Как сменихте личния лекар?

  • 4 351
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 274
Моля, разкажете ми всичко за процедурата! Благодаря!   bouquet

# 1
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Тъй като ни предстои тази процедура. Не трябва да сме ползвали направления и да сме ходили на преглед при стария лекар и трябва да си занесем здравните книжки при новия. Тъй като не сме проиграли още, това имам като инфо

# 2
  • София
  • Мнения: 1 951
Преди две години "смених" личния лекар на съпруга ми.ЗАнесох здравната му книжка при новата лекарка и това беше,Не ми се е налагало да обяснявам на "стария",каквото и да били по въпроса.Попълва се и един формуляр,по образец е.

# 3
  • Мнения: 2 274
Не трябва да сме ползвали направления и да сме ходили на преглед при стария лекар
Не разбирам...Това в някакъв период преди смяната или...

# 4
  • Мнения: 14 654
само отиваш със здравната си книжка и формуляр за смяна на личния лекар,който се закупува от най-близкия до поликлиниката РП (разпространение на печата) . нищо друго. смених личната лекарка на детето през декември

# 5
  • Мнения: 922
Не трябва да сме ползвали направления и да сме ходили на преглед при стария лекар
newsm78
Нищо като подобно, обесни моята лична лекарка...
Няма никакви условия за смяна на личния лекар - просто през месец декември или месец юни се отива със сините здравни книжки при новия лекар. Той ви дава молба-образец (а не си я купувате), попълвате я за секунди при него и оставяте всичко там. лекаря сам се разправя със здравната каса и ви регистрира. Вие отивате след няколко дена и си взимате синята книжка
Успех

# 6
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не трябва да сме ползвали направления и да сме ходили на преглед при стария лекар
Не разбирам...Това в някакъв период преди смяната или...
Аз съм писала и не съм гледала.  ooooh! кандидат ГПто обясни, че през месец юни не трябва да сме ползвали услугите на предходния лекар във вид на направления или посещения. Нямам идея дали е вярно или не, аз не съм й ползвала услугите, така или иначе.

# 7
  • Мнения: 9 077
Няма никакви условия за смяна на личния лекар - просто през месец декември или месец юни се отива със сините здравни книжки при новия лекар. Той ви дава молба-образец (а не си я купувате), попълвате я за секунди при него и оставяте всичко там. лекаря сам се разправя със здравната каса и ви регистрира. Вие отивате след няколко дена и си взимате синята книжка

И аз така миналата година.

# 8
  • Мнения: 257
аз искам този  месец да сменя педиатъра на дъщеря ми, обаче  тя няма от сините здравни книжки,кото се издават за възрастни...като ходиме на консултация само ни записват данните в една зелена папка от тия преди 100години #Crazy и това е....мисля тия дни да отида да си взема въпросната папка и с нея да се запиша при новия педиатър..нали е достатъчно...

# 9
  • София
  • Мнения: 7 019
Смених личният лекар на детето през декември. Само отидох при новата лекарка, тя записа детето и това е. Ако няма нужният формуляр трябва  ти да си го носиш, попълваш там където е упоменато, че се попълва от пациента и си готова. Моето дете също няма здравна книжка, от старата лекарка му взех единствено картона и го занесох на новата.

# 10
  • Мнения: 752
Аз също смених ДЖипито преди две седмици. Купихме си формуляри от поликлиниката на Плиска (доколкото знам само там ги продават, но може и да греша). Занесох трите здравни книжки и картоните на децата (поисках ги от старото джипи) - бебето още няма синя книжка и това е. Веднага "влиза в сила" новото джипи. Мислех, че трябва време, но веднага ми издаде болничен, написа рецепта за протокол, пусна изследвания и т.н. необходимо.

# 11
  • Мнения: 723
Както вече са ти казали, единствено отиваш с формуляра (ако бъдещото GP няма) и здравната книжка.  Peace
/Формуляри продават в повечето поликлиники./

Charla, Buni, sidi, чудя се как може GPтата да не са извадили здравни книжки на дечицата ви, добре, че сте ги сменили Simple Smile На мен ми потрябва когато малката беше на 2 месеца и се оказа, че няма направена и лекарката вдигна страхотен скандал на сестрата, защото това трябва да се направи веднага щом започне да наблюдава бебето...

# 12
  • Мнения: 752
защото това трябва да се направи веднага щом започне да наблюдава бебето...
На каката я издадоха като стана на 2 годинки. От както се е родила все питах, кога ще стане, а сестрата каза "Спокойно, де, за къде бързаш. Тая книжка и без това не ти трябва." Rolling Eyes
Е, за късмет наистина не ни беше трябвала.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
И Калина няма здравна книжка, а трябва да й сменяме педиатъра! Мога ли само с въпросния формуляр и здравния й картон от настоящата педиатърка да я запиша при нова?

# 14
  • Стара Загора - на баира
  • Мнения: 77
Извинете ме ,че се намесвам в темата, ама да ви питам,знаете ли от кога Тони може да я запиша при личния ми лекар?

Общи условия

Активация на акаунт