Бебе на 7 месеца повърна ВСИЧКО. Помогнете...

  • 756
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 254
Преди малко ми се случи нещо много притеснително и ви моля да ми помогнете да намеря причината за това...
Малко предистория...
Ивчо е на 7 месеца и още не е захранен.  Започнахме захранване на 6 месеца с оризова каша и на втория ден ни се случи случка с една вряла вода. Лежахме 11 дни в Пирогов с изгаряне. Днес пък ни изписаха от Медицинска Академия с излекуван вече бронеолит. Та от болести не можем да се захраним.
Днес реших, че след като е опитвал оризова каша и не е дал реакция, мога да му дам пак без притеснение. Грешката ми беше, че я дадох в 7 часа вечерта и май дадох малко повече от колкото трябваше. Количеството беше около 20-30 мл. Ивчо я хапна. После към 9 часа го приспах на цица(т.е. пак яде) и към 12 часа се разбуди и аз предложих цица, която не беше отказана. Прекъснах за малко кърменето за да му дам Вентолин и продължих, но в момента, в който го сложих на цицата, той се закашля (но не така, както е кашлял до момента - с отделяне на храчки, а като суха кашлица), за секунда не можа да си поеме въздух и изведнъж повърна на фонтан не много голямо количество. Аз реших, че и вентолина е повърнал и му дадох още малко. Последва ново закашляне и такова повръщане... Повърна страшно много, всичко което му беше в коремчето. На края имаше дори спазми на корема като на голям човек. Нали знаете, когато повръщате и вече няма какво да изкарвате, корема ви се свива... Повърнатото беше пресечена кърма... Много се стреснах, защото никога не е повръщал така и не е имал проблеми с рефлукса като по-малък.
Първо си помислих, че може да е от многото лекарства, с които го тъпкаха в последно време. После си помислих, дали не е алергична реакция към вентолина, но той и преди седмица е пил вентолин през устата без проблем. Чак след това се сетих за пустата му каша... Сигурно му е натоварила много стомахчето и му е било тежко... Ама пък за 5 часа да не се смели... Ама пък то това стомахче като само кърма е виждало толкова време...
След като повърна всичко до последната капка му дадох малко да цокне и той заспа блаженно...
Той яде през нощта по принцип. В болницата гадните лекари ми обесняваха колко е вредно да се яде през нощта защото се връщала малко от храната в хранопровода и дразнела... Наплашиха ме гадовете.
Моля ви помогнете ми с идеи от какво може да е това повръщане. Случвало ли ви се е такова нещо.
Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 3 591
Предполагам, това което сте били болни е бронХиолит ? Confused

Ако е това, май вероятно не повръща от вентолина. Много повърхностно обеснено - бронхите са били задръстени при боледуването от "слуз" - тая слуз сега ще излиза още дълго време. Като се качи обаче в гърлото и бебето има позиви за повръщание и повръща. Много често ни се случва на нас.
Това за нощното хранене не го знам, но знам, че докато детето има проблеми с дишането не трябва да се храни. В момента в който може да приема нещо през устата то трябва да е само кърма. Със захранването трябва да изчакаш минимум 4-5 дена след спиране на лекарствата. А щом още приема Вентолин, значи все още проблема е налице при вас (вентолина е това, което "отваря" дробовете за да не се задушава дечко и да има достатъчно кислород). Сигурно са ти  казали как да броиш вдишванията и издишванията на бебока и ако се ускорят да даваш тогава вентолина? Той не е лекарство дето може да се пие 3 пъти на ден за нам колко дена....пие се само при нужда. А може да сте още с обосрено състояние затова да го пиете - в такъв случай най добре до пълно оздравяване не давай нищо друго на детето освен мляко.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 254
Деси, права си! От бронхиолит бяхме болни, ама нещо от бързане снощи...
То детето си спа спокойно цяла нощ... Начи от кашата е било и ще изчакаме.
А що се отнася до вентолина... ние 7 дни бяхме на инхалации на 4 часа, после на 6 и сега като за финал го взимаме на 6 часа през устата... тъй казаха дофторите..
Мерси много Simple Smile

# 3
  • Мнения: 664
Аз както разбирам от твоето обяснение и от това на Деси, детето е повърнало, защото си го кърмила, точно когато е имало проблем с дишането т.е. трябвало е да изчакаш малко след приема на лекарството, според мен е повърнало от секретите. Може и да бъркам, защото тук бронхиолита го лекуват по друг начин, с респиратоарна кинезитерапия, с четири сеанса дъщеря ми изкара целия секрет от бронхите, жалко че в Бг не използват тази практика. Иначе и аз съм на мнение, че трябва се изчака със захранването до пълно оздравяване.

# 4
  • Мнения: 3 760
ma_nda_rinka, аз по темата нямам какво да кажа, освен - при проблеми - само кърма! Но се включвам да ти пожелая да нямате повече проблеми! Че много ви се струпа  Cry
Айде да оздравява дечкото и повече ник`ви такива!  Stop
  bouquet

# 5
  • Мнения: 4 629
И сина ми беше болен от бронхиолит и тогава се случи да повърне така, както ти описваш. Сигурно има някаква връзка със болеста. Не мисля, че причината е в захранването (кашата)

# 6
  • Мнения: 4 242
Една от причините които мисля че може да е е слузта, която Иво няма как да изкара, освен да повърне. Съдя по сина си който няколко пъти е боледувал от бронхити, колко време след това се давеше и му се гадеше.
Но може да е и от кашата! На 8 месеца и нещо дадох на обяд мъничка трохичка жълтък на Ива в зеленчуково пюре. В 18-19ч повърна всичкото пюре непреработено + кърмата за целия следобед, повърна още няколко пъти докато накрая връщаше вече съвсем малко млекце. Когато на стомаха му стане тежко се мъчи, в един момент просто спира да работи и изхвърля тежката храна с която явно в момента не може да се справи.
Моят съвет е да не даваш друго освен кърма поне 2 дни, за да се успокои раздразната лигавица. После като захраниш нека е по малко, права си че детето е поемало само кърма и тази каша е прекалено тежка за него още, макар да е на 7 месеца.
Всичко ще е наред! Много ви се събра напоследък Sad Стискам палци да няма вече проблеми!

# 7
  • София
  • Мнения: 189
ОФФ.
Включвам се само да кажа, че искрено ви желая с Ивчо само хубави емоции от тук нататък и желязно здраве! Следях историята с водата, прочетох за бронхиолита точно в момента, в които и Еми ми се разболя за първи път. Погледнах една - две ваши снимки от среща на октомврийките - толкова сте сладки и двамата. Една нежна, фина и млада мама и един пухкав бебелин Simple Smile Много гадости преживяхте и вече като знам какво е да ти е болно детето... сърцето ми се свива Sad 
Въобще стискам ви палци!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 254
ОФФ.
Включвам се само да кажа, че искрено ви желая с Ивчо само хубави емоции от тук нататък и желязно здраве! Следях историята с водата, прочетох за бронхиолита точно в момента, в които и Еми ми се разболя за първи път. Погледнах една - две ваши снимки от среща на октомврийките - толкова сте сладки и двамата. Една нежна, фина и млада мама и един пухкав бебелин Simple Smile Много гадости преживяхте и вече като знам какво е да ти е болно детето... сърцето ми се свива Sad 
Въобще стискам ви палци!

Благодаря ти миличка, много приятно ми стана Simple Smile

А за повръщането, определено е било от кашата... Утре мисля пак да го пробвам, ама тоя път сутринта ще му я дам и ще е мъъъничко Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 914
здравей мандаринка, 
освен кашата и болестта има и други причини за повръщане
от предисторията разбрах че си дала 2ри път вентолин-това не се прави никога
когато даваш лекарства по схема и ако се случи леко повръщане имай предвид че колкото и да е повърнатото от лекарството винаги остава, мисля че си прекалила със вентолина и е добре че е повърнал защото е можело да стане по-лошо- иначе казано си предозирала
може и от друго да е повръщането но само подсещам никога не давай 2 пъти доза лекарство-опасно е

Общи условия

Активация на акаунт