Може ли да е от Хамомилата?

  • 584
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 068
Народе, вече съвсем в чудо се видях.
Моята малка шматкичка хич не ще да спи нощем и яко я мъчат зъбките. Поради тази причина почнах да и давам Хамомила. Уж да и облекчи болката и да я успокои. Е да, ама не. Днес е третата вечер, в която и давам. Първата вечер нямахме никакъв проблем и от там нататък-ужас някакъв. Вече втора вечер не ще да заспива изобщо. Преди поне заспиваше моментално като си изпие вечерното мляко, а сега само реве и не иска да спи. Очите и се затварят, но дори и в момента лази по пода до мене и ме дърпа за крачола. Ще се побъркам вече казвам ви. Аз стоя полузаспала на компа, а тя ми се клечи насреща и това е.
Та въпроса ми е може ли Хамомилата да е причината за тези явления у наше село а?

# 1
  • Мнения: 7 091
Каква концентрация и даваш и колко време преди сън?
По принцип съм чувала за случаи, в които децата се превъзбуждат ако дозата е по-висока.

# 2
  • Мнения: 1 866
Ама тази хамомила сама ли реши да я даваш? Честно казано няма да постигнеш добър резултат със самолечението с хомеопатия. Трябва добър специалист за това. От опит ти го казвам. Аз в началото много експериментирах и понякога улучвах нещо но по едно време стана вече лошо и започнах да ходя при специалист.

Иначе важно е и каква е потенцията. Не знам какво си дала и колко, но общо взето ако не помага, хомеопатията няма да навреди и не вярвам за 3 вечери да си объркала тотално организма. И все пак казват да не се дава така безразборно. Нашият хомеопат дава на дъщеря ми известно време хамомила, когато й излизаха кътниците и вдигаше доста голяма температура от това и постоянно искаше да я носим на ръце, а беше на 1год и 7 месеца и никога преди това не ни е карала да я носим, дори като бебе не съм я носила. Но тя пък си спеше добре нощем.
Е, не знам дали ти помогнах. С една дума мисля, че не е от хамомилата проблема ама за да го разрешиш с хомеопатия трябва хомеопат.

# 3
  • Мнения: 468
И при нас го имаше това с превъзбуждането след Хамомила. Първо давах СН15, после 30 и накрая 9 и се отказах, явно не бяхме за Хамомила. По ни помагаше Вибуркол Н /свещички са/ - пак е хомеопатично, но не е монопрепарат и има Хамомила в ниска потенция.

# 4
  • Мнения: 4 068
Ами аз давам 15-та потенция. Никога досега не е правила такива изпълнения щерката. Верно, че спи неспокойно по принцип, но винаги си е заспивала сама след вечерното мляко. Явно и при нас като при Анета се получава превъзбуждане от този препарат. Аз първо мислех да пробвам Киетюд за спокоен сън, но май ще се примиря с неспокойните нощи и няма да експериментирам повече докато не я заведа на хомеопат.
Утре вечер няма да и дам Хамомила и ще видим дали ще има разлика.

# 5
  • Мнения: 7 091
Ами аз давам 15-та потенция. Никога досега не е правила такива изпълнения щерката. Верно, че спи неспокойно по принцип, но винаги си е заспивала сама след вечерното мляко. Явно и при нас като при Анета се получава превъзбуждане от този препарат. Аз първо мислех да пробвам Киетюд за спокоен сън, но май ще се примиря с неспокойните нощи и няма да експериментирам повече докато не я заведа на хомеопат.
Утре вечер няма да и дам Хамомила и ще видим дали ще има разлика.

А по колко и даваш?
Наистина е добре да имаш консутлация с хомеопат. На нас ни изписаха 9СН и давам веднъж 5, след половин час още 5 перли. Малкия се чувства добре от нея. Все пак зависи субективно от детето-възраст, килограми, общо състояние и т.н.

# 6
  • Мнения: 4 068
Давам по 5 гранулки половин час преди лягане и вечерно мляко съответно. Не ги разтварям във вода. Директно в устичката и ги давам и тя ги смуче.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
По съвет на моя хомеопат аз разтворих 5 гранулки 5CH в шишенце подобно на тези от спирт догоре с преварена прецедена вода.Давам по 1/3 капачка.Когато шишенцето стане наполовина само се долива вода.Това е.Ако минат 2 месеца може да се направи ново шишенце по същия начин.

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 046
Ренци, какво стана? Пробва ли заспиването без Хамомила?

Аз давам потенция 9. Давам 5 перлички, разтворени в съвсем мъничко вода в спринцовка. Аз назначих това лечение  Embarassed Ама, да чукам на дърво, подобни проблеми не съм наблюдавала.

Общи условия

Активация на акаунт