Кое друго бебе е качвало по ~ 500г първите месеци ?

  • 2 400
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 988
Не можах да формулирам хубаво заглавието. Дъщеря ми е на два месеца, наддава по около 500гр на месец, съветват ме да дохранвам а аз твърдо нямам такова намерение Crossing Arms (първия месец дохранвах, преборих се с добавката, та сега ли да почвам - как не)

Но ще ми бъде по-леко през близките седмици ако се обадят една-две мами, чиито кърмени дечица са си наддавали по толкова по принцип, да чуя и от друг човек че е нормално и че дечицата са зравички и са си добре. Мами, ако се познаете в това описание, драснете един ред - просто за морална подкрепа, няма да ми е излишна. Иначе с кърменето, противно на това което показва кантара, аз смятам че се справяме доста добре.

# 1
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
детенцето ти и3глежда прекрасно...да ти е жива и 3драва...не се притеснявай и3лишно 3а килиграми...гледай само да е доволна и щастлива....всяко дете си е ра3личНО, ТОВА чЕ ЕДНО Е КАчИЛО 500, а друго 800 грама на месец и3общо не е пока3ателно....радвай се на мьничето ти, кьрми си го на поискване и не се тревожи 3а такива работи.....успех и много  Hug от нас

# 2
  • Варна
  • Мнения: 340
Имаш пълната ми подкрепа  smile3521. Моят син ми наддаваше по 500-600 гр. първите 3 месеца, после все по-малко и резултата - на 11 месеца е 8 300. Захранен е на 5 навършени месеца и си хапваше както твърда храна /по повече, отколкото трябва/, така и кърма до преди няколко дена. Просто има деца, които не наддават по много. Не може всички да са по калъп... важното е да са здрави. Кърми си дететнцето и не се притеснявай, щом се справяте с кърменето  Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 3 648
Здрасти! Дай малко данни - колко роди, сега колко сте? Изглеждате чудно  - с тези бузи! Имам подозрение, че бебка се е родила големичка и сега компенсира!

# 4
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
здравей ... най-важно е бебчето да е жизнено и в добро настроение ... Емата ми е наддавала до сега винаги под килограм първия месец около 700 гр. после по 600гр. и 500гр. - кърмили сме се на поискване и също искаха да ни дават добавка...  здраво и щастливо дете е, била е само на кърма почти до 6м. сега си хапва и пюретата с удоволствие ... всички деца са различни и това не е строг сритерий щом бебчето има около 5-6 мокри памперса и си наддава смятам че всичко е ок  Peace

# 5
  • Мнения: 748
здрасти Simple Smile моята бебка наддава така:
първия месец +850, но тогава педито я мери с дрехите, така че всъщност незнам колко е наддала.
2 месец +400гр., една седмица след това още 350;
3 месец +500;
4 +750
5 +790

както са ти казали, ако бебето е спокойно, жизнено, чувства се добре и се кърмите на поискване няма проблем Simple Smile

мен ме успокояваше най-много това, което беше казала [desi], че при тях се гледа дали изобщо е качило нещо, а не колко; и че бебетата наддават скокообразно - може единия месец да качи 200гр., а другия да компенсира и да качи повече. но щом качва всичко е наред  Peace

# 6
  • Мнения: 4 399
Просто има деца, които не наддават по много. Не може всички да са по калъп... важното е да са здрави. Кърми си дететнцето и не се притеснявай, щом се справяте с кърменето  Laughing

Такова е и моето мнение, а и на педиатъра при който ходех до скоро. Моята беба също наддаваше по толкова през първите 2 месеца. А се роди много мъничка и когато ни изписаха беше 2500 гр. Педиатърът каза че явно нямя да е от децата които наддават по много, но се движи в граници и не се налага дохранване. В края на втория месец и началото на третия я дохранвах на своя глава за кратко време. Това продължи около 2 седмици, но не всеки ден и се случваше винаги на вечерното хранене. Но дохранвах не заради наддаването, а защото на детето не му стигаше и плачеше веднага след кърмене. И тъй като аз пощурявах след 1 час кърмене, не можех да я оставя да суче по цяла вечер и реших да я дохранвам. След известно време нуждите и предлагането се регулираха и вече не се налагаше да я дохранвам. Лекарите при които съм я водила я намират за много жилава, физическото и развитие изпреварва нормите и мен килограмите не ме притесняват. НО зависи каква е твоята настройка и как ти гледаш на нещата. Ако се чувстваш прекалено притеснена, опитай да дохраниш и ще видиш дали детето приема.

# 7
  • София
  • Мнения: 293
Ако погледнеш тази таблица

Възраст на бебето------Средно наддаване на тегло
0-4 месеца-----------------170 грама на седмица †
4-6 месеца-----------------113-142 грама на седмица
6-12 месеца ‡-------------57-113 грама на седмица

† Приемливо е за някои бебета да наддават 113-142 на седмица.
‡ Средното кърмено бебе удвоява рожденното си тегло за 5-6 месеца. На едногодишна възраст типичното кърмено бебе ще е увеличило рожденното си тегло около 2 Ѕ  пъти. На двегодишна възраст вече не са забележими разлики между кърмените и изкуствено хранените бебета.


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19325


ще видиш, че наддавате нормално като за кърмено бебе. аз лично се успокоявах с тази таблица, защото първите 2 месеца наддавахме по "малко", т.е. около 500 гр.
след ровене из разни сайтове успокоително ми подейства и твърдението, че някои деца растат почече на ръст, а не на килограми.

за да си спокойна можеш да следиш и колко пишка бебето - 12 пъти на денонощие (което прави около 3-4 пълни памперси) показват, че получава достатъчно кърма.

в никакъв случай не давай добавка от АМ. предполагам, че си кърмиш на поискване, без часове и ограничено времетраене. кърменето нощем (между 3 и 8 часа) също има голямо значение за увеличаването на кърмата и съответно по-сериозното наддаване на бебчето. поне при нас беше така.

# 8
  • Мнения: 4 242
При нас беше така- първите два месеца дъщеря ми наддаде по 1.200кг, третия само 200гр, от там на сетне различно. Роди се голяма обаче- 4кг и явно си "наваксваше". На 6м беше вече 8.250 а на годинка 10.300, имам предвид че си влизат в "нормите" по някое време децата.
Пиши кърмите ли се нощем? Следиш ли да изсуква и задното мляко? На какъв интервал долу-горе сменяш гърдите?И аз смятам че има различно деца, зависи от метаболизма, колко е енергично и емоционално детето и още и още. Не е правилно да се гледат таблици, които са базирани на обща статистика, показателни за деца хранени с АМ.
Виж на заглавната страница на сайта има много хубава статия по въпроса "Гледайте бебето, не кантара!"

# 9
  • Мнения: 47 963
и моето бебче така наддава-но не са ни изписвали никога добавка(освен няколко реплики за захранване,ама се размина),само първия месец качи повече от 500 г,след това все 500 или по-малко

# 10
  • Мнения: 988
Благодаря ви! Просто исках да чуя и от други майки, че им се е случвало нещо подобно и сега всичко е наред.

Вени не се роди голяма, 3 650 което си е нормално според мен. Раждането беше доста тежко, завърши със секцио, изписаха ни 3 340 и първия месец наддаде 560 грама, а сега за 40 дни - 540 грама. Кърмим се на поискване, от двете гърди всеки път но винаги след като изсуче първата хубаво, просто едната не и стига, нощем се кърмим в 10-11 и после в 3, 6, 8 горе-долу а през деня на около два часа, привечер и по-често. Памперсите и винаги са мокри, ака по няколко пъти. Труно ми е да повярвам, че имаме проблем или ако има такъв аз просто не мога да го видя (освен цифрите на кантара Sad ).  В никакъв случай не е сънлива или апатична, гука много, следи предмет по всякаква траектория, посегна веднъж вече към играчка и физически изглежда силничка, отблъсква се с крачета като я гунеш, вдига глава като е по корем, размахва ръцете и краката нон-стоп нанякъде.

Според мен или детето си е такова или евентуално този месец може за една-две седмици да не и е достигало, защото първия месец бяхме на смесено хранене и в периода от махането на добавката до увеличаването на кърмата може да е имало някакъв недостиг. Между другото тя е много активна а и с тежки колики, и този месец имаше дълги периоди в които почти не спеше през деня, може би и това дава отражение.

А добавка няма да давам, ще я мерим в края на седмицата и ако изобщо нищо не е качила не дай Боже тогава вече ще се притесня...  Просто отказвам да повярвам че може да не си дояжда  Sad

Последна редакция: нд, 11 юни 2006, 13:49 от mama meca

# 11
  • София
  • Мнения: 189
Така, както описваш нещата, проблем изглежда няма. Наистина, най-добрият показател са мокрите памперси. Не видях да пишеш даваш ли вода, чайове и т.н., но ми се струва, че не даваш, т.е. Сега на 8 месеца и 2 седмици е 7 000 кг и 66 см. Въви си по-слабичка, какво да я правя. Не пишеш и дали бебенцето расте на см, което може би е дори по-важен показател Simple Smile
Във всеки случаи вярвай на интуицията си. Щом ти виждаш, че детето е жизнено, с нормален тургор на кожата и развива повечето умения, характерни за възрастта му, забрави за грамчетата Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 189
ох, затрили са ми се редове от писанията  Embarassed ето го коригирания пост.
Така, както описваш нещата, проблем изглежда няма. Наистина, най-добрият показател са мокрите памперси. Не видях да пишеш даваш ли вода, чайове и т.н., но ми се струва, че не даваш, т.е. всичко при вас е наред. Еми се роди доста по-мъничка - 2800 гр. и наддаваше по около 600-700 гр. на месец. Сега на 8 месеца и 2 седмици е 7 000 гр. и 66 см. Въви си по-слабичка, какво да я правя. Не пишеш дали бебенцето расте на см, което може би е дори по-важен показател. 
Във всеки случаи вярвай на интуицията си. Щом ти виждаш, че детето е жизнено, с нормален тургор на кожата и развива повечето умения, характерни за възрастта му, забрави за грамчетата.
ПС. Голям смях - 7000 кг тежала дъщеря ми ... Joy Joy Joy
 

# 13
  • Мнения: 988
виена, правилно си предположила - чай и вода изобщо не давам, каквото изпишка е от кърмата. Понякога повръща след ядене - но малко, бих казала в границите нанормалното. На ръст расте - първия месец 4 см, втория 2, а и галвичката и расте всеки месец. Абе върви си детето. Ама... пуст майчин страх  Sad Затова пуснах темата, за кураж и да видя че не съм сама. Благодаря много на всички ви. След седмица ще пиша как сме.

# 14
  • Мнения: 214
точно така! не се тревожи, мила! и моята беба се роди толкова и я изписаха 3.360. качвахме по 500 ,а третия- 240. побърках се от притеснение и безумни  диагнози. кърми си детето и не гледай таблици! поне докторът ти не те стресира излишно, както беше при мен. бебката ми сега качва по 15-20 на ден, чувства се и изггежда отлично, дори не се случва да плаче,а се съсипваше от колики... предлагай често гърдата и спокойно! някои бебета просто вървят по-бавно, но са прекрасни,жилави,силни и активни. но ти вече си го видяла. успех! всичко ще е наред.

Общи условия

Активация на акаунт