Плочки или плот м/у долния и горния ред шкафчета в кухня?

  • 6 895
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 474
Здравейте,
Тъй като от различни фирми за кухни ме убеждават в различни тези, вие какво ще ме посъветвате да избера.
Специалист от едната фирма ми обясни, че абсолютно препоръчват поставянето на плочки, тъй като плота предполагал образуване на мухъл и гъби заради пара и влага при готвене. Не било възможно да се постигне такава добра изолация, че след 3-4 години да не мухляса.
В другата фирма пък така разпалено ми обясниха, че поставянето на плочки на днешно време е глупост, че те се чистят по -трудно заради фугите и т.н. Според тях няма причини да не се иска плот и това за мухъла било пълна глупост.
Е, какво да избера сега вече не знам!  newsm78
Имате ли някакви лични наблюдения?
Благодаря предварително и лека вечер!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 653
Имаше такава тема. Потърси с търсачката.

# 2
  • София
  • Мнения: 337
аз съм за плот. първо изглежда по-естетично: при мен е един и същ материал върху долните шкафове и на стената до горните. чисти се много лесно. има една единствена фуга, там където се срещат двете плоскости и тя е пълна със силикон. Кухнята ми е на 8 години.

# 3
  • Мнения: 565
И нас ни посъветваха да сложим плочки  Naughty Казаха, че плота се измята след изв. време. А и сега са много по-актуални малките плочки. За фугите има различни цветове фугин, така че ако е по-тъмен не е необходимо да триеш до безкрайност.

# 4
  • Мнения: 1 172
Имахмe плот - голямо развъждане на хлебарки и други подобни гадинки ставаше зад него, особено както и стените бяха по-криви и той не прилягаше съвсем плътно навсякъде.
Сега сме с плочки.
Има хубави плочки на пазара и можеш да си го направиш много красиво. Друг е въпросът, че е по-голямо главоболие - търсиш плочки, търсиш майстор да ти ги налепи, пък обикновено става въпрос за не повече от 4-5 кв.м и никой не иска да се хваща. Колкото до фугите - има как да се "запечатат" и да се поддържат лесно. Ако се спреш на този вариант, питай майстора ви - той ще ти обясни.

# 5
  • Мнения: 5 475
  newsm78 Зависи много от вида на кухнята!
 Обикновенно модерния дизайн е съчетан с плот. Peace
 Но и плочките ще си останат винаги практични!  Peace

# 6
  • Мнения: 101
Както и другите са ти казали по-модерно е с плот , а за практичността  и хлебарките не мисля че има значение - плота се закрепя за стената .

# 7
  • Мнения: 2 161
Аз мисля,че и двата варианта са удачни.Скоро правихме нова кухня и първоначално се бях спряла на тези много  мъничките плочки за стена.В последният момент,обаче,реших на стената на сложим гранит,тъй като и плотът в кухнята беше от гранит.

# 8
  • Мнения: 769
Ние имахме 3 реда плочки преди да си направим кухнята>Махнахме ги, защото не пасваха. Направихме я с плот - работния плот и плота между двете нива шкафчета са един и същ цвят. Нямам нищо против плочките.

# 9
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Плочки, цената не е по-различна, а има доста интересни модели, можеш да комбинираш и да се развихриш, пък плота е някаква имитация, мое мнение. Фугите няма да се замърсяват така както в една баня, а и може почти без фуги или обратното с големи фуги в подобен цвят и тн и тн

# 10
  • Мнения: 3 760
Аз съм за плочките!

# 11
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Аз съм за плочки, така и направихме преди 20 дена, кагото довършихме кухнята. Много са сладурски мъничките плочки, купихме и декоративни с разни чинийки и тенджерки и кафемелачки и станаха много симпатични наредени. Освен това зад тях няма начин дасе набутат никакви бубички от типа на хлебарки. Цветово ни паснаха много добре, просто защото се оказаха като цвета на работния плот, получи се много добре.

# 12
  • Мнения: 6 607
категорично ПЛОТ Peace

# 13
  • Мнения: 299
Уф, много трудно се чистят фугите на плочките, а и самите плочки зад печката и мивката.  Моята чешма пръска и фугите зад мивката вече не са бели, а сиво-кафяви.
Аз съм категорично за плот, който да се почиства по-лесно.

Общи условия

Активация на акаунт