Проверка за оръжие на бременни?

  • 959
  • 13
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 849
Здравейте!
Днес, отивайки в съда, само ми провериха чантата и не минах през скенера за оръжие и метални предмети (или както и да се нарича). Това ми се случва за първи път, а вече съм бременна в седмия месец и често съм ходила там.
Искам да ви попитам, имате информация, дали са вредни за бебо тези устойства. Все си мисля, че ако са вредни, щяха да сложат надписи или лепенки, че не е препоръчително за бременни. Все пак до 4-5 месец не си личи много дали си бременна или не.

# 1
  • Мнения: 4 806
не мисля, че е вредно - би следвало да има надписи за предупреждение, ако има някаква опасност

# 2
  • Мнения: 8 917
не мисля, че е вредно - би следвало да има надписи за предупреждение, ако има някаква опасност
И аз съм на това мнение - едва ли щяха да проверяват и бременни. Успокой се Peace

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 849
И аз така си мисля и се поуспокоих.

Благодаря ви момичета!

# 4
  • Мнения: 5 475
През същия апарат се минава и по летищата ,а пътуват доста бременни жени!Така,че спокойно!  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 35 911
През същия апарат се минава и по летищата ,а пътуват доста бременни жени!Така,че спокойно!  Peace
Peace не се притеснявай.

# 6
  • Мнения: 120
Здравейте!
Днес, отивайки в съда, само ми провериха чантата и не минах през скенера за оръжие и метални предмети (или както и да се нарича). Това ми се случва за първи път, а вече съм бременна в седмия месец и често съм ходила там.
Искам да ви попитам, имате информация, дали са вредни за бебо тези устойства. Все си мисля, че ако са вредни, щяха да сложат надписи или лепенки, че не е препоръчително за бременни. Все пак до 4-5 месец не си личи много дали си бременна или не.
Между другото днес аз също ходих в съда и на пропуски ми поискаха чантата и л.к. за проверка, но на мен ми казаха да не минавам през машината, защото съм бременна. Учудих се, защото вчера също ходих, но минах през друг вход и си минах през скенера. Просто реших, че е съобразителност от страна на полицая. Не помислих дали вреди.

# 7
  • ГО
  • Мнения: 3 955
не мисля, че е вредно - би следвало да има надписи за предупреждение, ако има някаква опасност
И аз съм на това мнение - едва ли щяха да проверяват и бременни. Успокой се Peace
Не се тревожи. Hug

# 8
  • Мнения: 88
поради професията ми почти всеки ден съм в съда. Изрично питах док и той ме успокои, че няма проблеми със скенера за оръжие. Такива са и скенерите в банките - там се налага да влизаме, нали?

# 9
  • Мнения: 1 701
Представете си колко "бременни" жени щяха да обират банки и да пуцат по летищата, ако скенера за оръжие беше забранен...Wink

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 849
Представете си колко "бременни" жени щяха да обират банки и да пуцат по летищата, ако скенера за оръжие беше забранен...Wink

 Laughing Laughing Laughing е, това ме разсмя с глас Laughing Laughing Laughing

Явно онзи ден като пуснах темата, ме беше хванало яко шубето, защото съм минавала поне 30-40 пъти откакто съм бременна и за първи път ми казват да го заобиколя.
После като размислих малко ми стана ясно, че ако беше вредно при всички положения щеше да го пише някъде.

# 11
  • Мнения: 747
Имам съмнение, че тези скенери са на рентгенов принцип- затова на някои места са така добри да кажат на бременните да не минават. Тогава въпросът е същия, като за вредата от рентгенова снимка на зъб, да речем.

# 12
  • Мнения: 1 489
И аз мисля,че не са вредни.

# 13
Здравей!
И с мен беше така. Започнаха да ме карат да заобикалям скенера чак, когато коремът ми пролича..... Цяла зима си влизах през него. Не се притеснявай. До колкото знам не е вредно, но все пак си е облъчване..... На летището например и сега ще ме накарат да мина през детекторите, така че..... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт