Отговори
  • Мнения: 268
На мен досега не ми се е налагало, само на видеозон съм била Blush, a zзнам, че е хубаво да се ходи профилактично, ама пусти срам Embarassed  , един ден все ще трябва да се престраша и каквато съм Sick  Разкажете ми при вас как беше

Последна редакция: нд, 30 юли 2006, 13:09 от Vivi

# 1
  • Мнения: 7 091
Na men dosega ne mi se e nalagalo,samo na videozon sym bila Blush, a znam 4e e hubavo da se hodi profilakti4no,ama pusti sram Embarassed  ,edin den vse 6te trqbva da se prestra6a i kakvato sym Sick  Razkajete pri vas kak be6e

На гинеколог за първи път ходих, когато ми дойде менстурацията, но тогава нямах мануален вагинален преглед. Бях на 9 години, с дисменорея ( заради което се наложи и прегледа) и оттогава всяка година ходех на профилактичен преглед. Когато започнах да водя полов живот беше първия ми мануален вагинален преглед. Оттогава (бях на 17) всяка година редовно цитонамазка + профилактичен преглед.
На колко си години?
Не мисля, че е нормално " да ти се наложи" за да отидеш на лекар. Всяка грижеща се за здравето си жена, която води полов живот е задължително да има цитонамазка поне веднъж годишно. Преглед на гърдите правиш ли си? Въобще знаеш ли как?
Не намирам нищо срамно, нито страшно в това да отидеш на гинеколог. Лекар като всеки друг. Човек трябва да е отговорен първо сам за собственото си здраве, за което е много важна профилактиката.  Особено както сега навсякъде се тръби за връзката на вируса HPV ( HUman papiloma virus) и рака на шийката на матката. Него може човек да си го носи без да знае, без да има симптоми, включително е откриван у малки момичета, които са девствени ( твърди се, че може да се предава и по наследство, не знам доколко е вярно).
Моя съвет е да превъзмогнеш неприятните си усещания, да си потърсиш добър гинеколог, с който да се чувстваш комфортно и да започнеш да се грижиш за себе си.

# 2
  • Мнения: 260
И аз ходих за пръв път заради дисменорея, бях на 13 и имах мануален преглед но през дупето  Embarassed После отидох на 17, защото реших че преди да почна да правя секс, трябва да си взема противозачатъчни. Няма нищо страшно, ак толкова се притесняваш, намери си лекарка, но по мой личен опит мъжете са по-внимателни и пипат много по леко, досега мъж не ме е преглеждал грубо, а жена се е случвало. Не се притеснявай, ако си отпусната и спокойна, не е болезнено, само леко неприятно, но е необходимо.

# 3
  • Мнения: 5 183
имах мануален преглед но през дупето  Embarassed

 Shocked за първи път 4увам такова нещо  Shocked

А аз за първи път отидох няколко дни след първия си сексуален контакт, т.е на 18 години. Много се притеснявах. Доктора беше груб и сопнат. Казах му 4е ме е страх, а той ми показа какво ще пъхне, за да разтвори и вземе секрет /имах те4ение/ и каза: "А те и по-големи неща като ти пъхат, тогава не те ли е страх". Ужасен спомен имам.

# 4
  • Мнения: 260
Ами през дупето се прави, като се налага мануален преглед на девствено момиче, то целта е отвътре да повдигне матката и яйчнеците, за да може да ги опипа през корема, което явно става и през дупето. Лекарката беше много миличка и внимателна, бързо ме прегледа и почти не усетих. Въобще досега попадам все на свестни лекари, само една патка от Майчин дом се опита да ме накара да родя седмица по-рано от термина, за да мина преди отпуската и и да ми вземе паричките, а като отказах, така грубо ме прегледа за разкритие, че прокървих. #Cussing out

# 5
  • Мнения: 52
Ами през дупето се прави, като се налага мануален преглед на девствено момиче, то целта е отвътре да повдигне матката и яйчнеците, за да може да ги опипа през корема, което явно става и през дупето. Лекарката беше много миличка и внимателна, бързо ме прегледа и почти не усетих. Въобще досега попадам все на свестни лекари, само една патка от Майчин дом се опита да ме накара да родя седмица по-рано от термина, за да мина преди отпуската и и да ми вземе паричките, а като отказах, така грубо ме прегледа за разкритие, че прокървих. #Cussing out
На мен ми се наложи да отида,когато бях на 12 SadДа,при девствени момичета така правят прегледите.Имах кисти на двата яйчника и ме оперираха Cry
Няма нищо страшно.Важноте е да можеш да се отпуснеш Simple SmileИзбери си добър и внимателен лекар и всичко е ок Simple SmileНяма от какво да срамуваш,за тях си е професия и не се впечатляват Simple Smile

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Бях на 15 и умрях от срам Embarassed Имах болки в корема и отидох на хирург, който ме прати в Майчин дом. Така и нищо не ми откриха тогава. Впоследствие разбрах, че това са болки при овулация (при мен са по-осезаеми, понеже съм дефектна).

# 7
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Бях на около 20, не си спомням точно, но бях екскурзовод по морето и лекарката в поликлиниката ми беше приятелка и специалността й беше акушерство и гинекология, та там ми беше сефтето. А иначе няма нищо срамно в това. Имай предвид, че лекарите виждат на ден по незнам си колко шушумунди и една ли твойта ще ги впечатли и грабне.
Аз лично повече се притеснявах да отида на козметик на триъгълника, но и това го надживях и сега нямам проблеми.

# 8
  • Мнения: 1 546
За първи път бях на около 18...не се притеснявах от прегледа много,зашото моите приятелки добре ме бяха подготвили по темата Mr. GreenМина добре...няма нищо притеснително в прегелда при гинеколог...е,не е върховно изживяване,ама то при кой ли лекар е.. newsm78

# 9
  • Мнения: 779
Не искам да си спомням изобщо за него  #Cussing out .
Била съм може би на 17 -18г. Една гадна дъртофелница ми се падна, пребърка ме като кофа за боклук  Sick и ми изкара акъла с грешна диагноза  #2gunfire

# 10
  • София
  • Мнения: 5 720
Спомням си го, не бях първа младост - на 20г., малко безотговорно от моя страна.  Embarassed не беше от най-приятните изживявания. После пък ме беше срам да ида при мъж гинеколог. А сега претръпнах. След раждането, живот и здраве, сигурно от нищо няма да ме е срам  hahaha
Колкото до човешкия папиломен вирус , за който Tandoori е писала- няма такова нещо, че се предава по наследство. При раждане - да, но не става дума в случая за унаследяване в истинския смисъл, а за заразяване.

# 11
на 13 бях, с огромен абсцес поради бартолинит (от тъпота си го докарах) девствена. нямаше какво да ми правят мануален вагинален преглед, само ме погледна докторицата и беж в стаята да чакам операция. Онова взе, че се перфорира, дренираха ми го на живо, щото упойка на гноен абсцес точно утре ще хване #Cussing out опищях орталъка и лежах една седмица заради отравянето на кръвта, което бях получила. Изобщо чудничък ми беше първия път. Откакто пораснах обаче - всяка година профилактика, щото така трябва Peace

# 12
  • Мнения: 8 917
На 19 години. Бях студентка. Гинекологът беше възрастен мъж с дългогодишна практика и семеен лекар на хазайката ми. Беше ми  страшно спокойно и нормално Simple Smile. След това го препоръчвах на мои приятелки и всички бяха много доволни от него. Peace

# 13
  • Мнения: 7 091
Колкото до човешкия папиломен вирус , за който Tandoori е писала- няма такова нещо, че се предава по наследство. При раждане - да, но не става дума в случая за унаследяване в истинския смисъл, а за заразяване.

Права си, проверих снощи и тъкмо щях това да пиша. Мерси за поправката Peace  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 5 720
Колкото до човешкия папиломен вирус , за който Tandoori е писала- няма такова нещо, че се предава по наследство. При раждане - да, но не става дума в случая за унаследяване в истинския смисъл, а за заразяване.

Права си, проверих снощи и тъкмо щях това да пиша. Мерси за поправката Peace  bouquet

 Hug  Wink

Общи условия

Активация на акаунт