не снаех, че не е задължително, но дори и да знаех пак щях да направя подарък - те се съгласяват да кръстят детето ми, обличат го - някак си, длъжна съм, а и исках. Подарихме им картина.

# 14
  • София
  • Мнения: 639
И аз скоро бях кращелница и ми подариха подарък и мисля че това се прави от благодарност /уважение/ към кумовете че са се съгласили, а пък аз на свой ред си купих дрехите и хавлията/която после дадох на майката/ Simple Smile
но всичко е въпрос на личен избор и разбирасе според мен в коя част на България се намираш, има голямо значение, защото сам срещала много странни обичаи каде ли не Simple Smile
е успех и се надявам да направиш правилния избор  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт