как установяваме количеството околоплодни води

  • 2 866
  • 3
  •   1
Отговори
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
хм и миналата и тази бременост гинеколога на който най-много имам доверие предполага че водите ми са малко по-малко
аз също сега с втората се чувствам по-дискомфортно
само по себе си знам какво значи МАЛКО околоплодни води - това обикновено е като много околоплодни води - индикация на ген.заболяване у детето или увреждане
но при мен не става думя точно за това а за намаляване на водите

та въпроса ми е - има ли някой който знае как се определя това и има ли спец. вобластта2 абе кой каквато инфо има да дава!
  bouquet благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 816
Количеството на околоплодните води се вижда горе-доле на ехография. Обикновенно, до колкото си спомням водите се се връщат в организма на майката отново чрез плацентата и може да получи мамата отоци, заради тях. Специалист по околоплодните води няма точно, но един опитен лекар по образна диагностика би могъл добре да види как стоят нещата с водите.Добре е бременната жена да пие поне по литър и половина вода на ден, макар това да няма много връзка с околоплодните води, но все някаква има Wink
Дано нямаш поводи да притеснения  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 942
Не съм наясно как се определя количеството на водите, но приятелка имаше изтичане на водите в ранен месец, но я накараха да лежи, пиеше май нещо и всичко беше ок.

# 3
  • Мнения: 1 455
Намалено количество околоплодни води се нарича олигохидрамнион. Измерва се само с ултразвук, мерят се джобовете, изчисляват се и си има определени параметри, които се гледат.
С дъщеря ми започнаха да ми намаляват водите към средата на 6-тия месец и месец и нещо по-късно вече нямах никакви води. Детето страдаше, което се разбираше от записите и от доплер изследването. Наложи се да я изкарат доста по-рано от термина ми, но дори пак бяха чакали много, защото тя се роди с доста проблеми, точно заради маловодието. Когато водите постепенно намаляват (без да изтичат), детето се опитва да прави вътреутробни дихателни движения и ако има и малко останали води, тогава бебето може да аспирира и да се роди с пневмония, точно както стана и при Цвети. Тя се роди с двустранна пневмония. Също имаше и проблеми с бъбреците, защото не можеха да я изпишкат повече от 24 часа, въпреки диуретиците, които й даваха.
Според лекарите маловодието при мен се е получило от калцирана (инфектирана) плацента. Отдават го на факта, че организмът ми не е бил възстановен когато забременях с дъщеря ми (тогава големият ми син беше на няма и 4 месеца). Също смятат, че може и да е направила проблем с бъбреците, нещо не са функционирали както трябва. Досега, обаче, проблеми с тях не е имала и Слава Богу.
Трябва да те наблюдават доста по-често от нормалното, за да се следи, дали водите намаляват. Ако е така, приемат те в болница за наблюдение и всеки ден се правят записи и ехографии.
поздрави и искрено ти пожелавам да изкараш безпроблемна бременност докрай! 

Общи условия

Активация на акаунт