Кърмене и "запек"

  • 666
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Ние сме на почти 2 месеца и се кърмим. GrinningВ началото всичко беше добре, но от 2 седмици малкия не може да се изхожда сам  Cryи прибягваме до помощта на термометъра.Странното е, че няма запек,защото аките са му редки и въпреки това не може да се изходи сам.
Ако сте имали или имате подобен проблем моля за съвет какво да правя!   Praynig

# 1
  • Мнения: 1 559
    При нас този проблем се появи след захранването, т.е. на 7 месеца, дотогава дребното се изхождаше по 2-3-4 пъти на ден.
    На колко дни се изаква бебчо?Да си въвела сок?  Даваш ли вода,биберон залъгалка? Колко често се кърмите?
    За запек се считат аките като твърди топченца, т.е. вие нямате запек Wink Опитай да предлагаш гърда по-често и кърми винаги, когато бебчо не би ти отказал, включително и нощем. Сигурно много добре усвоява кърмата и не остава "материал" за изхвърляне Grinning

# 2
  • Мнения: 26
Кърмим се на 3 часа и ако за 24 часа не се изходи сам,както се и случва, го изхождам с термометъра.Притеснява ме това ,че аките са редки а той не ги изкарва сам .Не мога да разбера защо?! newsm78

# 3
  • Мнения: 2 897
А пръцка ли бебчо?Защото може в стомахчето му да се задържат газове,които пречат на изхождането(поне при нас беше така докато бяхме само на кърма,но това мина вече)

# 4
  • Мнения: 26
Пръцкането не ни е никакъв проблем, но после нищо. Sad

# 5
  • Мнения: 1 559
   Опитай дали проблемът няма да се реши с по-често кърмене. Ако даваш залъгалки, вода, сок, чай,  премахни ги поне временно - нека единственото,което суче бебчо, да е гърда, да утолява сукателния си рефлекс винаги на гърда и да поема повечко млекце (да не си пълни стомахчето с вода/чай/сок).

# 6
  • Торонто
  • Мнения: 837
Защо след 24 часа слагаш термометъра? Моето бебе е на месец и половина и сега по 3 дни не се изхожда и също е само на кърма но и през ум не ми минава за термометър докато не станат поне 5 дни. Така четох : че кърмата се усвоявя максимално и няма какво да се изходи, а и това ми е второ дете и от първото си знам че 5-6 дни не са проблем - често се беше случвало.
Така че 24 часа без ако си е нещо съвсем нормално.

# 7
  • Мнения: 2 897
Защо след 24 часа слагаш термометъра? Моето бебе е на месец и половина и сега по 3 дни не се изхожда и също е само на кърма но и през ум не ми минава за термометър докато не станат поне 5 дни. Така четох : че кърмата се усвоявя максимално и няма какво да се изходи, а и това ми е второ дете и от първото си знам че 5-6 дни не са проблем - често се беше случвало.
Така че 24 часа без ако си е нещо съвсем нормално.

Аз съм чакала не повече от три,защото после вече е лошо за бебето Sad

# 8
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Ако детенцето не страда от това, че не е изходено не се притеснявай, за кърмените бебета и седмица неизхождане не е тревожно. Гледай да наблягаш на разхлабващи храни - круши, череши, сливи. Сега има много череши ползвай ги.

# 9
  • Мнения: 50
Ето и нашият проблем: На 4 месеца сме, също от известно време имаме запек.Не ака сама, а с термометър, сапун4е и ...Изаквам я всеки ден, защото виждам, 4е и пре4и, ако не ака. Кърмим  се през деня до скоро на 2,5-3 часа, а през нощта както иска -на всеки час, през 2 ...От скоро виждам, че като по4нем да се кърмим  се зачервява цялата и се напъва, та даже и реве. И кърменето продължава не повече от 3-5 мин ( а преди поне10 мин) Веднага се притесних, че не яде достатъчно и почнах да я слагам по-често на гърдата. Понякога иска, а понякога -пак се напъва и не ще. Акото не е твърдо, а с нормална гъстота и цвят. Имаме 5, 6 мокри памперси. Не пием вода и не дъвчем нищо освен ръце и цици...Помогнете, че вече се чудя да не се отбие, от напъването...До скоро качваше по 1 кг за около месец...А сега незнам. Когато не се пъне е весела, но дали има нещо на стомахчето...Доста черешки и ягодки хапвах, анякой ми каза, че са газообразуващи. А ние само пръцкаме . Моля посъветвайте ме , дали всичко е наред.
На педито не съм се обаждала, защото тя изписа Дуфалак, и 6те ми каже да и давам сок4ета и плодови пюрета, а аз още изчаквам. Дали пък да не ги почна?

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679

Да, имала съм абсолютно същия проблем.Не чаках повече от 3 дни, преди да го изакам, защото видимо детето се мъчеше.Ако не се усеща дискомфорт, се препоръчва да се остави бебето само да си свърши работата, пък било и след седмица.При нас нещата се регулираха чак след захранването.

# 11
  • Мнения: 8 917
Кърмим се на 3 часа и ако за 24 часа не се изходи сам,както се и случва, го изхождам с термометъра.Притеснява ме това ,че аките са редки а той не ги изкарва сам .Не мога да разбера защо?! newsm78
Само внимавай с термометъра да не му докараш лениви черва Peace

# 12
  • Мнения: 50
Отново се включвам и аз.Чудя се колко деца ще изгледам, за да почна да ги разбирам. Преди се оплаках, че не акаме, да ама сега пак се изакахме ( с малко помощ - акото е дори рядко, но не твърдо) и отново на кърменето имаше много напъване и рев. Та мисълта ми е, че това не е запек , а някакви гадни колики... #2gunfire
Чудя се не сме ли големи ве4е за тях и как да и помогна , като вместо да я успокоя на гърдата , аз още пове4е я разплаквам Cry

От скоро виждам, че като по4нем да се кърмим  се зачервява цялата и се напъва, та даже и реве. И кърменето продължава не повече от 3-5 мин ( а преди поне10 мин) Веднага се притесних, че не яде достатъчно и почнах да я слагам по-често на гърдата. Понякога иска, а понякога -пак се напъва и не ще. 
Моля дайте ми съвет , ако някой е имал подобен проблем

Последна редакция: пн, 12 юни 2006, 17:05 от Ani_30

# 13
  • София
  • Мнения: 1 057
Ние сме на почти 2 месеца и се кърмим. GrinningВ началото всичко беше добре, но от 2 седмици малкия не може да се изхожда сам  Cryи прибягваме до помощта на термометъра.Странното е, че няма запек,защото аките са му редки и въпреки това не може да се изходи сам.
Ако сте имали или имате подобен проблем моля за съвет какво да правя!   Praynig
А защо мислиш, че неизхождането на бебето за 24 часа е запек?
Запек има тогава, когато бебето се напъва и акото трудно излиза на твърди (сухи) топчета.
Ето тази статия от библиотеката Запек при бебето - симптоми, причини, лечение със сигурност ще ти бъде много полезна.
Изхождането чрез термометър може да доведе до лениви черва, затова не се препоръчва да се прави често.

# 14
  • Мнения: 1 503
Моят бебо сутрин се изхожда доста трудно.Започва да ръмжи от 4-5 часа и така до към 7-8.Зависи.По едно време акито му излизаше на пяна , а се напъваше 3 часа за него с рев.И аз няколко пъти прибегнАХ до термометър newsm78Педи каза ,че е  от газове и ми каза 3 пъти по 15 капки еспумизан.Оправихме се,но още сутришното аки е голям зор.Вчера разбрах че при запек добре действало Ленено семе.Пробвай ако искаш.Успех Peace

Общи условия

Активация на акаунт