Доктор от Майчин дом с подкуп

  • 3 043
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Мами, гледахте ли новините по Нова вчера? Докторът който искал пари, за да поеме родилката. А какво ви е мнението за връзката между това и смъртта на родилката от чийто мъж е поискал 500 лв.? И изобщо какво мислите за плащането на пари от здравноосигурени бременни?

# 1
  • Мнения: 1 722
Моля да ме поправите - МАЙЧИН  Embarassed

# 2
  • Мнения: 3 777
Темата се разисква в Клюкарника

# 3
# 4
Направо нямям думи настръхнах когато видях репортажа  af такива като него мястото им е в затворааааааа и въобще да неги пускат там да мрът !!!!! #Sniper  #2gunfire

# 5
  • София
  • Мнения: 2 100
Това е непоправима постъпка за лекар!
Дразня се обаче , че се тюхкаме, възмощаваме и се си мислим , че сме безсилни!
Може би семейството само е безсилно, но като лично засегнати и потърпевши ние можем да ги подкрепим!
Тъй като това се излъчи по Национална медия и голяма част от обществото може да ги подкрепи!
Проблема не е сами В МД и с един лекар. Това е практика!
Докога ще е го приемаме като даденост и като нещо нормално!
Аз също платих за раждане и бях оперирана по-рано за да съм в смяната на въпросния лекар, а момиче с губещи се вече тонове трябваше да ме чака!
Естествено това го разбрахме след няколко дни от санитарката, която и каза , че е трябва да е благодарна че детео и е оживяло, след като толкова късно са го извадили!
Не ме питайте как се почувствах!
Лично и се извиних, макар че моето и  бебе лежа 2 седмици в ковиоз заради 50 грама по ниско тегло! Ако бях родила след 2-3 дно можеше да се избегне! Нямаше нещастен случай и всичко мина с пази боже!

Проблема е грандиозен и не трябва да се потулва!
Да напишем изявление от името на майките в нашия клуб до Някоя инстанция! До Нова телевизия, че подкрепяме семейството!

# 6
нее  лоша идеята но едва ли ще се трогне някой от горестоящите господа #2gunfire  кадето знаят само БМВета да си купуват с парите на тая държава newsm61

# 7
  • София
  • Мнения: 2 100
Ами ще го пратим да Нова телевизия!
Те са повдигнали въпроса!
Ще ни вземат под внимание!
Много хора могат да го направят по наш пример!
И доказателства нене невъзможно да се съберат!
Стига да се поеме инициативтата!
А да си мълчим по-добре ли е?

# 8
съгласна съм да направим нещо newsm78

# 9
  • Мнения: 3 550
Усложненията по време на раждане винаги могат да настъпят, това е Божа работа. Но ние сме си виновни, че даваме подкуп на лекарите. Чувала съм, че всеки си прави устата за пари, но може и да не му дадеш. Надявам се, че повечето от нас работят и имат осигуровки в Здравната каса. Лекарите да си се оправят с нея. Ако не им харесва, да си сменят работата. Аз работих нкл.месеца като учителка, реших, че не е за мен и се преместих.
Така де! Никакви пари. Ще раждам пред март. Отсега сме си обещали, че няма да поощряваме алчността. Ако искат да ми обръщат внимание, ще стане каквото е по волята Божия. Може да попадна на свестни, ако ли не - те си слагат грях на душата.

# 10
  • Мнения: 288
Steisi, напълно съм съгласна с мнението ти. Докато ние поощрявме корупцията, тя никога няма да намалее.
Чувам много бъдещи майки около мен, които разпитват за лекар, на когото биха могли да платят за да ги изражда. Е, това вече не го разбирам. Никой, нищо не ти иска, а ти да се натискаш да плащаш. И това, ако не е поощряване на корупцията, здраве му кажи.
И при мен се получи нещо подобно на това, за което пише Ybag по-горе. Само, че аз бях от другата страна. Дежурният лекар, който ме израждаше изведнъж хукна и ме заряза, защото жена, която му била платила започнала да ражда. Това ми го каза самият лекар в очите. И това, ако не е наглост. Пари ли? Няма да видят и стотинка от мен. Писнало ми е да слушам как се жалят родните ни лекари. Заплатите им били малки и не знам си още какво. Щом не им харесват да вървят на пазара, там със сигурност ще изкарват повече. На мнение съм, че добрите лекари и учители трябва да получават едни от най-високите заплати, защото най-важното за една нация е здравеопазването и образованието, но кой в тази държава получава възнаграждението, което заслужава. На лекарите и 5000 и 10000лв да им дадеш, те пак ще мрънкат и ще си искат пари. Щом има кой да ги дава, що да не искат.

# 11
  • Мнения: 3 550
Мила Стефания, ами те се самозабравиха! Аз също мисля, че човек колкото и пари да получава, работи по един и същ начин. Той ако по принцип си е мързелив, нехаен и алчен и 10 000 лв. да взима, пак ще си е същият. А чувам, че и колегите около подкупения не са лесни. Завист ли, какво ли, че той е взел, а те - не? На братовчедка ми казали: "На който си платила, той да мисли за теб и да те оправя." Като че ли не иска от тях да си изпълнят професионалните задължения, за които се подписали трудов договор с болницата, а ги кара да окопават царевица например.

# 12
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Steisi
Усложненията по време на раждане винаги могат да настъпят, това е Божа работа. Но ние сме си виновни, че даваме подкуп на лекарите. Чувала съм, че всеки си прави устата за пари, но може и да не му дадеш. Надявам се, че повечето от нас работят и имат осигуровки в Здравната каса. Лекарите да си се оправят с нея. Ако не им харесва, да си сменят работата. Аз работих нкл.месеца като учителка, реших, че не е за мен и се преместих.
Така де! Никакви пари. Ще раждам пред март. Отсега сме си обещали, че няма да поощряваме алчността. Ако искат да ми обръщат внимание, ще стане каквото е по волята Божия. Може да попадна на свестни, ако ли не - те си слагат грях на душата.


Абсолютно!!!!

Аз отидох в "Света София" без никаква уговорка. Родих АБСОЛЮТНО  безплатно и НИКОЙ, ама наистина никой не си направи устата за пари. Държаха се с мен като с човек, всички бяха любезни и внимателни!

Докато даваме пари под масата и ние сме съучастници в корупцията!

# 13
  • Мнения: 5 468
Цитат на: stefania
Steisi, напълно съм съгласна с мнението ти. Докато ние поощрявме корупцията, тя никога няма да намалее.
Чувам много бъдещи майки около мен, които разпитват за лекар, на когото биха могли да платят за да ги изражда. Е, това вече не го разбирам. Никой, нищо не ти иска, а ти да се натискаш да плащаш. И това, ако не е поощряване на корупцията, здраве му кажи.
И при мен се получи нещо подобно на това, за което пише Ybag по-горе. Само, че аз бях от другата страна. Дежурният лекар, който ме израждаше изведнъж хукна и ме заряза, защото жена, която му била платила започнала да ражда. Това ми го каза самият лекар в очите. И това, ако не е наглост. Пари ли? Няма да видят и стотинка от мен. Писнало ми е да слушам как се жалят родните ни лекари. Заплатите им били малки и не знам си още какво. Щом не им харесват да вървят на пазара, там със сигурност ще изкарват повече. На мнение съм, че добрите лекари и учители трябва да получават едни от най-високите заплати, защото най-важното за една нация е здравеопазването и образованието, но кой в тази държава получава възнаграждението, което заслужава. На лекарите и 5000 и 10000лв да им дадеш, те пак ще мрънкат и ще си искат пари. Щом има кой да ги дава, що да не искат.


  202uu   202uu   202uu Това го пиша от 100 години, ама няма кой да ме чуееееееее.
За нещастната майка... нямам думи, освен че не е трябвало да ходи да ражда на сила, а когато й дойде времето, но разбира се, далеч съм от мисълта, че грешката е нейна... и на мен да ми беше казал гинеколога - тръгвай и аз щях да тръгна... кво да правя?!?!
Дано има възмездие поне за оня кретен.

# 14
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Цитат на: Steisi
Но ние сме си виновни, че даваме подкуп на лекарите. Чувала съм, че всеки си прави устата за пари, но може и да не му дадеш. Надявам се, че повечето от нас работят и имат осигуровки в Здравната каса. Лекарите да си се оправят с нея. Ако не им харесва, да си сменят работата. Аз работих нкл.месеца като учителка, реших, че не е за мен и се преместих.
Така де! Никакви пари. Ще раждам пред март. Отсега сме си обещали, че няма да поощряваме алчността. Ако искат да ми обръщат внимание, ще стане каквото е по волята Божия. Може да попадна на свестни, ако ли не - те си слагат грях на душата.


Евалата! И аз така мисля, затова не дадох. Скоро ходих на една лекция за будещи маики (исках да си допълня знанията) и ми дадоха анкета, в която фигурираше бъпрос : Ще си платите ли?
Отговорих с НЕ! естествено.

Общи условия

Активация на акаунт