Виброцил - да се дава ли на малки бебета ???

  • 6 776
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте,

Моля за съвет. Бебчето ми е на 1 мес и половина, напоследък има сополки, понякога диша тежко и подсмърча. Педиатъра предписа Виброцил и разтвора Стеримар за впръскване в носа. Притеснението ми е, че на опаковката на Виброцила пише, че се дава след 6 мес. възраст.

Има ли някой мнение по въпроса? 


Благодаря за което. Wink

# 1
  • София
  • Мнения: 9 857
Здравей!
По принцип бебчето ти е доста малко ,за да му се слагат някакви капки.Въпреки това по препоръка на педиатъра ни и аз съм слагала Виброцил на моята Мими на двумесечна възраст,но положението със сополите трябва да е наистина сериозно.Щом са предписани от лекар нищо няма да му стане на бебо,но е добре капките да се избягват.Стеримара при нас върши чудеса,защо не пробваш няколко дни само с него,пък ако няма подобрение-капките.Просот Виброцила е доста силен и за едно подсмърчане "понякога" не мисля,че е добро решение.

# 2
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Тези сополки от върнато мляко ли са? С помпичка или с фитилче вадите ли ги? Ако са от мляко, не виждам смисъла на виброцила.

# 3
  • Мнения: 5 183
за бебенца е подходяща пасти4ката Nisita. Купувах я за малкия като бебе, но и сега си поръ4вам на сестра ми да ми я изпраща от България, защото тук има само спрейове разни и капки.

# 4
  • Мнения: 8 917
за бебенца е подходяща пасти4ката Nisita. Купувах я за малкия като бебе, но и сега си поръ4вам на сестра ми да ми я изпраща от България, защото тук има само спрейове разни и капки.
Или Стеримар Peace

# 5
  • Мнения: 5 183
А това Стеримар какво е?

# 6
  • Мнения: 1 883
Минерална вода под формата на спрей . Във всяка аптека се продава Peace

# 7
  • Мнения: 308
виброцилът е за деца над 6мес преди това ние слагахме физиологичен разтвор в нослето , колкото и да сложиш невреди освет това нашият лекар изписва едни капки за нос които се правят в зависимост от възрастта на детето и са много ефикасни, но трайносттта им е малко 3седм. така че се консултирай с твоят педиатър.

# 8
  • Мнения: 468
Може и съм ползвала.

# 9
  • Мнения: 3 042
виброцилът е за деца над 6мес преди това ние слагахме физиологичен разтвор в нослето , колкото и да сложиш невреди освет това нашият лекар изписва едни капки за нос
Peace
на моят син Коларгол и с тях мина хремата, тогава беше на 2,5м.
След това не ми се е налагало да ползвам капки, чак след годинката ползвах Виброцил.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 5 640
Само Стеримар ползвам когато му е запушен носа и нищо друго. От Виброцил му се е наранявала лигавицата на носа и е кървяла. И това се случи когато беше на годинка. При едномесечно детенце тоя Виброцил малко ми изглежда  Naughty

# 11
  • Мнения: 7 474
Стеримар и Коларгол ни изписаха на 1 мес.

Общи условия

Активация на акаунт