Какво прави детето на една годинка?Знам че всичко е индивидуално,но все пак...

  • 2 238
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 392
Здравейте мами!
Не мога да намеря информация по този въпрос. EmbarassedГледах в сайта на "биберон"-а,но там има само за развитието на бебето по месеци до навършване на една година  Embarassed
А какво правят (правеха ) децата ви на тази възраст? И какви думички казват (казваха)?

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 366
Децата след годинката се променят като поведение доста бурно. Моят син проходи преди годинката - не беше навършил още 11 месеца и на 1-вия рожден ден ходеше доста стабилно. Казваше само мама, тати, баба и дядо ... Някъде към 1.5 години и след това забелязвам, че доста му се обогати речника, а в последно време започна да изговаря думите много по-ясно, но той вече е на 2 год. и 3 мес.
Питай по-конкретни неща и мога да разкажа как беше при нас.

# 2
  • Мнения: 4 392
Ето тук пише,напр. ,какво прави от 9 до 12 месеца.

http://www.biberonbg.com/info/ot_devet_do_dvanaiset_meseca.htm

Но за след тази възраст-нищо Rolling Eyes

Симона ходи вече стабилно,казва мама,тате(нещо като тада hahaha),баба,дядо(дядя)мими(на биберона) Joy ,казва как лае кучето ,какво прави патенцето, котенцето,кравата ,какви звуци издава колата,как кашля тате Joy и прочие неща.Някои работи преди ги казваше,но напоследък ги е забравила Laughing,но пък прави нови.Всеки ден ме учудва.Един ден ,както я разхождах,видя на един балкон,някакъв човек да пуши и започна да се прави ,че кашля hahaha hahaha
А когато сутрин иска нещо,а аз съм заспала,започва да ми скубе  косата,слиза от спалнята ,обикаля и ми нарежда чехлите до главата.Ако иска вода,носи си шишенцето,пак ми скубе косата Twisted Evil ,за да и го отворя,да пие...Доста неща разбира,но малко думи казва.
Разкажете ,как е при вас . Laughing

Последна редакция: пт, 09 юни 2006, 14:22 от Amarena

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Силия върви стабилно. Кляка и става, стои клекнала продължително.
Качва се и слиза от спалнята и дивана.
Казва мама, тати, татееее, баба.
Знае как прави кучето, патетата, котето, магаренцето. Знае къде има шамарче  Mr. Green- тупка се по бузката. Дава целувки с ръчичка и целува по устата. Милва и прегръща.
Ох, не се сещам повече. Определено, ако питаш за нещо по- точно, ще се сетя.

# 4
  • Мнения: 4 392
Силия върви стабилно. Кляка и става, стои клекнала продължително.
Качва се и слиза от спалнята и дивана.
Казва мама, тати, татееее, баба.
Знае как прави кучето, патетата, котето, магаренцето. Знае къде има шамарче  Mr. Green- тупка се по бузката. Дава целувки с ръчичка и целува по устата. Милва и прегръща.
Ох, не се сещам повече. Определено, ако питаш за нещо по- точно, ще се сетя.

Да,да,точно това питам Peace
Забравих -и Симона много обича да имитира магаренцето. LaughingНо не може да се качва още на спалнята. Laughing И много обича да танцуваме заедно. Grinning И тя раздава целувки наляво-надясно,казва бръм-бръм с пръст на устата,прави като индианците(това не знам как да го опиша) Grinning Има и други работи,но пишете,пишете,че и аз да се сетя...

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Мда, танцува, но с баща си. Иначе баба ми я е научила да играе хоро- тропа с крака, върти дупе и мята една бяла кърпа. Направо падам  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 4 392
Аз и нареждам разни предмети в редичка на пода- шишенце,топка,книжка,щипка за пране,телефон,балон,дистанционно и я карам да ми носи нещо определено.Тези неща вече ги познава,но понякога се заиграва с нещото и не иска да ми го даде,а бяга и се смее Joy

# 7
  • Мнения: 4 806
моята, изглежда, че малко по-бавно се развива...не, не го казвам сериозно, но на една годинка - още не ходеше, думички не казваше.
По принцип не насилвам нещата - когато му е времето, тогава ще ходи (вече ходи), ще говори (засгеа имаме около 15 думички)... и т.н.

# 8
  • София
  • Мнения: 35 911
На 1 годинка, моето дете беше научило наизуст приказката за Косето босето. Винаги се приспивахме с нея. Четях я при всяко заспиване  по десетки пъти. Един ден започна да повтаря с мен, но на бебешки език, бях изумена. ooooh! До тогава използваше само 2-3 думи в изречение.
Започнах да чета приказки още преди да проговори. Един от първите смислени изрази, които използваше беше: 'Айде пак"

# 9
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 366
Е на децата всичко им е игра .... hahaha и искат всички да им обръщат внимание. Моето момче на тази възраст започна да се заиграва с играчките - до тогава все ги буташе и нищо не му беше интересно. Има си едно камионче, на което може да се вози, бутайки го с крачета  и горе-долу на тази възраст - 1 год и нещо се научи да препуска с него из всички стаи ... Joy

Иначе не можеше да задържи внимание дълго време върху нещо и определено не искаше да му чета книжки - предпочиташе да ги къса ... ooooh!

# 10
  • Мнения: 4 392
На 1 годинка, моето дете беше научило наизуст приказката за Косето босето. Винаги се приспивахме с нея. Четях я при всяко заспиване  по десетки пъти. Един ден започна да повтаря с мен, но на бебешки език, бях изумена. ooooh! До тогава използваше само 2-3 думи в изречение.
Започнах да чета приказки още преди да проговори. Един от първите смислени изрази, които използваше беше: 'Айде пак"

Ей-това няма как да стане при нас.Или трябва аз да я знам наизуст... Wink Като ме види с книга в ръцете,не мирясва,докато не я вземе,макар че и на нея съм дала книжка Shocked Иска моята и толкоз Crossing Arms

моята, изглежда, че малко по-бавно се развива...не, не го казвам сериозно, но на една годинка - още не ходеше, думички не казваше.
По принцип не насилвам нещата - когато му е времето, тогава ще ходи (вече ходи), ще говори (засгеа имаме около 15 думички)... и т.н.
Моята пък е още само с два зъба...

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
На 1 годинка, моето дете беше научило наизуст приказката за Косето босето. Винаги се приспивахме с нея. Четях я при всяко заспиване  по десетки пъти. Един ден започна да повтаря с мен, но на бебешки език, бях изумена. ooooh! До тогава използваше само 2-3 думи в изречение.
Започнах да чета приказки още преди да проговори. Един от първите смислени изрази, които използваше беше: 'Айде пак"

Извини ме, но не ти вярвам  Peace На 1г. е абсурд да знае приказка наизуст. Ако под "един ден" имаш предвид около година и половина- две- съгласна съм  Grinning Иначе, да- и аз чета приказки, по- скоро ги разказвам. Но и през ум не ми е минавало Силия да ми разкаже такава  Peace

# 12
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 366
На 1 годинка, моето дете беше научило наизуст приказката за Косето босето. Винаги се приспивахме с нея. Четях я при всяко заспиване  по десетки пъти. Един ден започна да повтаря с мен, но на бебешки език, бях изумена. ooooh! До тогава използваше само 2-3 думи в изречение.
Започнах да чета приказки още преди да проговори. Един от първите смислени изрази, които използваше беше: 'Айде пак"

Извини ме, но не ти вярвам  Peace На 1г. е абсурд да знае приказка наизуст. Ако под "един ден" имаш предвид около година и половина- две- съгласна съм  Grinning Иначе, да- и аз чета приказки, по- скоро ги разказвам. Но и през ум не ми е минавало Силия да ми разкаже такава  Peace

 Peace и аз не вярвам.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 298
На 1 годинка, моето дете беше научило наизуст приказката за Косето босето...

...Започнах да чета приказки още преди да проговори...

Ти ме разсмя искрено ...
Аз на моята чета приказки от 3-ти месец, но ще направя извода, че е научила някоя от тях наизуст, като тя успее да ми я разкаже, за което обаче първо трябва да започне да говори с доста по-богат речник от този, който имат децата на 1 година...

# 14
  • София
  • Мнения: 2 298
...Но не може да се качва още на спалнята. Laughing ...
Сетих се за оня виц, в който човека полетял със самолет след като изкарал курсовете за летене до средата ... и не знаел как да приземи самолета.

Та по този повод моята майка съвсем съзнателно научи детето как да слиза от спалнята (и от дивана), преди то само да се сети за качването ...

Общи условия

Активация на акаунт