Комплекс за малоценност ли е това?

  • 5 110
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
Хрумна ми нещо във връзка с откриването на новия мол....и магазините, които се намират втре.....
Ами ще си призная-вчера влязох в почти всички тези магазини, които иначе по принцип съм заобикаляла, когато се разхождаме я по Витошка, я по Солунска или някоя друга централна улица. Гледах си, питах си-и не ми пукаше. Естествено, си излизах с празни ръце. Joy hahaha
И в ЛАПЕН ХАУС надникнах, и в МАДЪР КЕЪР-абе навсякъде бе.
И сега стоя и ми идат едни такива, дъждовни мисли-защо там преодолях това си усещане, а иначе никога не съм си позволявала да влизам в подобни места? ooooh! Какво, ако не купя? И дали всъщност на подсъзнателно ниво точно това не ме е затормозявало-че са скъпи магазини, в които не ми е мястото, и че продавачките ще разберат това и ще се отнесат кофти с мене? newsm78
Ох....дано разберете какво исках да попитам. Blush

# 1
  • Мнения: 9 894
според мен - защото си имала чувството, че се разхождаш из базар, а не из скъпа улица с бутици.

# 2
  • Мнения: 27 524
Не, разбира се. Много неща израстваме с времето и се променяме. Но това не означава, че преди е било грешно, лошо или комплекси.

# 3
  • Мнения: 1 581
Аз бях по абсолютно същия начин, преди да се "открехна" по чужбинско. Щото тука на никой не му пука - влизаш си, където си искаш, никой не те гледа подозрително или да ти оценява материалното състояние по разни съвсем относителни критерии - щото тва последен модел жисием с нямане пари за хляб си е в реда на нещата в България.
То си е и до човек де, до отношение към света, парите и пазарите. Това продавачка да се самозабрави до положение да ме третира омаловажително, преценявайки ме за бедна, горката тя... Щото аз по-богата може да стана, ама тя по-умна едва ли...

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Много добре разбирам какво искаш да кажеш.

Аз в скъпи бутици не влизам, не са ми по джоба, не че от чист и прост интерес не ми се е влизало, за да разгледам, ама ей на, пусто притеснение.

А и продавачките в подобни скъпи магазини едва ли са големи богаташки, а пък това, че ще те измерват с поглед си е простащина, ама това е друга тема....

# 5
  • Мнения: 7 837
Не влизам в такива магазини. И то не защото продавачката би се отнесла лошо с мен, даже напротив. Нито, защото ме е срам или се комплексирам  Laughing Това само българин може да си го помисли  Joy
Като знам, че не са ми в категорията, какво да правя там, да зяпам ли, да парадирам с нещо ли... Не благодаря  Grinning В магазин влизам, защото съм решила да си купя нещо.

Все едно да ида в шоу рума на Ролс Ройс и да почна да пробвам, как изглеждам в лимузина. Никой няма да ми каже и копче, ама ще се скъсам да се смея на себе си  Grinning

# 6
  • Мнения: 7 107
SHARK-ЧИЦА, комбирацията от напудрен търговски обект и гледката на очуканата фасада на кооперациите, които ги помещават ми действа отблъскващо. А аквариумната подредба на магазините в МОЛ-овете си реве за шоп-туризъм. Mr. Green

# 7
  • Мнения: 2 237
 Не скъпа,не мисля че е комплекс за малоценност Simple Smile
Просто явно този формат на магазините (не на улицата,а на едно място) ти се е сторил по-добър и с пълна сила е освободил купувачката (и зяпачката) в теб.Поне аз така се чувствам.И хич да не ти пука ще купиш ли нещо или не,продавачките са сложени там зада посрещат всякакви клиенти !
Пожелавам ти много,много парички и да си пазаруваш от там каквото си поискаш ! Hug

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Аз също рядко влизам, но по други причини -  според мен качеството не може да оправдае цената на тези "фирмени" дрешки и пазарувам по сезонни намаления. Иначе разглеждам новите колекции да се ориентирам в тенденциите.  Grinning
Мога да дам 300 лв за дънки, но никога не бих го направила!

Наистина продавачките имат отношение към клиента на база "платежоспособност", но често са в грешка.  Laughing

# 9
  • Мнения: 5 370
Не влизам в такива магазини. И то не защото продавачката би се отнесла лошо с мен, даже напротив. Нито, защото ме е срам или се комплексирам  Laughing Това само българин може да си го помисли  Joy
Като знам, че не са ми в категорията, какво да правя там, да зяпам ли, да парадирам с нещо ли... Не благодаря  Grinning В магазин влизам, защото съм решила да си купя нещо.

Все едно да ида в шоу рума на Ролс Ройс и да почна да пробвам, как изглеждам в лимузина. Никой няма да ми каже и копче, ама ще се скъсам да се смея на себе си  Grinning
Кейс, аз понякога от чисто любопитство съм искала да влезна-е тъй на, както се казва, да си сверя часовника просто.
Нито на детето бих пазарувала пуловери по 200. нито за себе си бих дала , примерно, 160 за топ някакъв.
Но ми се е искало-разбираш ли? И далеч не е било като " братчетата на Гаврош", дето подсмърчали край лъскави витрини. А наистина от женско и сега вече-от мамешко пусто любопитство. Whistling

# 10
  • Мнения: 5 370
Аз също рядко влизам, но по други причини -  според мен качеството не може да оправдае цената на тези "фирмени" дрешки и пазарувам по сезонни намаления. Иначе разглеждам новите колекции да се ориентирам в тенденциите.  Grinning
Мога да дам 300 лв за дънки, но никога не бих го направила!

Наистина продавачките имат отношение към клиента на база "платежоспособност", но често са в грешка.  Laughing

Маме, на тебе о твоя нюх разчитам да ме заведеш на тур , когато почнат намаленията.
П.С. Дано само в магазините да има 48-50 размер някъде ПОНЕ! Joy hahaha bowuu

# 11
  • Мнения: 7 837
Тогава, защо пост фактум, се замисляш и се впечатляваш? Че чак и за комплекси...

# 12
  • Мнения: 2 257
Този феномен го има само в БГ май....В чужбина продавачка в подобен магазин ще те посрещне приветливо, ще ти помогне да премериш ако щеш 10 дрехи, ще те остави на мира и дискретно ще се появява само когато ти я повикаш, а не да ти набива канчето, че това не ти стои или ти стои добре, че не може да се пипа или сега не можела да го свали отнякъде си, щото и се чоплели семки примерно и т.н. А за снобско отношение и надувки и дума не може да става. Накрая, ако си тръъгнеш с празни ръце, след като си разгледал, мерил, бутал, пипал, ще те изпратят обикновено с думите, че съжалавят, че не си намерила това, което търсиш и да заповядаш пак....На никой не му минава през ума, че не си купил, щото нямаш пари, а защото не са задоволили каприза ти подобаващо и нямат това, което търсиш и искаш. Разликата е от небето до земята и е време и в БГ да се понаучат на някои неща....Хубаво е, че в мола в София вече се прокрадват тези революционни за БГ идеи. Защото да се комплексираш и да не смееш да влезеш в магазин е не само подтискащо, а и просто ...не знам, абсолютно нелепо.

# 13
  • Мнения: 5 370
Тогава, защо пост фактум, се замисляш и се впечатляваш? Че чак и за комплекси...
Не ме разбра май-не че ми се е искало да купя, а просто ДА ВИДЯ.
Както и да е.

# 14
  • Мнения: 1 581
Не влизам в такива магазини. И то не защото продавачката би се отнесла лошо с мен, даже напротив. Нито, защото ме е срам или се комплексирам  Laughing Това само българин може да си го помисли  Joy
Като знам, че не са ми в категорията, какво да правя там, да зяпам ли, да парадирам с нещо ли... Не благодаря  Grinning В магазин влизам, защото съм решила да си купя нещо.

Все едно да ида в шоу рума на Ролс Ройс и да почна да пробвам, как изглеждам в лимузина. Никой няма да ми каже и копче, ама ще се скъсам да се смея на себе си  Grinning
Абе друго си е да пробваш един ролс ройс  Mr. Green
Аз като щях да раждам, отидох в магазина на Чико да видя аджеба какви са тия колички за 1000 лева, какво имат толкова, което количките от 300 лева го нямат, е, хубави бяха, удобни, но като претеглих плюсове (екстри) и минуси (цена) и си купих от 300 лева. Реално и ги нямах тия 1000 лева де, ама поне имах информацията. Ако се бях мотивирала, можеше да се лиша от туй-онуй и да купя скъпа количка, знам ли  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт