Светът е на гости в Берлин при приятели!

  • 728
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 185
Здравейте мили съфорумки и съфорумци,
Световното първенство по футбол е вече почти в своето начало. На страницата отдолу съм прикачила снимки от Берлин, направени днес, 08 юни. Понеже много малко от нас ще са на живо тук ще е интересно да се видят някои  моменти от подготовката на това неповторимо събитие.

Лоzунгът "Светът е на гости в Берлин при приятели"  покаzва намерението на органиzаторите и на градът да се представят в една приятелска светлина, zа да може гостите на града да се чувстват комфортно.

Аz почвам все повече да се влюбвам в тоzи град.

Очаквайте още снимки по време на световното, например на zаклети фенове и техните костюми.

Въzможно е и да има грешки в описанието на снимките, но такава ми е информацията на тоzи етап...

http://community.webshots.com/user/veni_b2006

# 1
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Да, и при нас дават за подготовката в Германия, и дори ни показаха за избраната Мис Мондиал  Grinning

# 2
  • Мнения: 7 837
Не си падам по футбол, обаче е ясно, че купонът ще е постоянен през този месец  Grinning
Само заради емоциите, дори и извън стадионите, си заслужава да си там  Grinning

# 3
Вени, страхотни снимки, завиждам ти че си там  Grinning
И аз не съм много по футбола, но атмосферата сигурно е такава, че дори и да не си фен-ставаш Crazy!
Купонясвай, пий бира и поствай още снимки!   bouquet

# 4
  • Мнения: 185
В Берлин имаше многобройни строителни площадки, които бърzаха да ги довършат преди да е почнало Световното. Сега градът е готов да поеме многобрийните туристи. Много се работеше по инфраструктурата, иzградиха се някои нови метростанции, приключи и многогодишния проек на общинския транспорт да се свържат двете части на града, иzточната и zападната. Сега туристите трябва да търсят историческите места, които говорят zа това раzделение, те просто почти са zаличени, от нови модернистични постройки или паркове.

Да, и при нас дават за подготовката в Германия, и дори ни показаха за избраната Мис Мондиал  Grinning
Това съм го пропуснала, но гледах по ТВто някакви полуголи момичета, които се снимаха zа някакво списание на стадиона по време на дъжд.

Някакъв полицейски шеф беше каzал, че полицията въобщте не си прави илюzии, че няма да има и хулигански прояви. Не всички гости идват с цел да гледат мирно мачовете, някои идват zареди "шоуто" след това. Затова и полицаите се готвеха доста да реагират при такива прояви, дано да са по малко.

Неонацистите в някои части на Берлин също бяха повод zа дискусии в последно време. Говореше се да се обоzначат т.н. "no go areas", квартали, в които е не чак толкова беzопасно zа тъмнокожи чужденци, обаче управляващите бърzо се осъzнаха, че това ще е срам zа града. Дано да няма такива прояви, полицията е доста строга (с право) в последно време срещу тях.

# 5
  • Мнения: 1 178
Veni_B идеята ти е страхота  Hug
харесаха ми снимките и свежите ти коментари към тях.
Явно берлинчани доста са се постарали за световното, харесаха ми шезлонгите с десен на футболно игрище и кошчетата за буклук с формата на футболна врата  Laughing

# 6
  • Мнения: 818
Еххх лЮбимият Берлин,обвзе ме носталгия-живях там 1 година и беше страхотно... Cry

# 7
  • Мнения: 3 423
Бре, па готини снимки!
На мен WM ми лежи на сърцето още от преди две години, когато участвах в един проект
по представянето на един от основните спонсори на WM. Тогава подуших отблизо Биирхоф,
а и държах истинската купа в ръцете си. Голямо изживяване! Купата, де, не Биирхоф.

Сега малко ме дразни цялата суматоха, ама всичко е оправдано.

Само се моля да не превърти някой малоумник и да реши да опука, наръга, взриви цялата тая
хубавиня, барабар с гостите. Че нали още ни държи влага драмата при откриването на новата
Централна гара в Берлин, където бяха намушкани трийсетина души, а един от първите с рана
в гърба се оказва с HIV. Дано по време на ВМ да няма такива изцепки.
Иначе вижте какво намерих по повод, че светът е на гости при приятели:

http://www.stern.de/lifestyle/reise/:Verhaltensknigge-Deutschlan … Dumme/561253.html

# 8
  • Мнения: 7 914
Страхотна идея...
 И благодарим , че ни отведе тама с твоите снимки!  bouquet

# 9
  • Мнения: 185
Качих още малко снимки. В албума Berlin2 са. Може да ги погледнете.
http://community.webshots.com/user/veni_b2006

Ентусиаzмът ми не е толкова голям колкото в началото, но срещата утре на Германия с Екуадор пак ще го подсили. Германия има много добри шансове да стане световен шампион. Представянето на Браzилия  и zагатванията, че нейните футболисти са понапълняли потвърждават това.

Но нека да останем отворени и zа иzненади. Във всяко световно ги има такива.

# 10
  • Мнения: 34
Снимките от Берлин са много хубави! Сигурна съм че си прекарвате страхотно.

Ето малко снимки и от Кайзерслаутерн.

http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos& … p;security=jKMFKI

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 095
Stahl ти на мачовете ли си била?  Sunglasses

# 12
  • Мнения: 34
Stahl ти на мачовете ли си била?  Sunglasses


Да. Имам и нови снимки, но тях в понеделник.

Общи условия

Активация на акаунт