РЕФЛУКС

  • 1 516
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 034
Имали ли сте проблеми с ГЕР/гастро..... рефлукс/? Бебето ми е почти на 5 месеца, а още след хранене връща мляко /при пюретата с по-гъста консистенция няма такъв проблем/. Лекарката ни казва, че след като наддава добре няма проблеми, но аз се притеснявам! До сега наддаваше по над 1 кг. на месец, но последния път беше качил 550 гр. Това било минимума и трябвало да го дохранвам с адаптирано мляко. Обаче се оказа, че и трите вида които пробвахме не иска да ги близне/нито с шише, нито с лъжица, нито нощем, когато е сънен/. Как да го тъпча с още мляко, като го връща?Да се консултирам ли с друг лекар? Ще го израсте ли този ГЕР? Връщаното е по-малко от 1 с.л., само 2-3 пъти досега беше около 2-3 с.л./някъде около втория месец/.

# 1
  • Мнения: 7 831
Спокойно, ще го израсте детето, а и е притеснително, ако повръща много и на фонтан. Постепенно с въвеждането на твърди храни нещата ще отшумят. И двамата ми сина имаха такъв физиологичен ГЕР, но с времето мина.
Виж за кърменето и адаптираното мляко те съветвам да попиташ в другия форум.
Успех и споко  Grinning .

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Цитат на: mari0511
Имали ли сте проблеми с ГЕР/гастро..... рефлукс/? Бебето ми е почти на 5 месеца, а още след хранене връща мляко /при пюретата с по-гъста консистенция няма такъв проблем/. Лекарката ни казва, че след като наддава добре няма проблеми, но аз се притеснявам! До сега наддаваше по над 1 кг. на месец, но последния път беше качил 550 гр. Това било минимума и трябвало да го дохранвам с адаптирано мляко. Обаче се оказа, че и трите вида които пробвахме не иска да ги близне/нито с шише, нито с лъжица, нито нощем, когато е сънен/. Как да го тъпча с още мляко, като го връща?Да се консултирам ли с друг лекар? Ще го израсте ли този ГЕР? Връщаното е по-малко от 1 с.л., само 2-3 пъти досега беше около 2-3 с.л./някъде около втория месец/.

Ако искаш пиши ЛС на Taneto, те имаха такъв проблем, тя знае доста по въпроса  Wink

# 3
  • Мнения: 8 769
Цитат на: mari0511
Имали ли сте проблеми с ГЕР/гастро..... рефлукс/?

Да. Само че това го установи гастроентеролог-педиатър. Коя лекарка ви наблюдава-GP или специалист? Ако е само GP-отидете при специалист. Дават се наставления как да лежи детето, какво мляко да пие, каква каша да яде (например СИНЛАК на Нестле, защото тя е специално разработена за ГЕР). Също така ще ви дадат наставления за захранването, ще му гледат изпражненията-абе ако е лекар на място, ще изключи всичко останало, за да лекува само ГЕР.
При дъщеря ми отшумя на около осем-деветмесечна възраст...постепенно....но следвайки стриктно съветите на детския гастроентеролог.

# 4
Наддал е съвсем нормално -щом е на  долната граница,това не означава,че малко се храни - тогава щеше да бъде под долната граница!... Не насилвай детето и ще видиш,че всичко ще е наред! А колкото до повръщането - и моят син повръща още /ГЕР/ и е на 5.5 мес. Нормално минава някъде към 6-7мес. или,когато се започне хранене изцяло с гъста храна.

# 5
  • Мнения: 1 034
Личната лекарка каза, че връщането се дължи на рефлукс. Каза, че притеснителното е, ако е над две супени лъжици и детето не наддава. Аз се бях поуспокоила, защото миналия месец почти не връщаше, но пък се оказа, че малко е наддал/както вече писах/. Сигурно не му е стигала кърмата. Нощем, когато се храним, не повръща, а само през деня при движение.
При вас как беше наддаването на килограми? Ици на 4,5 м. беше 7,700 кг.

# 6
  • Мнения: 6 029
според мен нормално е наддало детето.

# 7
# 8
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Anonymous
 Нормално минава някъде към 6-7мес. или,когато се започне хранене изцяло с гъста храна.

и когато се изправи......т.е. когато започне повече да седи, а след това и да върви...

# 9
  • Мнения: 17 401
Щерката връщаше до към 9 месеца, не съм се консултирала с гастроентеролог, защото наддаваше добре. Освен това, мисля че 550 г не налага дохранване, а и 7700 на 4,5 м множко ми се виждат. Мойта беше толкова на 7 месеца!

# 10
Цитат на: Туфи

и когато се изправи......т.е. когато започне повече да седи, а след това и да върви...
Да,защото по принцип горният отвор на стомаха/т. нар. кардия/ при всички кърмачета е широк /нещо като отворена бутилка/ и когато са в хоризонтално положение лесно се връща храната. При някои това е по-силно изразено.

# 11
Цитат на: mari0511

При вас как беше наддаването на килограми? Ици на 4,5 м. беше 7,700 кг.
Първите три месеца наддаде по 1.2кг.,четвъртия - 1кг.,а петия 650гр. Нормално до третия месец наддават по около 1кг.,а следващите три по 500-600гр/на ден по 20г./ В момента е на 5.5 мес. и тежи 8 кг.! Твоето дете "върви" много добре,защо се притесняваш!

# 12
А колкото до лекарството,което изписват при ГЕР - Препулсид/Координакс вече не го произвеждат/,който  го няма в България или Мотилиум. Но те се изписват,когато се появи рефлуксът и ако количеството върнато мляко е по-голямо и детето не наддава. Твоето дете вече е голямо и няма нужда от медикаментозно лечение. Синът ми ги взимаше,защото много повръщаше,беше лаком и гълташе много въздух,преяждаше - имах много кърма и въобще: по цял ден се мокреше и ревеше!Сега вече връща рядко и вече "му се вижда края на проблема"!

# 13
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Anonymous
А колкото до лекарството,което изписват при ГЕР - Препулсид/Координакс вече не го произвеждат/,който  го няма в България или Мотилиум.

На нас ни изписаха Координакс, и смея да твърдя, че полза от него нямаше никаква.

Общи условия

Активация на акаунт