Алергия към меда?!?

  • 10 059
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 252
Здравейте! Моята сестра има алергия към меда и ме е страх да не би и малката да има - питах педито възможно ли е а тя ми каза - да възможно е, пробвай. Как да пробвам честно казано много ме е страх - доколкото знам от майка ми сестра ми е била много зле - стояли са 40 дни в болницата на системи и какво ли не! Дайте съвет какво да првая! а лошото е че в понеделник тръгваме на ясла (аз и от там се сетих за меда) а там им давата филия с мед и масло за закуска. Мога да ги предупредя да не и дават, ама дали няма да забравят! Дайте съвет кажете каво да направя дали да я пробвам въпреки че много ме е страх

# 1
  • Мнения: 1 883
Предупреди сестрите - предполагам , че няма да забравят  Peace

# 2
  • Мнения: 46 438
В нашето семейство няма алергия към меда, но аз не бързам да давам, като стане на 3 г. ще дам, ти защо бързаш?

# 3
  • София
  • Мнения: 974
Малко off по темата.....Майка ми е с алергия към меда, а баща ми към охапване от пчела....от семейство на потомствени пчелари съм  Shocked
Въпреки това всяка година има медобер...и някой трябва да я свърши работата Joy


За алергията към меда е хубаво да се поинтересуваш каква е точно алергията на сестра ти....дали към билка или нещо друго в пчелният продукт.
При майка ми е към билка и още от миризмата на меда има леки реакции и така разбира че в храната има мед.
За яслите незнам дали ще се съгласят, но можеш да ги помолиш за всеки случай докато ти станат изследванията за алергия на детето(препоръчвам да направите) да му дават глюкоза на филийка. Изглежда като мед и така детето няма да се чувства различно от другите, а и лелките все пак могат да различат мед от глюкоза.
Изследванията ти ги препоръчвам само за успокоение...при нас нито аз, нито брат ми, нито малката ми дъщеря имаме алергия към пчелни продукти....а повярвай ми яла съм в огромни количества
Успех  bouquet

Последна редакция: пт, 09 юни 2006, 14:44 от Anim

# 4
и аз имам алергия към мед, т.е към някоя от билките.
детето ми няма такава алергия, както и никой друг от семейството ми. не се притеснявай профилктично. дай на детето малко мед - половин лъжичка. ако има реакция, тя започва до 15-20 мин. от толкова малко едва ли може да му стане нещо по-особенно от сърбеж и кихане. ако това стане, бъди подготвена с антихистамини и ще спреш навреме реакцията. Peace

# 5
  • Мнения: 7 106
Аз пък ти препоръчвам да не си правиш експерименти с даване на мед, защото няма нужда просто изобщо да му даваш мед на тази възраст, и то само за да разбереш дали ще прояви реакция. Спокойно можеш да изчакаш още поне година и тогава да се пробвате  Peace.
На лелките в яслата казваш, че детето има забрана от лекаря да му се дава мед и толкоз! Ще проверяваш в кои дни дават мед за закуска и ще я водиш закусила от вкъщи или ще и носиш закуска в пликче.

Не е точно по темата, обаче съвсем до скоро опявах на моята приятелка да не дава на сина си (1г. и 5м.) ягоди, защото са силен алерген и доста даже и възрастни хора се оприщват след консумацията им, но тя си правеше оглушки и казваше, че нищо му няма. И понеже му нямало нищо от 2-3 ягодки, тя решила да го нахрани с цяла чиния. Същата нощ детето е прието в бърза помощ с алергичен шок, затруднено дишане и пламтящо червени бузи. Е за какво и трябваше да го храни с тези ягоди, така и не ми стана ясно. Нахрани го.....

# 6
  • София
  • Мнения: 39 722
Водят мед-а за алергизиращ продукт, затова не се препоръчва на малки деца. Идеята за "пробвай" нещо не ми допада. Ако детето има алергия и решиш да "пробваш" вътрешно... може и до б-ца да се стигне. По-безобидна "проба" е да намазеш малко мед на меката част на ръката, да речем на вътрешната свивка на лакътя.
А не педито кажи, че експерименти с детето не искаш да си правиш. И да ти предложи по адекватен метод за определяне за наличие на алергия.

Ако предупредиш в яслата, че детето може да има евентуална алергия към мед по наследство, мисля, че ще се съобразят. Поне аз ако бях служител в ясла след подобно заявление бих си вързала гащите, и не бих давала мед.

# 7
  • Мнения: 1 942
Водят мед-а за алергизиращ продукт, затова не се препоръчва на малки деца. Идеята за "пробвай" нещо не ми допада. Ако детето има алергия и решиш да "пробваш" вътрешно... може и до б-ца да се стигне. По-безобидна "проба" е да намазеш малко мед на меката част на ръката, да речем на вътрешната свивка на лакътя.
А не педито кажи, че експерименти с детето не искаш да си правиш. И да ти предложи по адекватен метод за определяне за наличие на алергия.


И аз така бих пробвала първо. Но от друга страна ти трябва по-ясно доказателство. Аз си мисля - то детска му работа, те може да му дадат филийка с мед, но то да изяде на другарчето или да оближе чинийката. Дени е вече 8 месеца на градина, но досега не са давали филийка с мед. Дали дават въобще? Някоя мама с повече стаж в градини и ясли да каже.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 722
Аз лично до сега на седмичната им програма не съм виждала "филия с мед и масло". Но пък Дияна казва, че много обичала и в къщи съм и правила... което ме навежда на мисълта, че може и да са им давали в градината.

# 9
  • гр. София
  • Мнения: 18
Аз преди година реших да захранвам детето с мед. Слагах и във вечерното мляко вместо захар - около кафена лъжичка на 200 мл. На третия ден се пообрина. Педиатърката даде Фенистил за алергия и след два-три дена мина. В нашето семейство няма алергични към мед.

Наесен Цвети тръгна на ясла. Там предупредих, че детето има алергия към меда.  Все пак следях менюто, което окачваха. Но те си бяха записали и когато имаше филийка с мед, на нея и слагаха чубричка върху масълцето. Когато имаше меденка, и измисляха нещо друго за закуска.

Сега като стане на три годинки, мисля пак да я пробвам. Все пак меда е много полезен, а и не съм привърженик на захарта.

А ягоди все още ме е страх да давам. Догодина, може би.

Общи условия

Активация на акаунт