принадлежите ли към клубове?

  • 1 081
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 367
привет,
по повод един разговор за интеграцията на емигрантите с професора ми по социология стана дума за клубовете тук-за книги,частни тенис/плуване клубове и пр. Аз се оплаквах че ми е трудно да срещам хора с моите интереси,тои рече-ми клуб,той дава ниво, децата общуват с побрани деца и пр. Винаги досега съм намирала тези места за снобарски и "не за нас" ,но сега се чудя..
 Ние не сме членове на нищо,освен на местната библиотека,зоо, детски музей, и аз на фитнеса към университета. Гледам за частен клуб с басейн за децата че в нашия квартал няма обществен,цените са доста зловещи..та се чудя заслужава ли си,ако някои има опит да сподели моля..
весел уикенд от мен
Анна

# 1
  • Мнения: 826
Ние принадлежим към ''National organization of Mothers of twins club'',срещаме  се един път месе4но ,да се видим и обсъдим проблемите на майки с близнаци.

# 2
  • Мнения: 3 367
twins_mama -мерси,аз намирам тези детски клубове супер,ние с Ния имаме една тодлер група и много ме спасяваше през зимата 1е има други деца..дано ви харесва и да има ефект...
hmm..о1аквах 1е пове1е народ се "инегрира" 1рез тия клубове/организации..аз продължавам проу1ването на локалните снобарси басейни:)
Анна

# 3
  • Мнения: 6 167
според мен клубове и 'членства' са задължителни за хора, които живеят на места, където разстоянията са големи.  приятелки мои в Щатите имат членства дори в паркове. Също така клубове на майки в квартала и мн. други. Аз харесвам такива неща, не защото са снобски ( стават снобски след някакво ниво все пак), а защото дават възможност на хора да контактуват, бидейки отдалечени.
тук няма такива и това е нещо, което ми липсва ( но пък съм с идея да създам)), защото живеем в приказен, но отдалечен квартал, в който се виждат само колите на хората ( самите хора не ги виждам). засега хора не ми липсват изобщо, но един ден ще искам контакти. и членствата са идеален вариант.

# 4
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
anettе, тук има много клубове, въбреки, че тази част на Англия е гъсто населена, пък и живеем в не малък град, според Европейските представи Wink Не се включих в темата, защото аз не членувам, но имам много познати, които членуват, включително и съседите ми от двете страни, а те са местни и нямат нужда от кой знае каква интеграция. Аз по скоро поддържам контакт с местните в следствие на това, че синът ми ходи на училище. С майките се събираме понякога за кафе, за рожден ден и тн. Записали сме се на спортове, баскетбол за малкия. Там си лафим с мамите, все пак имаме общи проблеми и деца почти на еднаква възраст. От скоро и едно унгарче дойде в групата  Mr. Green С малката ходим на плуване за бебета и там също осъществявам контакт, обаче някак не ми е по сърце  Thinking Всичките са с по едно дете, колкото моята и проблемите им са ми едни такива скучни  Tired Все пак аз имам син на 9 години и съм минала по този път. Ако Ели ми беше първо дете със сигурност щеше да ми е интересно. Две от тях чакат второ бебе и сигурно няма да могат да идват на плуването вече, с две деца няма как. Видях, че при нас играят водна топка вечер в басейна и мъж ми се е навил да се присъедини към тези ентусиасти, но след като му се оправи счупения пръст  Laughing Счупи го по време на футболен мач, играе футбол с други мераклии и дори състезания си организират  Crazy
Частен клуб с басей не знам дали ще помогне за социални контакти, ако не е регламентирано времето, в което ходите за всеки един член. Обикновено хората ходят на такива места, когато са в настроение и имат време, поне ние така правим и няма правило в кой ден и в колко часа ще сме там.
Тук в квартала има клубове за самотни хора, за пенсионери, за майки, за отслабващи и за какво ли още не. Въобще не са тузарски, нито пък цените са безумни.

# 5
# 6
  • Мнения: 464
И аз не принадлежа в такива клубове. Според мен, ако искаш контакти сам си ги създаваш.....ако не си отворен към хората, клубовете няма да ти помогнат. Опознавайки различни хора може да откриеш, че хората с интереси различни от твоите биха могли да разширят твоите интереси и познания..Успех

# 7
  • Мнения: 3 367
И аз не принадлежа в такива клубове. Според мен, ако искаш контакти сам си ги създаваш.....ако не си отворен към хората, клубовете няма да ти помогнат. Опознавайки различни хора може да откриеш, че хората с интереси различни от твоите биха могли да разширят твоите интереси и познания..Успех
напълно съм съгласна; но в бг имах студентски приятелства,професионални и така..тук  работя добра и престижна работа,но има неписан закон 1е хората не си стават близки извън службата..и кръгът се свежда до майки с деца(не винаги интересни за мен),българи и туй то;не казвам 1е някои ми е виновен,така се слу1ва..разбирането ми беше 1е 1рез подобни клубове седейки на басейн примерно имаш шанс да се запознаеш с образовани,1етящи и пр.хора които ина1е нямаме къде да срещнем..
мерси на вкл'1илите се,
Анна

# 8
  • Мнения: 1 366
Усмихвам се, четейки поста ти. Ние със сина ми (16.5 годишен) ходим във фитнес зала, която е на ниво клуб, организирайки всякакви "извънкласни" мероприятия. Сина ми го намира за снобарски, а аз смятам, че да си "снобар" е да уважаваш себе си и парите си и да изискаваш в замяна на това добро обслужване - виждами се абсолютно легитимно.

Та какво е в твоите очи сноб?

# 9
  • Мнения: 3 491
Анна, първо, възхищавам ти се на динамиката   bouquet. Току ме стреснеш с още нещо, което вместваш в програмата си  Shocked.
По темата - ние не членуваме в клубове. Единственото, което ме изкушава, са клубовете по четене на книги, но не го правя  Embarassed. Забелязвам обаче, че хората не се притесняват и стартират сами клубове, когато това, което се предлага, не ги удовлетворява. Защо не опиташ такъв вариант?

# 10
  • Мнения: 2 381
.

Последна редакция: нд, 11 юни 2006, 16:40 от Niki1

# 11
  • Мнения: 1 393

напълно съм съгласна; но в бг имах студентски приятелства,професионални и така..тук  работя добра и престижна работа,но има неписан закон 1е хората не си стават близки извън службата..и кръгът се свежда до майки с деца(не винаги интересни за мен),българи и туй то;не казвам 1е някои ми е виновен,така се слу1ва..разбирането ми беше 1е 1рез подобни клубове седейки на басейн примерно имаш шанс да се запознаеш с образовани,1етящи и пр.хора които ина1е нямаме къде да срещнем..
мерси на вкл'1илите се,
Анна

Не знам, тук като гледам хората главно пишат за "обикновени", достъпни за всеки клубове, а защо ли на мен ми се струва, че ти пишеш и питаш за по-специални, не за "богоизбрани", но със сигурност за селектирани по определени критерии хора, а в повечето случаи и такива, на които се става член само след солидна месечна или годишна такса.

Аз самата членувам засега само в един и то не точно такъв, моят е е по-скоро професионален- business networking club,  в района, в който живея е и е само за жени; кандидатствах за член и си платих също и годишен "членски внос", за да ме приемат, а го направих защото е добре за това, което работя. Срещаме се един път месечно на "бизнес закуска" и си обменяме мнения плюс контакти.
Иначе не съм член, но съм ходила няколко пъти на мероприятия, организирани от различни клубове и общества- било филантропични, било просто country или golf clubs- определелно е въпрос на някакъв вид престиж да си член на тези общества - кръгът е донякъде стеснен само за членовете на въпросните такива, интересите са подобни, социалния статут- малко или много също. Определно е интересно и могат да се получат много приятни запознаства, а също и  да се намерят потенциални занимания и т.н. За съжаление обаче аз поне не съм член на никакви такива общества, т.е. ходила съм като гост само, когато са ме канили.  Wink

Една идея, която мога да ти дам- не знам доколко се интересуваш от изкуство и доколко имаш време, но аз например съм член и на един музей и на една фотографска галерия в моя град- получавам непрекъснато покани, с мъжа ми ходим по изложби и коктейли от време на време- на мен поне ми е приятно и интересно и определно съм срещала доста своеобразни (в положителния смисъл на думата) хора, които са доста по-различни от средностатистическия американец.

# 12
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Ами аз сигурно съм се подвела от това изречение  Thinking
...по повод един разговор за интеграцията на емигрантите с професора ми по социология стана дума за клубовете тук...
За това казах, че не е необходимо клубът да е снобарски.
Тук цената на членството в спортни клубове е различна. Има с по-достъпна цена и по-скъпи, но независимо от цената не мога да ги нарека снобарски, нито пък съм забелязала да можеш да осъществиш кой знае какви контакти. Даже в местния пъб по-лесно можеш да го направиш.
Един англичанин, с който се запознах в пъба ми разказва колко по-дружелюбни били американците и колко по-приятна била атмосферата в американските пъбове Wink Винаги си намирал дружка за приказка, когато е командировка, докато в английските рядко се заприказвал с непознати хора  Laughing
В престижните голф клубове също си има членство и са доста пош  Mr. Green Но аз определено не съм за там  Crazy

# 13
  • Мнения: 2 381
  Гледам за частен клуб с басейн за децата че в нашия квартал няма обществен,цените са доста зловещи.

аз по това се подведох, понеже всичко е по възрастови категории и на нива. Може и да не съм разбрала.

# 14
  • Мнения: 3 367
zdr pak,
ми аз поведох темата без да искам,но се 1удех как да го напиша 1е да не зву1а префърцунено..говоря баш за типа "богоизбрани"клубове (МrsG dobre е разбрала),които имат такси и не са за всеки,1исто финансово с презумцията 1е ходят по-подбрани хора,което евентуално би осигурило малко по-ниво среда(интелектуално говорим, каквато да ре1ем в бг имах до някаква степен  защото родителите ми общуваха с по-класа хора,и техните деца)...
дале1 съм от мисълта 1е в локалните към'нтри клубове няма 1итави хора,1удех се оба1е дали един скъп клуб,дето подбират хората много(к най-вероятно зна1и 1е нас няма ни поискат:) не дава друго и питах дали някои има такъв опит..
maikata,-ми снобарски за мен е затворено обещество,проверяват те 3 м преди да станеш 1лен,мембершипа се предава като сем.наследство и пр..
аз се интересувах от интегреция примерно с лекари в неформална среда,затова професорът ми даде идея да подобни клубове,той каза голф,ма ние туи не го играем..сега се сетих отново като не намерих прили1ен басеин,а тия дето ми харесват са 500$за 3 месеца,имат мембершип процес половин година и на едното място-интерв' преди да те приемат???????
та не е само парите,1удех се и дали ни е мястото там
мерси пак на вси1ки,
Анна

Общи условия

Активация на акаунт