Ентероколит

  • 3 842
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 580
Здравейте.
Обръщам се към вас с молба за помощ.
От три дена Митка е с висока температура /за три дена не е паднала под 38 С, а вчера вечерта беше 40.5 !!!/, жестоко разстройство и повръщане.
При прегледа доктора каза Ентероколит и му предписа Смекта, Ентерол, лечебна хумана.Хубаво, обаче вчера вдигна високата температура, започна да повръща а разстройството стана премесено с кървави жилки /пък и консистенцията е една слузеста... сори за образното описание/.детето от три дена е на 1 банан, само лежи в леглото и даже не може да заспи от болки в корема./За тези болки доктора предписа Еспумизан./
Днес пак го водих до доктора.Пусна ни изследвания на акото.
Обаче дребоса продължава да реве от болки.Каже те ми, моля, дали сте се сблъсквали с това и как мога да му облекча болките, че вече става нетърпимо положението.

# 1
  • Мнения: 3 914
здравей
моето дете е със хроничен ентероколит
от както е родена има колики-4 год.
вярно при вас сега е остър ,но тази температура говори и за бактерия,която изисква антибиотик .Провери със изследване на ако,кръв и урина .За болките давам Саб симплекс състава е същия като на Еспумизана но е по приятно на децата а и ми се стори че и помага повече

# 2
  • Мнения: 580
Мерси за бързия отговор
Първо да ти кажа, че не ти завиждам с тия колики - 4 години!!!!Ужас.Дано скоро се справи с проблема твоето детенце
А иначе вече съм пуснала ако за изследване, но ще стане след 5 дена.До тогава акъла не ми побира какво да правя.
Преди малко звъннах да доктора и ми каза за болките да давам Дуспаталин.Дали от хапчето или просто е преминала острата фаза, незнам, но детето малко живна.Даже сега яде  Simple Smile
Направо ме побърка тоя ентероколит... Close... и то най-вече, че няма как да му помогна за болките.А е ужасно да гледаш как ти се мъчи детето

# 3
  • Мнения: 1 113
Иве, освен това, което ти е предписал лекарят, може да даваш и чай против колики. Лилия по пронцип има здрав стомах (чук-чук), но когато хване такъв вирус с разстройство и болки в корема, съм й правила чай  "Бебезан", успокоява. Бързо оздравяване и дано да не излезе нещо сериозно на изследванията! Hug

# 4
  • Мнения: 468
От Дуспаталин-а най - вероятно е преминала болката, много помага. И на моята дъщеря и се наложи да го пие 2 пъти. Нишестето е удачна храна за случая /слабо подсладено и без мляко/, картофено пюре /пародия на такова/ без мляко, мазнина и сол /или съвсеем малко/. Аз ползвам Ентеросан "основен" вместо Ентерол, при моите деца действа по - добре той /но разбира се не го давай без консулт с лекаря ви/.
http://www.enterosan.net/products.php

# 5
  • Мнения: 580
Благодаря ви за отговорите.
Положението за сега се позакрепи - Т спадна, но разстройството продължава, така че продължаваме с диетите и захранването.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт