Млечница и подсечено дупе

  • 1 461
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 968
На дъщеря ми скоро и се подсече дупето и горната гънка на крачетата...По принцип никога не се е подсичала и се изненадах. Днес, обаче погледнах в устата и и по езика има бели петънца.. Явно имаме млечница.. ooooh! Купих Дактарин орал гел, но ме интересува дали и дупето трябва да се маже с нещо противогъбично?
Освен това и се появиха пъпчици около устата. Аз си мислех, че е от прекаленото лигавене, но дали не е пък от млечницата? newsm78
По-късно днес следобед сме и при педиатърката, но все пак искам да питам и вас.
Ако може споделете опит

Последна редакция: пт, 09 юни 2006, 12:15 от nenepygka

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Когато моето дете беше на възръстта на твоето, тези пъпки по дупето се оказаха гъбички.Педиатърката изписа различно от Дактарин лекарство.Само мога да те успокоя, че минават за максимум 3 дни.

# 2
  • Мнения: 8 917
За подсеценото дупе преди да мажете с лекарство бих препоръчала балсам на д-р Тайс и правено кремче от аптеките Peace При нас свършиха чудеса, които Дридерма пропусна.

# 3
  • Мнения: 968
Точно и аз си помислих за гъбички..Обадих се на братовчедка ми, която са имали подобен проблем с малката и по описанието май съвпадат. Те са се мазали с Нистатин и Тридерм. Но лечението е продължило много време.
Биляна не помниш ли лекарството.
Ще видим какво ще каже педито по-късно

# 4
  • София
  • Мнения: 551
За мечницата- Дактарина ще я оправи.Противогъбичен препарат не бива да се изписва без лекар,нека педито види детето и ще каже дали изобщо става въпрос за гъбички.
Мазило за гъбички е Дактакорт.

# 5
И нашето дупе се беше изприщило преди месец.Изписахани Fucidin за мазане и се оправи буквално за 2 дена.

# 6
  • Мнения: 968
Уф незнам педито каза, че не било гъби, ами от памперса. Предписа Линола Фет, ама като го чета то по-скоро е за суха кожа...Незнам дали ще помогне  Sad

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
А нали дупето се подсичаше/абе не е точно подсичане/ в следствие на млечницата в устичката. Поне Иван веднъж беше така само дето обрива е характерен даже мисля, че в една тема или статия имаше снимки. Когато млечницата в устата премина от Дактарина и дупето му се оправи.

# 8
  • Мнения: 968
Да четох я тая статия , обаче снимките нещо не ми се отварят, сигурно не съществуват вече на същия линк..
Утре ще идва още една лекарка да видим тя какво ще се изкаже...

Общи условия

Активация на акаунт