огладнява бързо ли или иска компания?!?

  • 1 911
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
храним се на поискване, много сме малки още, цока малко или до към половин час, често и заспива на гърда, но щом я сложа в леглото й и рев, който бързо спира щом я взема. разглезвам ли я така? но пък не мога да не й давам да яде..тя дори и за малко зацоква...да не пропусна - храним се нощно време в леглото двете, може би усеща близостта ми , знам ли...и иска компания...помогнете, тати мисли, че я разглезвам като не сме на 3 ч. режим...но как като тя така бързо огладнява??????

# 1
  • софия
  • Мнения: 88
не можеш да разглежиш едно бебе ,и то на тази малка вазраст.То иска да те чувства до себе си.Ти  си му утехата и тази до която то се чувства най- добре.Не слушай тези приказки за 3-те часа между храненията....невъзможно е-казвам ти го от опит.Детето огладнява ,и ще е така още доста далго,на 1,5ч-2,и няма никакъв смисъл да се тормозиш и ти и бебо.Дъщеря ми е вече на почти 7м и повярвай все още я вземам на ръце като плаче много ,все още  я кърмя на поискване ,та дори ако това означава понякога през час Grinning....така че спокойно...кърмете се когато искате ,гушкайте се колкото може повече...а за глезенето ще мислиш после когато наистина си личи кога бебо се глези и кога иска наистина нещо...Много целувки от нас Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 293
хранете си се на поискване и си гушкай, и кърми бебчето колкото то пожелае. в тази ранна възраст няма никаква опасност от разглезване. толкова месеци преди да се роди бебчето е усещало ритъма на твоето сърце, нормално и сега все още да иска да усеща твоята близост. огромното поне за него легълце със сигурност го плаши.
и у мен отнчало имаше притеснения за разглезване, но ги пренебрегнах - имало е моменти да иска да седи в мен и на гърдата и по 2 часа. плашеха ме, че това дете като порасне все ще ми е в ръцете, но с всеки изминал месец, опознавайки света, малките отделят все по-малко време за сукане и гушкане.
когато другите пишеха, че децата им сучат по 5 минути, на мен ми се струваше невероятно, но от няколко месеца и аз съм свидетел на това "чудо".
бъди спокойна и уверена и се води по нуждите и желанията на твоето бебче.

# 3
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
И аз ще се съглася - на тази възраст не може и дума да става за разглезване. Ние сме на два месеца и още много обичаме да се гушим и предпочитаме при мама, но то кой ли не предпочита? Аз вече работя и се кърмим и гушим само нощем, така че наваксваме!  Heart Eyes

Ще видиш, че бебенцето ти ще започне само да си прави по-дълги паузи, постепенно. Сега й предлагай това, от което има нужда - мамина прегръдка и кърма!  Hug

Ама много сте сладки и двете с бебе Миа - още веднъж да ти е жива и здрава!

# 4
  • Мнения: 8 242
vaniliaice, спокойно  Peace и ние сме така Simple Smile

при мама като сме гушнати е най-сладко  Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 1 877


Ама много сте сладки и двете с бебе Миа - още веднъж да ти е жива и здрава!

eeeee, super много благодаря за комплимента и пожеланията!!!  bouquet Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 748
и нашия тати мислеше, че ще разглезя беба като я гушкам постоянно, храним се на поискване и си спим заедно, ама сега като излезем някъде и всички започнат да се дивят какво кротко бебе е, как вместо да реве, си седи спокойно и си гука на хората, и тати вири нос в небесата hahaha и даже се е заел с просветно дело и обяснява на всички как трябва да се гледа бебе Joy

# 7
  • Мнения: 3 760
Първо: не можеда се разглези толкова малко бебе
и
Второ: кърмата се усвоява много бързо - 40 минути до час, час и половина...

# 8
  • София
  • Мнения: 1 877
кърмата се усвоява много бързо - 40 минути до час, час и половина...

тя затова ли яде на 40 мин и издържа най-много до час и половина???

# 9
  • Мнения: 3 760
Аха!
Освен това,  в момента сте в скок в растежа. А и е много малко бебечето. полека-лека ще се оправят нещата - паузите ще станат по-голеи, а самото сукане по-ефективно...

# 10
  • Мнения: 2 047
  И на мен ми говореха да не я разглезвам, но през първия-втория месец я гушках винаги щом реве. Според мен това е много важно за да се чувства бебето сигурно и за да не е нервно. Днес  е много спокойно, има дни, в които въобще не плаче, заспива си сама, говори си сама  Mr. Green Периодът с гушкането беше съвсем кратък - явно при толкова малко бебче нуждата от постоянна близост е по-изострена и ако бъде задоволена, по-нататък не е така натрапчива.

# 11
  • София
  • Мнения: 63
Бебчето има нужда от гушкане  така, както и от храна. Близостта на мама не е глезотия, а необходимост. През първите си шест месеца Ели искаше да е гушната постоянно, съответно - гушках постоянно Wink. На всички, които ми съчувстваха, отговарях, че по-щастлива не съм била и така си и беше. Бебето наистина прави живота по-хубав, но не както си мислех в началото - същия, но по-хубав, а обърнат с главата надолу и по-хубав. Първия месец бях доволна, че Ели почти не ми пречи да живея, както бях свикнала, но това "почти" ме човъркаше. После осъзнах, че макар да прави невъзможни повечето от предишните ми удоволствия, бебето ми открива цял свят от нови; че дъщеря ми не ми пречи, а ме прави щастлива  Heart Eyes.
И аз отнесох много критики, че "я разглезвам", че "я уча на ръце" и т. н. Честно казано, не бях убедена, че критиките са неоснователни, но сега Ели е спокойна, усмихната и доста самостоятелна като за бебе и вече имам самочувствие, че съм се справила (и се справям) добре като майка.  Grinning
Относно кърменето ви мисля, че всичко е наред. За малко бебче е нормално да суче по половин час, ако все пак се притесняваш, че не хапва достатъчно, може да я будиш, когато заспива на гърдата. Освен това е добре в продължение на 2,5-3 часа да предлагаш едната гърда (дори 10 пъти да суче малката за тези 3 часа, даваш една и съща гърда), следващите 3 часа - другата. Така бебчето ще може да достигне до "задното" мляко, което е по-мазно и калорично, съответно - по-засищащо.
Най-важното е и двете да се чувствате добре, така че, ако сте го постигнали при сегашния ви режим, не променяй нищо. Grinning

# 12
  • Мнения: 8 917
храним се на поискване, много сме малки още, цока малко или до към половин час, често и заспива на гърда, но щом я сложа в леглото й и рев, който бързо спира щом я взема. разглезвам ли я така? но пък не мога да не й давам да яде..тя дори и за малко зацоква...да не пропусна - храним се нощно време в леглото двете, може би усеща близостта ми , знам ли...и иска компания...помогнете, тати мисли, че я разглезвам като не сме на 3 ч. режим...но как като тя така бързо огладнява??????
Винаги съм угаждала на Гери - каквото искаше , го имаше и не е станала разглезена. Едва ли може да се разглези дете на 2 седмици Peace

Общи условия

Активация на акаунт