Бременност и противозачатъчни в един цикъл?

  • 956
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 547
Здравейте момичета!Понеже този месец нямах нормален цикъл-2 кафеви капчици започнах да пия противозачатъчните след прегледа на ултразвук на приблизително 5 ден при фоликул с размер 13.4 мм и лигавица 5.4 мм.На всички противозачатъчни в листовките пише,че ако се пропусне и едно хапче много нараства "риска" да се забременее.Чудех се освен че е дадено като процент вероятност на 1 жена от всеки 1000 да се случи такова чудо някой чувал ли е за истински такива случаи.Тъй като за 5 ден е голям фоликул лекарката се зачуди дали хапчетата ще имат ефект.Но аз всъщност ги пия заради ендометриозата,а за бебче се борим от 2 години.Чудех се,ако все пак фоликула се пукне и отдели годна яйцеклетка и напук на проблема ни със забременяването вземе че се оплоди какво ще стане с този ембрион.Нали хапчетата постискат лигавицата и тя става много тънка.Ембриончето къде ще се захване?Какви са шансовете на такъв ембрион да оживее до 21-то хапче и 7 -те дни почивка след него.Защото чак тогава,няма менстр. с тест или преглед може да се провери настъпила ли е бременност.

# 1
  • Мнения: 57
Dji-djo, най-добре се посъветвай с лекарката, но и не оставяй надеждата!
Щом пише, че 1 на 1000 може да забременее, значи се е случвало - застаховат се, защото се случва. Може ти да си тази единичка. Защото вече доста жени пият противозачатъчни (със сигурност повече от 1000), така че е време за някое изключение!  Wink

Аз имам колежка, която на млади години (сега има син на 20 г.) са й махнали ендометриозна киста, а ендометриозата й е засегнала и други вътрешни органи. Не са я лекували - тогава нищо не й обяснили, пък после си забременяла нормално. Вече си мисля, че от това, че не е знаела какво може да й причини болестта е била по-спокойна и затова е станало по-лесно.
Пък може при теб да се получи, когато най-малко го очакваш.  Peace

# 2
  • Мнения: 7 640
ако ще те успокоя, знам за жена, която НЕ е протускала таблетка и въпреки това е забременяла.
Успех и да стане бебето скоро Hug

# 3
  • Мнения: 1 143
Извинявайте, момичета, ама сега вече се размечтах. Док ми предписа противозачатъчни и в момента ги вземам; значи пропускам един ден, правим необходимито и хоп! _ ето го! Колко хубаво би било...... 

# 4
  • Мнения: 7 640
Извинявайте, момичета, ама сега вече се размечтах. Док ми предписа противозачатъчни и в момента ги вземам; значи пропускам един ден, правим необходимито и хоп! _ ето го! Колко хубаво би било...... 
е що ше ги почваш не схащам в такъв случай newsm78

# 5
  • Мнения: 7 718
Ами по всяка вероятност има киста.

# 6
  • Мнения: 7 640
Ами по всяка вероятност има киста.
да, не схванах от написаното.

Общи условия

Активация на акаунт