По колко сок на ден?

  • 3 508
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 226
Ние сме на 6 и половина и ме интересува какво количество сок
трябва да пием?Благодаря предварително newsm53

# 1
  • Мнения: 2 936
аз давах към 100-120гр.сутрин или следобяд

# 2
  • София
  • Мнения: 551
По книгите пише,че количеството сок трябва да е: месеците умножени по 10мл.За вашата възраст 60-65 мл сок на ден.Аз много-много след 6-тия месец не съм го спазвала това правило и давах повечко сок.

# 3
  • Мнения: 742
давах шишето и колкото изпие.обикновено едно шише(250мл.) ни стидаше за цял ден Peace

# 4
  • Мнения: 680
колкото изпие,моят син много обича сок и е изпивал и по 300мл. Grinning

# 5
  • Мнения: 27 524
Хубаво е да се ограничиш за тази възраст до 100-тина мл  Peace

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
6 месеца-60мл.
7месеца-70мл
8 месеца-80мл.
и т.н, това е правилното

# 7
  • Мнения: 5 299
Хубаво е да се ограничиш за тази възраст до 100-тина мл  Peace
Мдаа, мах = 150 мл Peace

# 8
  • Мнения: 1 259
Едно шише от 150 мл. го изпива за два дена.По 80 мл. някъде дневно.

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Само да попитам - Това правило(мес.по 10) зависи ли за водата? Предполагам, че не, но да питам. Ние пием около 500-600мл на ден, та се чудя да не ни е много? newsm78 Сокове не пием.
Сори на автора, че се намесвам.  Wink

# 10
  • Мнения: 733
Ние сега си пием по 50-60гр сок, но педито каза, че не е желателно за сега да даваме повече. След 1-2 месеца мисля да му давам поне по 100гр.  newsm78
Само да попитам - Това правило(мес.по 10) зависи ли за водата? Предполагам, че не, но да питам. Ние пием около 500-600мл на ден, та се чудя да не ни е много? newsm78 Сокове не пием.
Сори на автора, че се намесвам. Wink
Колкото повече водичка толкова по-добре за бъбречетата, особено ако папкате пюренца и други работи. Гого на 1 месец е имало случаи да ми изпива по 100мл на едно пиене, но детенце е на АМ от първия месец  Cry. Няма страшно да даваш повече водичка, само по възможност да не е подсладена  Peace

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Хей, Бебчо - мерси!  Hug
Притеснявах се да не би да му се затормозяват бъбреците, но щом казваш, че е ОК съм споко.  Wink
Ами да, хапваме пюренца и каша. Иначе пием едно шише чай на Хип и после едно шише чиста вода. Така ги редувам.  Wink Hug

# 12
  • Мнения: 733
kadrokosa щом е чиста водичка без подладители няма страшно. Аз заместих чая с вода, само от време на време давам чайче  Wink, особено сега в жегите /сега ги няма макар да трябва да ги има/ е полезно да пият повече течности, то и за нас важи същото  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 551
Само да попитам - Това правило(мес.по 10) зависи ли за водата? Предполагам, че не, но да питам. Ние пием около 500-600мл на ден, та се чудя да не ни е много? newsm78 Сокове не пием.
Сори на автора, че се намесвам.  Wink

Това правило важи за сокчетата.В жегите е нормално бебето да пие повече вода.

# 14
  • Мнения: 1 976
По - голямото количество сок може да докара стомашни проблеми на бебочетата! По книжикте пише да не се прекалява. Моят син, колкото и да обича сок, дозата му е не повече от 80 мл на ден! за водата няма ограничения! Лочи яко Laughing!

Общи условия

Активация на акаунт