Проходилка

  • 17 783
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Momicheta kajete mi dali prjabva da slagam bebko v prohodilka i ot koga ako "DA".Tuk njakoi maiki me savetvat che veche e vreme a drugi otalno ja othvarlja ta sam oburkana.Spodelete mola vi.Inache momaka e na pochti 7 meseza Simple Smile
Vesela podgotovka za praznizite Close-mas:

# 1
  • Мнения: 1 809
Ето тук : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8202&highlight=%EF%F … EE%E4%E8%EB%EA%E0
И тук : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7898&highlight=%EF%F … EE%E4%E8%EB%EA%E0

Аз лично не смятам да слагам детето си в такова "чудо" newsm10

# 2
  • Мнения: 277
И аз имам същата дилема. Повечето ортопеди отричат проходилките тъй като първо са опасни и ако го слагаш очите трябва да са ти на четири и второ децата не могат да си усетят крачетата и по трудно прохождат иш трето се получават изкривявания на крачета. Но тази тенденция явно е от скоро. Незнам преди като са ги слагали децата как са се научавали да ходят #Shocked . Аз лично съм проходила на 10 мес. след като са ме слагали от 7мес. в проходилка. Нямам никакви изкривявания и проблеми с костите.
По първият проблем с безопасността съм съгласна, че трябва да се ползват с особенно внимание от страна на родителите, особенно там където има прагове и стълби и др. опасни препятствия.
Аз лично мисля да го ползвам това устройство само в случайте когато друго забаление не помага и то за кратко време, но времето ще покаже. Thinking
Нека се изкажат мачетата с опит.

# 3
  • Мнения: 485
Може да го слагаш.
Моя е толкова подвижен и активен,че смятам да го слагам като стане на тая възраст.Не се притеснявам от изкривявания.
Ще видим само в каква проходилка.

# 4
  • Мнения: 272
Аз също  съм от майките, които слагат детето си в проходилка. Самата аз съм слагана на времето и краката ми са съвсем прави и не съм имала проблеми.
Проходилката е супер забавление за малкия. Тича из цялата къща и ме преследва по стаите. Не го оставям за дълго, за час най-много и после почивка на дивана и после пак и така. Има няколко бебета  около нас и всички с изключение на едно - посетило прословутия д-р. Драганов, ползват проходилка.
2 от тях вече проходиха. Simple Smile
Мислила съм си защо Chicco ще произвежда проходилки ако са толкова вредни и ще ги продава на цена 150лв? Кой ще ги купува?
То така отричат и кенгурото някои хора, бънджи гащите и захранването преди 6-тия месец...  Simple Smile
Всеки сам си преценява как да гледа детето си!!! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 6 029
НЕ!!! Не го слагай!

# 6
  • София
  • Мнения: 39 744
аз мойта буба за 1ви път я сложих в проходилката в края на 5тия й месец. Тя нещо мрънкаше, а аз имах работа в кухнята. Хем аз я наблюдавах, хем тя мен. След това честно да ви кажа вече не си спомням кога съм я слагала за повече - 7ми или 8ми месец. проходилката имаше кормило отгоре, с бутончета с музика. Не знам за нея колко е било збавно, защото тя се обялагаще на някое бутонче и се забрвяше. но определено за комщиите беше Wink

# 7
  • Мнения: 1 809
Цитат на: sunny_
Има няколко бебета  около нас и всички с изключение на едно - посетило прословутия д-р. Драганов, ползват проходилка.
 Simple Smile

А защо мислиш , че само "прословутия д-р Драганов" отрича проходилките, кошарите...  Rolling Eyes
Не съм чула до сега някой ортопед да не е против това удобно по-скоро за майките "пособие" Shocked

И какво като децата им на твойте познати (ползвали проходилка) са проходили по-рано от другото дете Rolling Eyes ...това мислиш , че е хубаво ли?Защото ортопедите са на друго мнение.Наистина някои деца прохождат по-бързо от други , но ако не са слагани в проходилка е О'К.Детето само знае кога е готово да проходи...и защо трябва едва ли не "насила " да избързваме с развитието му Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 7 821
Ами толкова съм против проходилките, че реших в тази тема да го декларирам  Wink  Grinning .
Не виждам какъв е смисъла им и с какво улесняват майките . Според мен няма нищо по-лесно и по-полезно от това да оставиш детето да се въргаля по пода - калява се, натрупва имунитет, правилно и когато му дойде времето се научава да се изправя и ходи и най-важното учи се да пада Sign Exclamation  Знае, че като не внимава боли.
Но всеки си преценява  Grinning .

# 9
  • Мнения: 272
Цитат на: zvetizvetkova
 А защо мислиш , че само "прословутия д-р Драганов" отрича проходилките, кошарите...  Rolling Eyes
Не съм чула до сега някой ортопед да не е против това удобно по-скоро за майките "пособие" Shocked [/b]
И какво като децата им на твойте познати (ползвали проходилка) са проходили по-рано от другото дете Rolling Eyes ...това мислиш , че е хубаво ли?



Значи още като пусках мнението си знаех, че някои от майките веднага ще скочат срещу мен защитавайки тезата "Против" .

На ортопедите това им е работата -да отричат проходилките защото научно погледнато са прави и нямат право да дават друг съвет на майките от тази гледна точка.
Но това не означава, че всяко дете сложено в проходилка ще стане кривокрако или нещо подобно. Слагайки детето в проходилка аз не го "насилвам" да ходи или да стои право! проходилката си има гащички и то си виси там като в кенгиро + това то не ходи право а се подпира на нея така че тежестта му се разпределя.  Както и да е. Казах че всяка майка сама преценява как да гледа детето си. Simple Smile

А иначе не съм го написала правилно. Детето което не е в проходилка е в 9-тия месец и няма как да проходи. Проходилите деца са на по 11 месеца. Не мисля, че е рано или пък късно за това.
Няма човек без зъби - рано или късно никнат, няма и дете не проходило - някои тръгват по-рано, други по-късно, но за всички е радост голяма!!!

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 277
Цитат на: zvetizvetkova
Цитат на: sunny_
Има няколко бебета  около нас и всички с изключение на едно - посетило прословутия д-р. Драганов, ползват проходилка.
 Simple Smile

А защо мислиш , че само "прословутия д-р Драганов" отрича проходилките, кошарите...  Rolling Eyes
Не съм чула до сега някой ортопед да не е против това удобно по-скоро за майките "пособие" Shocked

И какво като децата им на твойте познати (ползвали проходилка) са проходили по-рано от другото дете Rolling Eyes ...това мислиш , че е хубаво ли?Защото ортопедите са на друго мнение.Наистина някои деца прохождат по-бързо от други , но ако не са слагани в проходилка е О'К.Детето само знае кога е готово да проходи...и защо трябва едва ли не "насила " да избързваме с развитието му Rolling Eyes



Eeeeee edna maika da dade kompetenten otgovor.Zashto poveche hora ne misleha kato teb

# 11
  • Мнения: 17 407
Е ,аз пък познавам детски ортопед, който е За проходилките! Аз слагах дъщеря си след 6-ч месец. Сега е на 11 и вече не ползвам продилка, оставям я да играе на пода( не е проходила още).

# 12
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: jen
И аз имам същата дилема. Повечето ортопеди отричат проходилките тъй като първо са опасни и ако го слагаш очите трябва да са ти на четири

уф голям пробле и аз бих ти казала не го слагаи ама реалността е маи друга. понеже имам проходилка  един ден ре6их да я пробвам (по то4но преди 2 дни). малкатасе побърка от кеф, такива
 " слаломи " прави  хол - коридор -кухня 4е ми е жал да вадя от там,.
и моя педиатър каза НЕ и аз така си го бях намислила, ама малкиката разбойни4ка друго иска. сега мисля да я оставям по 10-тина минути  Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 39 744
Цитат на: Julie
Цитат на: zvetizvetkova
Цитат на: sunny_
Има няколко бебета  около нас и всички с изключение на едно - посетило прословутия д-р. Драганов, ползват проходилка.
 Simple Smile

А защо мислиш , че само "прословутия д-р Драганов" отрича проходилките, кошарите...  Rolling Eyes
Не съм чула до сега някой ортопед да не е против това удобно по-скоро за майките "пособие" Shocked

И какво като децата им на твойте познати (ползвали проходилка) са проходили по-рано от другото дете Rolling Eyes ...това мислиш , че е хубаво ли?Защото ортопедите са на друго мнение.Наистина някои деца прохождат по-бързо от други , но ако не са слагани в проходилка е О'К.Детето само знае кога е готово да проходи...и защо трябва едва ли не "насила " да избързваме с развитието му Rolling Eyes


Дияна е била с проходилка, но не непрекъснато. Когато бях в кухнята предпочитах да седи до мен (то детето имаше такова желание), а не да пролази целия път от хола до кухнята (защото не лазеше като нормално дете, а едва ли не плуваше Wink) След като се изправи на крачета ходеше с ръце по стената. Проходи на 1,3 г. Ходеше с детска количка за кукли само трябваше да я обръщам на завоите, но сама не искаше Wink

Стига ве Джули може би не всички майки са тъпи Wink

# 14
  • Мнения: 272
Цитат на: Julie
 
ама Цвети, що се мъчиш. Те мамите тук си мислят, че тва ортопедите нищо не разбират бе. Учили са найсе години е така, за да си измислят, че проходилката е вредна... ех....


Не съм твърдяла, че докторите нищо не разбират!!! Напротив!!!

Пък ако толкова е вредна проходилката мисля, че щеше да е забранена и отречена от всички /едва ли има майка която иска да си осакати детето/  И проходилки повече нямаше да се произвеждат!!!! Simple Smile и този спор нямаше да го има!!!!:)

Общи условия

Активация на акаунт