Операция на рефлукс

  • 3 515
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 836
Здравейте мили мами!За съжаление и аз трябва да се разпиша в тази тема! Sad
Много съм притеснена, днес направиха микционна снимка на сина ми и се установи, че има "ясно изразен рефлукс на двата бъбрека". Миналата година, ноември месец Преси направи остър пиелонефрит, приеха ни в Детска Университетската болница, в нефрологията. След лечение с антибиотици ни изписаха, уж вече беше здрав. Преди месец пак повтори пиелонефрита, пак пи антибиотици и днес му направиха микционната снимка. Според лекуващия го доктор Желязков, много рядко се среща рефлукс на тази възраст(по-характерно било за бебета и по-малки деца) и се налага операция! Препоръча ни д-р Момчилов в Пирогов.
Искам да ви помоля да споделите, ако сте преживели това, как мина опрецията, имало ли е усложнения, има ли по-големи деца оперирани (Преси е на 9 години)! Голям ли е риска при тази операция!Как се чувстват дечицата в момента, въобще, за всичко,  което ми споделите, ще съм много благодарна!!!!! Praynig Praynig Praynig
Благодаря ви!!!

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Разгледай форума, има една тема за проблеми като вашите, там са писали няколко мами.
Кликни тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=85824.0

Сигурно си изплашена и разтревожена, но нещата ще се оправят!
Това е нещо, което се лекува и после всичко ще бъде наред!
Пожелавам ти много сили и кураж да се справиш, истината е, че болниците са неприятно място, но всичко ще мине и ще замине!

# 2
  • Мнения: 60
Здравейте мили мами!За съжаление и аз трябва да се разпиша в тази тема! Sad
Много съм притеснена, днес направиха микционна снимка на сина ми и се установи, че има "ясно изразен рефлукс на двата бъбрека". Миналата година, ноември месец Преси направи остър пиелонефрит, приеха ни в Детска Университетската болница, в нефрологията. След лечение с антибиотици ни изписаха, уж вече беше здрав. Преди месец пак повтори пиелонефрита, пак пи антибиотици и днес му направиха микционната снимка. Според лекуващия го доктор Желязков, много рядко се среща рефлукс на тази възраст(по-характерно било за бебета и по-малки деца) и се налага операция! Препоръча ни д-р Момчилов в Пирогов.
Искам да ви помоля да споделите, ако сте преживели това, как мина опрецията, имало ли е усложнения, има ли по-големи деца оперирани (Преси е на 9 години)! Голям ли е риска при тази операция!Как се чувстват дечицата в момента, въобще, за всичко,  което ми споделите, ще съм много благодарна!!!!! Praynig Praynig Praynig
Благодаря ви!!!

Кураж, мила!!!
Д-р Момчилов е много добър специялист и човек! Не е приятно това, което ви предстои, но щом се налага, заради здравето на детенцето, ще трябва да стискаш зъби.. Всичко ще мине и ще се приберете здравички! Разбира се, че има и по-големи дечица.. 
 Не се отчайвай! Вярвай в доктора, който ще ви поеме, питай го за всичко което те притеснява и той ще ти обясни за състоянието на детецето ти и съм сигурна че ще те успокои. Успех ви желая и здраве!!!

# 3
  • Мнения: 226
Сина ми го оперираха на 16 години само че  с малко по друга диагноза-ХИДРОНЕФРОЗА.И не в пирогов а в правителствена.Всичко мина наред с много притиснения.Пожелавам ви много много успех. Hug

# 4
  • Мнения: 9
Здравей,
Незнам дали ще съм ти полезна, но ако имаш въпроси може да ме питаш още.
Ние минахме по този път миналата година. Нашата диагноза е двустранен рефлукс, но след микционната снимка и направиха и венозна урография в Пирогов. Това пак е някакъв вид цветна снимка с контраст, но с упойка и контраста го вкарват с абокат венозно.
След ходене по мъките, защото лежахме и в Пирогов, защото ни казаха , че само там правят такива операции накрая я оперираха в Лозенец  и сме много доволни. Ако ти кажа, че няма нищо страшно ще те излъжа. Просто трябва да се настроиш, че трябва да мине и всичко ще е наред. Ние продължаваме да ходим на прегледи, защото е под наблюдение две години след операцията и пие лекарства всеки ден от чужбина, които са профилактика до втората година.
Много общо може би ти отговарям, но не се притеснявай и ме питай ако имаш желание.
Моето мнение е направете консултация и с Лозенец , няма да съжаляваш .
Успех

# 5
  • Мнения: 836
Благодаря ви много за съветите и подкрепата момичета!!!  bouquet Hug
Сега Преси пие хапчета и се надяваме, че може да се размине операцията!  Praynig Praynig Praynig
На контролен преглед сме към края на юли месец, дано има подобрение!А докторите са едни лаконични в обясненията...  Tired

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Каталина, Фуролин ли пие детето?
И другото, което се чудя, понеже и Калина е с рефлукс и е оперирана, но от стеноза на уретрата - имаш ли представа какво точно представлява операцията на рефлукса? Понеже продължаваме с бактериите и след операцията, доц. Кюркчиева ни каза, че може рефлуксът, ако е вроден да се е разраснал, което може да доведе до операция, та затова се интересувам от подробностите - тежка ли е операцията и при вас коя степен беше рефлуксът?

# 7
  • Мнения: 9
Здравей,
До сега пиехме инфектотримет, е сега сме на немския вариант на nitrofurantion. Трябва да видя в документите, но не знам каква степен на рефлукс . Двустранен е и е вроден. Но докато ни поставят дигноза беше някакъв ад. Вие сте поне с една стъпка напред, защото сте в софия и всички специалисти са там. След осмия месец почна да вдига температура 39 градуса, без никакви други симптоми. Джипито я лекува с антибиотици за вирус , настинка - докато е на антибиотик всичко е добре и след две седмици пак наново, но никой не ни предложи да й се изследва урината. След като пуснахме изследвания излезе че има бактерий. Почнахме тях да ги лекуваме, но докато сме на антибиотик всичко е о,к , но след катого спрем всичко почва отначало. Гледаха я на видеозон три пъти и бяха категорични че няма нищо и никакви вродени аномалии.
Докато дирекно ги попитах да ми кажат къде мога да отида , дори и да си платя но да ме насочат . В софия дойдох само с един номер на GSM на Анадолийска. Намерихме я и тя я гледа на видеозон и й направи микционна снимка, но заминаваше за чужбина и ни даде направление за Пирогов. Забравих да уточня , че от Габрово тръгнахме с изследвания на урината, които показваха , че има бактерия, а в София Анадолийска и взе направо от мехура като й прави микционната снимка урина и излезе стерилна. Отидохме в Пирогов на преглед и там ни казаха, че трябва да постъпим веднага, защото  друг изход освен операция няма и такива операции се правят само там. Направиха и венозна урография и потвърдиха диагнозата двустранен везико-уретерен рефлукс. Бактериите се появяват затова, защото има възпаление т.е. огнище , а то е вследствие рефлукса, а именно при всяко пишкане - част от урината се връща и се задържа в легенчета под бъбреците, ако не се отстрани последствията са за сметка на бъбреците. Надявам се, че не съм досадна и много подробна , но ти обяснявам така както аз съм го разбрала. Та операцията за рефлукс е един вид пластика. Корегират уретерите и премахват проблема, т.е. това задържане.
От Пирогов съм разочарована тотално, ако имаш желание ще ти обясня по -подробно. Бяха насрочили операция и доц. Кюркчиева щеще да я оперира, но през нощта преди операцията вдигна температура и се оказа, че е с болнична инфекция. Благодаря на господ, че стана така. Оказа се че не само в Пирогов се правят такива операции и я оперираха в Лозенец.
Вас кой ви оперира
Сега трябва да отивам да си взема малката госпожица от ясла, но ще се постарая утре ако искаш да ти обясна за Пирогов и за Лозенец, но понеже съм новак и още се уча къде кое се пише така , че не ми забелязвайте.
чао и дано съм била полезна с поне малко информация

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Каталина, много благодаря за изчерпателния отговор. Калина я оперира доц. Кюркчиева, но побърза да й спре Фуролина /това е гръцкият вариант на това, което вие пиете/ и тя веднага направи бактерии, сега е на антибиотик и после пак го почваме /Фуролина/. Кюркчиева я прегледа и каза, че всичко след операцията е наред и че може да има проблем с рефлукса - да отидем при детските нефролози /Анадолийска, Лилова/, но аз и към тях съм много скептична и единственият, при когото не сме ходили е Минков от Правителствена болница - него ли имаш предвид, като пишеш Лозенец?
И аз съм разочарована от всякъде - и от Пирогов и от детските нефролози - всеки гледа или да си прави експерименти с детето или да те прехвърли на някой друг и непрекъснато тръгваме от там, където сме били първоначално и всичко си остава за сметка на детето ми, за което ме боли най-много.
Ако имаш време, пиши за Лозенец какви са ти впечатленията и изобщо каквото се сетиш! Благодаря ти предварително!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт