Да ти "играе" лявото/дясното око?

  • 212 658
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 013
Цял ден днес ми "играе" лявото око. Случвало се е и с дясното. Е, то си е нервен тик, но имаше някакви бабини диветини по въпроса. Не се сещам обаче точно. Ако някоя от вас е чувала за значението - моля, припомнете ми.
А ако знаете и медицинско обяснение Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 2 818
 newsm78 общо взето не знам, но лявата половина на главата е свързана с "ума", а дясната със "сърцето". Иначе е от нерви...

# 2
  • Мнения: 1 063
Като че ли беше нещо за ядосване,но дано да греша!

# 3
  • Мнения: 2 212
Аз знам, че не се казва, когато ти играе окото, а наум си казваш "Ако играеш за хубаво - играй, ако играеш за лошо -спри" ...така съм чувала от бабите, това са си суеверия ... Ианче какво да е, някой нерв сигурно, и на мен ми се е случвало Wink

# 4
  • Мнения: 1 080
съгласна съм,че е от нерви.....и на мен днес се скъса да ми играе дясното и от време на време лявото го отменяше....да взема да си лягам ли кчво ли........ #Crazy

# 5
  • Мнения: 826
Цял ден днес ми "играе" лявото око.


Същото се слу4и с моя милост,ама в4ера. #Crazy

# 6
  • на Север
  • Мнения: 503
аз съм чувала ляво-право, дясно - бясно

# 7
  • Мнения: 509
От бабините диветини знам,че когато ти "играе" окото не е хубаво да казваш на никой защото окото се сърди затова,че то вижда вси4ко,което ти правиш и не казва на никого,а то веднъж да направи нещо и ти бързаш да кажеш.А иначе си е нервен тик да.Нещо напълно нормално.

# 8
  • Мнения: 2 013
Е, няма да казвам повече  Stop
Днес умъртвявах нервни клетки сутринта, та сигурно има защо.
Мерси на всички за отговорите.

# 9
  • Мнения: 101
По-научно обяснение за това е липсата на витамини от В група , но все пак се консултирай с лекар.

# 10
  • Мнения: 4 473
И на мен ми се случва това "играене" , при това доста често. Последният път цяла седмица Shocked ми игра лявото око - случи ми се нещо хубаво, но все още не знам дали и за в бъдеще ще остане такова Rolling Eyes Confused.
Ще следя темата с интерес, дано някой вещ в тези неща се изкаже Simple Smile

# 11
  • Мнения: X
От бабините диветини знам,че когато ти "играе" окото не е хубаво да казваш на никой защото окото се сърди затова,че то вижда вси4ко,което ти правиш и не казва на никого,а то веднъж да направи нещо и ти бързаш да кажеш.А иначе си е нервен тик да.Нещо напълно нормално.

Това знам и аз, освен това казват, че лявото е за хубаво, дясното за лошо, но при мен е обратнотъо и никога не бъркат.

Винаги, винаги "познават" ,:crazy: колкото и налудничаво да звучи........

# 12
  • Мнения: 1 107
И на мен ми се случва, най-вече от преумора.

# 13
  • Мнения: 4 806
мисля, че не е точно от нерви, а от умора или липса на нещо в организма
не помня такива поверия - каот се опитам да зпаомня, после забравям кое е за ляво, а кое за дясно - шото нали и сърбеж по ръцете имаше някакво

# 14
  • Мнения: 811
Цитат
Това знам и аз, освен това казват, че лявото е за хубаво, дясното за лошо, но при мен е обратнотъо и никога не бъркат.

Винаги, винаги "познават" ,:crazy: колкото и налудничаво да звучи........

И при мен е точно така  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт